Рішення № 7265350, 02.10.2008, Вільногірський міський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
02.10.2008
Номер справи
2-333/08
Номер документу
7265350
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

РІШЕННЯ

Іменем України

02жовтня 2008 року. Справа № 2-333/08

Вільногірський міський суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Шаповала Г.І.

при секретарі Кудіній Н.І.

з участю: позивача ОСОБА_1

представника позивача адвоката ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Вільногірську, Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до комунального підприємства „Виробниче об'єднання житлово-комунального господарства м. Вільногірська" в порядку захисту прав споживача про спонукання до проведення ремонту балкону в квартирі, третя особа у справі: Виконавчий комітет Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області,

ВСТАНОВИВ:

Згідно позову, який надійшов до суду 08.02.2008 року, позивачка прохає, в порядку відновлення технічного обладнання квартири АДРЕСА_1, зобов'язати виробниче об'єднання „Житлово-комунального господарства м. Вільногірська" в 14-ти денний термін своїми силами і за свій рахунок провести ремонт балкону зазначеної квартири, усунувши в повному обсязі недоліки та несправності, визначені актом № 4 обстеження зазначеної квартири від 08.10.2007 року, складеного комісією Виробничого об'єднання „Житлово-комунального господарства м. Вільногірська", та затвердженого 10.10.2007 року, і стягнути з відповідача на її користь судові витрати, в тому числі з оплати юридичної допомоги адвоката.

В обгрунтування позову позивачка зазначила, що являється квартиронаймачем квартири АДРЕСА_2, на підставі договору, укладеного з Верхньодніпровським ГМК 10.08.1990 року. В цей час будинок переданий в комунальну всласність і перебуває на балансі відповідача, тобто квартира і будинок в цілому являються власністю територіальної громади м. Вільногірська. Квартира складається із двох кімнат і має зовні балкон, який перебуває в аварійному стані, внаслідок чого можливе обрушення його частин або всієї конструкції та заподіяння пошкоджень будинку, створюється реальна небезпека заподіяння шкоди майну інших осіб, шкоди здоров'ю та життю громадян. В зв'язку з цим, позивачка неодноразово в усній формі зверталася до адміністрації відповідача з проханням провести відновлювальний ремонт балкону, але внаслідок бездіяльності відповідача 21.09.2007 року звернулася з цього питання уже з письмовою заявою. За цією заявою працівники відповідача комісійно обстежили балкон, про що склали 08.10.2007 року акт, який був затверджений 10.10.2007 року В акті зазначені всі несправності балкону, які можуть привести до вищезазначених наслідків. Відповідач листом № 2663 від 02.11.2007 року, розглянувши заяву позивачки, на підставі вищезазначеного акту обстеження зобов'язав позивачку за свій рахунок провести ремонт балкону, мотивуючи це тим, що тарифом на житлово-комунальні послуги ремонт балконів не передбачено. Відповідач являється суб'єктом господарської діяльності, має статус юридичної особи, являється поставщиком комунальних послуг, як спеціалізоване підприємство, яке і створене з такою метою. Відмова в здійсненні ремонту балкону та покладення обов'язку відремонтувати балкон на позивачку - остання вважає незаконними діями відповідача, які суперечать ст. 10 ЗУ „Про захист прав споживача", п.п.5, 18, 33 Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями, затверджених 08.10.1992 року постановою КМУ № 572, п.3.5 договору найму жилого приміщення. По договору найму від 10.08.1990 року згідно п.3 позивач була зобов'язана проводити поточний ремонт квартири за свій рахунок. Ремонт балкону в її обов'язки не входив. Згідно п. 5 зазначеного договору, обов'язок проведення ремонту частин будинку, а значить і балкону, як частини будинку, лежало на ЖКО ВГМК. Ці ж положення в цей час збережені і в договорі найму житла, укладеному з відповідачем. Тому обов'язку ремонтувати балкон - за позивачкою з 1990 року немає. Згідно п. 5 Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями, затверджених 08.10.1992 року постановою КМУ № 572 ( надалі Правила), технічне обслуговування і ремонт елементів жилих будинків здійснюється відповідними підприємствами, в даному випадку - відповідачем. Згідно п. 18 тих же Правил квартиронаймач зобов'язаний усувати несправності в жилому приміщенні своїми силами або силами підприємства по обслуговуванню будинку. Тому обов'язок здійснити ремонт балкону лежить саме на відповідачеві. Згідно п. 33 Правил, технічний стан конструктивних елементів жилого будинку повинний забезпечувати безпечне проживання в ньому людей. У випадку виникнення відхилень від нормативних вимог проводяться роботи по негайному усуненню цих недоліків. Згідно ст. 10 ЗУ „Про захист прав споживачів" у випадку виявлення недоліків в роботі(послузі) можливо вимагати від виконавця безоплатного усунення недоліків в розумний строк. Вимоги відповідача про зобов'язання позивача виконати ремонт балкону за свій рахунок підпадають під дію ст. 19 ЗУ „Про захист прав споживачів" тому, що являються непорядною підприємницькою діяльністю тому, що в даному випадку відповідач пробує позивачку обманути, ці дії відповідача в даній ситуації являються агресивними. Посилання відповідача на те, що тарифами на комунальні послуги не передбачено ремонт балкону являється абсолютно безпідставними за тих обставин, що в переліку комунальних тарифів, за якими відповідач нараховує позивачу платежі, є оплата за утриманння будинку та прибудинкової території. Окрім того, згідно ч. 2 ст. 617 ЦК України, відсутність грошових коштів, на що відповідач постійно посилається, не звільняє його від обов'язку виконати покладені на нього функції. В судовому засіданні позивачка та її представник позовні вимоги та їх обгрунтування, викладені в позовній заяві, підтримали в повному обсязі. Позивачка додатково пояснила, що в зв'язку з зміною свого прізвища в лютому 2008 року договір був укладений знову, проте за вказівкою представника КП ВО ЖКГ Гуржій, яка підписувала договір від імені відповідача, дата укладення договору була зазначена попередня, тобто 10.08.1990 р. Представник в обгрунтування позову додатково пояснив, що будинок в якому розташована квартира позивачки, як і весь жилий фонд м. Вільногірська, перебуває на балансі КП ВО ЖКГ м. Вільногірська, в Уставі якого передбачено виконання ремонтно-будівельних робіт. Згідно п/п. „а" п. 5 договору найму житлового приміщення, укладеного з відповідачем, останній зобов'язався: своєчасно, у відповідності з планом виконувати за свій рахунок весь капітальний ремонт в зданому в найом приміщенні. ЖКГ повинно виконати свої зобов'язання за власні кошти, а після цього має право звернутися до міськвиконкому з регресним позовом. Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала в повному обсязі та пояснила, що КП ВО ЖКГ не має коштів для проведення капітального ремонту будинків. Вона визнає, що договір з позивачкою був укладений, але він не відповідає дійсності. Є програма „Дім" на 2008 рік, затверджена Вільногірською міською радою, згідно якої передбачено капітальний ремонт 47 балконів, куди входить і спірний балкон, проте кошти на ремонт балконів не були виділені Вільногірським міськвиконкомом. При цьому ремонт може виконувати не тільки ЖКГ, а і інше підприємство, з яким буде укладено договір. Щодо зобов'язання позивачки зробити ремонт балкону за власні кошти, то це була помилкова відповідь КП ВО ЖКГ м. Вільногірська. Дійсно, весь жилий фонд міста, який являється комунальною власністю міської громади, перебуває на балансі КП ВО ЖКГ м. Вільногірська. Забезпечення належного утримання та ефективної експлуатації об'єктів, що перебувають у комунальній власності, є обов'язком органів місцевого самоврядування, які визначають тарифи на послуги з утримання будинків та споруд, прибудинкової території. Згідно рішення Вільногірської міської ради від 31.08.2006 року №113-05/V визначено ряд тарифів, серед яких не зазначено тарифів на проведення ремонту балконів. Всі інші роботи з благоустрою та утримання об'єктів в належному стані виконуються КП ВО ЖКГ м. Вільногірська на підставі окремо укладених договорів з виконавчим комітетом Вільногірської міської ради. КП ВО ЖКГ взагалі не має права проводити капітальні ремонти, для чого потрібно мати ліцензію Державного комітету України з будівництва та архітектури. При необхідності капітального ремонту комунального майна Вільногірська міська рада виділяє кошти з місцевого бюджету, які на підставі договору перераховуються на розраухунковий рахунок КП ВО ЖКГ м. Вільногірська, або відділу капітального будівництва і житлово-комунального господарства виконавчого комітету Вільногірської міської ради, які в свою чергу, відшукують підрядника, що здійснює капітальний ремонт в межах виділених коштів. Тому КП ВО ЖКГ м. Вільногірська не повинно і не має права проводити ремонт балкону в квартирі позивача. Кошти за найм житла отримує не ЖКГ, а місцевий бюджет. Представник третьої особи - Виконавчого комітету Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, в судове засідання не з'явилася, але надала заяву про розгляд справи за її відсутності.

Згідно копії договору найму жилого приміщення в будинках місцевих рад, державних підприємств та установ, кооперативних та громадських організацій України, укладеного 10.08.1990 року між позивачкою та відповідачем:

• - п/п."д" п. 3 - квартиронаймач зобов'язаний здійснювати за свій рахунок необхідний поточний внутріквартирний ремонт жилого приміщення і місць загального користування, якщо зазначений ремонт не був передбачений діючим законодавством або цим договором. До внутріквартирного ремонту відноситься: побілка стелі, побілка, фарбування і наклейка шпалерами стін, фарбування других рам і внутрі перших рам, застеклювання, промазка фальців замазкою, фарбування підлоги і дверей в квартирі, в місцях загального користування, фарбування радіаторів і труб центрального опалення водопровідної і каналізаційної внутріквартирної системи, і ремонт внутрішньої електропроводки;

• - п/п „а", „б", "ж" п.5 передбачено обов'язок відповідача своєчасно, у відповідності з планом, проводити за свій рахунок весь капітальний ремонт в переданому в найом жилому приміщенні; якщо поточний ремонт (зазначений в п. 3) викликаний пошкодженням частини будинку або обладнання будинку, ремонт яких покладено на управління будинками, або пов'язаний з проведенням капітального ремонту будинку, і його конструктивних частин, то такий поточний ремонт проводе управління будинками за свій рахунок; відповідач зобов'язаний вести технічний нагляд за будинками та обладнанням, своєчасно планувати та проводити весь капітальний ремонт будинків або окремих конструкцій і обладнання.

Згідно копії комісійно складеного ОСОБА_2 № 4 від 08.10.2007 року двокімнатна квартира № 57 розташована на 5 поверсі будинку № 47-6 по вул. Леніна в м. Вільногірську, неприватизована, перебуває в стані ремонту, проведена перепланіровка. При огляді балкону встановлено: обрамлення залізобетонної плити балкону металевим кутом прийшло в непридатність із-за корозії; закладні деталі елементів кріплення металевого огородження перил балкону до стін вирвані із цегельної кладки, спостерігається розпитування перил; з торців балконної плити є пошкодження бетону; на цегельній стяжці балконної плити є тріщини шириною розкриття до 1 м. м. Квартиронаймачем протягом довгого часу не проводився поточний ремонт

балкону, тому спостерігаються вищезазначені пошкодження. Квартиронаймачу ОСОБА_1 необхідно провести ремонт балкону.

Згідно копії заяви ОСОБА_1 на ім'я начальника КП ВО ЖКГ м. Вільногірська, від 21.09.2007 року, зазначено прохання провести ремонт зовнішнього огородження балкону, яке перебуває в аварійному стані, та попередження, що може бути повне обрушення конструкції, що представляє угрозу для життя жильців.

Згідно листа КП ВО ЖКГ м. Вільногірська за підписом директора ОСОБА_4 на ім'я квартиронаймача ОСОБА_1 від 02.11.07 р. вих. № 2663, зазначено, шо на підставі ОСОБА_2 оьбстеження № 4 від 08.10.07 року, для попередження нещасного випадку квартиронаймачу пропонується в місячний строк до 02.12.07 року провести ремонт балкону в її квартирі тому, що тарифом на житлово-комунальні послуги, затверджені сесією Вільногірської міської ради від 31.08.06 року, ремонт балконів не передбачений. Та запропоновано оформити належним чином перепланування квартири.

Згідно копії заяви ОСОБА_1 на ім'я міського голови м. Вільногірська від 15.11.07 року зазначено прохання надати дозвіл на перепланування квартири.

Згідно копії рішення Вільногірського міськвиконкому від 20.12.2007 р. № 961/1, ОСОБА_1 надано дозвіл на перепланування квартири.

Згідно плану квартири без дати схематично зазначено внутрішній план квартири до перепланування та після перепланування.

Згідно додатку до рішення Вільногірського міськвиконкому від 20.12.07 р. № 961/1 зазначено схематично план перепланування квартири АДРЕСА_3 квартиронаймача ОСОБА_1

Згідно копії Уставу КП ВО ЖКГ м. Вільногірська, затвердженого рішенням сесії Вільногірської міської ради від 03.08.2001 року № 475-42/ХХШ :

• - п.1.1 - засновником і власником КП ВО ЖКГ м. Вільногірська є Вільногірська міська рада;

• - п.2.2 - основним напрямом діяльності підприємства є:

- розвиток та удосконалення житлово-комунального господарства з метою найбільш повного задоволення населення всіма видами житлово-комунальних послуг; • - проведення робіт по будівництву, ремонту, контролю за станом димових та вентиляційних каналів на об'єктах нерухомості, і їх очистка;

• - проведення ремонтно-будівельних робіт:

• - монтаж несучих конструкцій, монтаж конструкцій в будівельній, ремонтно-будівельній діяльності;

• - здійснення інших видів діяльності, не заборонених законодавством України.

- п.3.5 - підприємство несе відповідальність по своїм зобов'язанням в обсязі належного йому майна, у відповідності з діючим законодавством. Підприємство не відповідає по зобов'язанням засновника, а засновник не відповідає по зобов'язанням підприємства.

• - 4.2 - майно підприємства являється комунальною власністю територіальної громади м. Вільногірська в особі її уповноваженого органу, і закріплюється за підприємством на праві повного господарського ведення.

• - п.6.2.2 - підприємство зобов'язане здійснювати реконструкцію і капітальний ремонт основних фондів;

- п.7.1 - основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності підприємства є доход. • - п.7.3 - підприємство створює цільові фонди, призначені для покриття витрат, пов'язаних з його дліяльністю, у відповідності з діючим законодавством

• - п. 7.4 - відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами у всіх сферах виробничої діяльності, здійснюється на підставі договорів.

Згідно копії рішення Вільногірської міської ради сесії 5-го скликання від 31.08.2006 року № 113-05/V, затверджено тарифи на послуги з утримання будинків і споруд, прибудинкових територій з 01.09.2006 року, перелік робіт з обслуговування та поточного ремонту житлового фонду - додаток № 2 - зазначено перелік робіт з обслуговування та поточного ремонту житлового фонду, де конкретно ремонт балконів не передбачений, але в примітці зазначено, що по п. 1 допускається виконувати інші непередбачені в переліку роботи по поточному ремонту, згідно технічних норм та правил, в межах коштів на поточний ремонт.

Згідно довідки, за підписом директора КП ВО ЖКГ зазначено розмір коштів, що виділялися із місцевого бюджету на ремонт житлового фонду за період з 2003 по 2007 рік включно, а саме в 2007 році виділено коштів на суму 5 768 890 грн.

Згідно копії рішення Вільногірської міської ради від 18.01.2008 року № 650-34/V, затверджено міську програму „Дім" на 2008 рік., координацію робіт по виконанню даного рішення покладено на директора КП ВО ЖКГ м. Вільногірська ОСОБА_4, контроль - на постійну депутатську комісію з питань міського господарства (Волинець).

Згідно копії програми „Дім" зазначено:

• - п.1 - для реалізації прав громадян КП ВО ЖКГ м. Вільногірська необхідно забезпечувати належне утримання житлового фонду - нормальне функціонування жилих будинків та прибудинкових територій протягом усього періоду їх використання за призначенням. На балансі підприємства знаходиться 196 жилих будинків.

• - п.2 - враховуючи те, що забудова міста проводилася в основному в 60-ті та 70-ті роки, житловий фонд має майже 70% -й фізичний знос, (в зв'язку з тривалою експлуатацією та під дією різних факторів: перепаду температури, вібрації, вітрових потоків, сонячної радіації, атмосферних опадів, підтоплення,

умов експлуатації), прийшли в непридатність та потребують капітального ремонту: п. 14. в аварійному стані знаходяться 47 балконів, які потребують капітального ремонту;

- п.3 - для вирішення вищеперелічених проблем КП ВО ЖКГ м. Вільногірська розроблено необхідні заходи, що викладені в Програмі „Дім": п. 4 передбачити в бюджеті міста на 2008 рік кошти на виконання робіт згідно Програми „Дім" в сумі - 6 929 072 грн.

Згідно додатку до Програми „Дім" на 2008 рік передбачено розділом 15: Ремонт балконів, виділено 28200 грн. на ремонт 47 балконів.

Суд вважає, що між сторонами мають місце правовідносини, які виникають із факту невиконання однією із сторін своїх зобов'язань за укладеним між ними договором про надання житлово-комунальних послуг.а саме з факту невиконання зобов'язань з утримання будинку та квартири, наданої в найом, та з факту невиконання вимог закону про те, що власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст. 13 Закону України (ЗУ) „Про житлово-комунальні послуги", залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); 4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо). 2. Примірні переліки житлово-комунальних послуг та їх склад залежно від функціонального призначення визначаються центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Згідно ст. 14 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги, 1. Залежно від порядку затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги вони поділяються на три групи: 1) перша група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які затверджують спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади; 2) друга група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які затверджують органи місцевого самоврядування для надання на відповідній території; 3) третя група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які визначаються виключно за договором (домовленістю сторін). 2. Ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.

Згідно ст. 20 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги", споживач має право: 1) одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг; 2) одержувати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо; 3) на відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання житлово-комунальних послуг; 4) на усунення протягом строку, встановленого договором або законодавством, виявлених недоліків у наданні житлово комунальних послуг;

Згідно ст. 23 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги", 1. Власник має право тримати на балансі та управляти належним йому майном. 2. Власник має право доручати повністю або частково розпоряджатися та управляти належним йому майном відповідно до закону та договору балансоутримувачу або управителю. 3. У разі спільної власності кількох співвласників рішення щодо утримання на балансі та/або управління майном приймається відповідно до закону.

Згідно ст. 24 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги, 1. Балансоутримувач має право: 1) здійснювати функції утримання на балансі переданого йому за договором з власником майна та управляти їм чи передавати за договором повністю або частково функції управління управителю; 2) визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту майна; 3) укладати договори на надання житлово-комунальних послуг; 4) приймати рішення щодо використання коштів на виконання капітального та поточного ремонтів; 5) здійснювати господарську діяльність у порядку, визначеному законом;2. Балансоутримувач зобов'язаний: 1) укладати договір з власником (співвласниками) на утримання на балансі відповідного майна; 2) утримувати на балансі майно, визначене договором з власником (співвласниками); 3) вести бухгалтерську, статистичну та іншу, передбачену законодавством, звітність відповідно до законодавства; 4) забезпечувати управління майном власними силами або укладати договір з юридичною особою на управління майном; 5) забезпечити умови для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів відповідно до встановлених стандартів, нормативів, норм та правил; 2. Балансоутримувач зобов'язаний: 1) укладати договір з власником (співвласниками) на утримання на балансі відповідного майна; 2) утримувати на балансі майно, визначене договором з власником (співвласниками); 3) вести бухгалтерську, статистичну та іншу, передбачену законодавством, звітність відповідно до законодавства; 4) забезпечувати управління майном власними силами або укладати договір з юридичною особою на управління майном; 5) забезпечити умови для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів відповідно до встановлених стандартів, нормативів, норм та правил; 6) забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.

Згідно ст. 29 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги", 1. Договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.

Згідно ст. 31 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги", 1. Порядок формування цін/тарифів на кожний вид житлово-комунальних послуг першої і другої груп (пункти 1 та 2 частини першої статті 14 цього Закону) визначає Кабінет Міністрів України. 2. Виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обгрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг і подають їх на затвердження органам місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. 3. Органи місцевого самоврядування затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво. 4. У разі затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво орган, що їх затвердив, зобов'язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцям/виробникам різницю між затвердженим розміром цін/тарифів та економічно обгрунтованими витратами на виробництво цих послуг. 5. Видатки на відшкодування втрат підприємств, що пов'язані із затвердженням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво, відповідна сільська, селищна, міська рада передбачає у відповідному місцевому бюджеті. Згідно „Правил користування приміщеннями житлових будинків", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 p. N 45: 7. Власник та наймач (орендар) квартири зобов'язаний: укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем відповідно до типового договору; оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом; дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг, пожежної і газової безпеки, санітарних норм і правил; проводити за власні кошти ремонт квартири (наймач (орендар) - згідно з договором найму (оренди); 12. Балансоутримувач житлового будинку або уповноважена ним особа несе відповідальність перед власником, наймачем (орендарем) приміщення житлового будинку в разі: ненадання або надання не в повному обсязі послуг, що призвело до збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю, - шляхом відшкодування збитків;

Відповідно до вимог ЗУ „Про місцеве самоврядування" органи місцевого самоврядування створюють комунальні підприємства, яким передають в оперативне управління майно, що належить на праві комунальної власності відповідній селищній, міській та інш. громаді.

Згідно ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно ч.1 ст. 903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку , що встановлені договором.

Згідно ст. ст. 11, 626 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із договору, в силу зобов'язання одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої особи (кредитора) визначені дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його зобов'язання.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Згідно ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, в виді припинення зобов'язання, розірвання договору.

Згідно ст. 617 ЦК України, 1. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили. Не вважається випадком, зокрема, недодержання своїх обов'язків контрагентом боржника, відсутність на ринку товарів, потрібних для виконання зобов'язання, відсутність у боржника необхідних коштів.

Згідно ст. 614 ЦК України, 1. Особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання. 2. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання. 3. Правочин, яким скасовується чи обмежується відповідальність за умисне порушення зобов'язання, є нікчемним.

Згідно ст. 615 ЦК України, 1.У разі порушення зобов'язання однією стороною друга сторона має право частково або в повному обсязі відмовитися від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом. 2. Одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов'язання. 3. Внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання частково або у повному обсязі відповідно змінюються умови зобов'язання або воно припиняється.

Згідно ст. 322 ЦК України, 1. Власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до визначених правовідносин, та внаслідок дослідження в судовому засіданні всіх представлених доказів і оцінки їх в сукупності, керуючись законом, суд приходить до висновку про

задоволення позову частково та про стягнення з відповідача на користь позивача понесених судових витрат в виді судового збору (державного мита) в сумі 08.50 грн., та в виді оплати інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 07.50 грн. за наступних підстав.

Між позивачкою та відповідачем, як балансоутримувачем жилого багатоквартирного будинку, укладено договір про надання житлово-комунальних послуг, що визнано сторонами, не дивлячись на те, що дата договору зазначена 10.08.1990 p., тобто до того, як цей договір був переукладений в лютому 2008 року.

Балкон в квартирі позивачки перебуває в стані, який потребує капітального ремонту, що визнано обома сторонами, в зв'язку з таким станом балкону позивачка, як квартиронаймач, повністю обмежена в можливості використовувати за своїм призначенням балкон, як частину найманої нею квартири. Окрім того, в зв'язку з аварійним станом балкону реально можливе заподіяння шкоди позивачці, іншим громадянам, та територіальній громаді м. Вільногірська - внаслідок того, що балкон може обрушитися без вчасного ремонту. Для попередження цих наслідків, відповідно, до вищезазначених норм права та договору, позивачка має право вимагати усунення недоліків в технічному стані квартири, якою вона користується на підставі договору найму житла, укладеного з відповідачем, який за своїм статусом зобов'язаниій утримувати жилі будинки, що перебувають на його балансі.

Суд приходить до висновків, що згідно договору між сторонами, згідно вимог Законів України „ Про місцеве самоврядування", „Про житлово-комунальні послуги", згідно Програми „Дім", затвердженої Вільногірською міською радою на 2008 рік, згідно Уставу КП ВО ЖКГ м. Вільногірська, відповідач, як балансоутримувач житлового будинку, в якому розташована квартира позивачки, має зобов'язання за договором і за законом здійснювати ремонт, в тому числі, капітальний ремонт, зазначеного житлового будинку та балкону в квартирі позивачки. Суд не приймає заперечення представника відповідача, що підприємство не має відповідної ліцензії на будівництво та ремонт тому, що воно має право укладати договори з виконавцями, які мають необхідні ліцензії на проведення відповідного виду будівельних і ремонтних робіт. Також суд не може прийняти заперечення, щодо відсутності коштів, оскільки, згідно, закону відсутність коштів не може бути належною причиною для невиконання взятих на себе зобов'язань. Згідно Уставу КП ВО ЖКГ м. Вільногірська, підприємство має право займатися господарською діяльністю, в тому числі отримувати кредити та мати інші види дежерел доходу.

Разом з тим, суд не може погодитися з визначеним позивачем строком для проведення ремонту балкону, оскільки цей строк ніяким чином не обгрунтований. Суд вважає, що цей строк слід встановити в тих межах, в яких він є звичайним для виконання подібного роду будівельно-ремонтних робіт.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 60, 61, 79, 88, 212-215, 222, 223, 294 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до комунального підприємства „Виробниче об'єднання житлово-комунального господарства м. Вільногірська" в порядку захисту прав споживача про спонукання до проведення ремонту балкону в квартирі - задовольнити частково.

Зобов'язати комунальне підприємство „Виробниче об'єднання житлово-комунального господарства м. Вільногірська", і/к № 20240048, юридична адреса: вул. Ленінського Комсомолу, 53, м. Вільногірськ, Дніпропетровської області, за свій рахунок, в строк, який є звичайним для виконання подібного роду ремонту, виконати ремонт балкону квартири АДРЕСА_4, наймачем якої є ОСОБА_1, з усуненням в повному обсязі недоліків та несправностей, які визначені актом № 4 обстеження зазначеної квартири від 08.10.2007 року, складеного комісією Виробничого об'єднання житлово-комунального господарства м. Вільногірська", та затвердженого 10.10.2007 року.

Стягнути з „Виробничого об'єднання житлово-комунального господарства м. Вільногірська", і/к № 20240048, юридична адреса: вул. Ленінського Комсомолу, 53, м. Вільногірськ, Дніпропетровської області, -16.00 грн. на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає та зареєстрована за місцем проживання ІНФОРМАЦІЯ_2, для відшкодування понесених нею судових витрат в виді оплати судового збору - 08.50 грн. та оплати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 07.50 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана в Вільногірський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в строк, установлений для подачі заяви про апеляційне оскарження, через Вільногірський міський суд.

Копію рішення протягом п'яти днів з часу його проголошення надіслати рекомендованим листом із повідомленням про вручення третій особі - Виконавчому комітету Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області.