Ухвала суду № 72646293, 12.03.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2018
Номер справи
610/352/18
Номер документу
72646293
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

м. Харків

12 березня 2018 року Справа № 610/352/18

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Лозівської місцевої прокуратури Харківської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області про визнання протиправними дій державного виконавця та зобов'язання вчинити дії з виконання виконавчого листа, -

ВСТАНОВИВ:

Лозівська місцева прокуратура Харківської області 13.02.2018 року звернулось до Балакліївського районного суду Харківської області з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області про визнання протиправними дій державного виконавця та зобов'язання вчинити дії з виконання виконавчого листа.

14 лютого 2018 року ухвалою судді Балаклійського районного суду Харківської області адміністративну справу № 610/352/18 за позовом Лозівської місцевої прокуратури Харківської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області про визнання протиправними дій державного виконавця та зобов'язання вчинити дії з виконання виконавчого листа, передано на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду, за правилами територіальної підсудності.

Частиною 3 ст. 30 КАС України встановлено, що справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.

Крім того, відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) від 4 листопада 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі «Zand v. Austria» вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з <…> питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів <…>». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.

Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. (ч. 2 ст. 19 Конституції України).

"На підставі" означає, що суб'єкт владних повноважень, крім того, що має бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України, зобов'язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.

"У межах повноважень" означає, що суб'єкт владних повноважень повинен приймати рішення, а дії вчиняти відповідно до встановлених законом повноважень, не перевищуючи їх. Під встановленими законом повноваженнями прийнято розуміти як ті, на наявність яких прямо вказує закон - так звані "прямі повноваження", так і повноваження, які прямо законом не передбачені, але безпосередньо випливають із положень закону і є необхідними для реалізації суб'єктом владних повноважень своїх функцій (завдань) так звані "похідні повноваження".

"У спосіб" означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний дотримуватися встановленої законом процедури і форми прийняття рішення або вчинення дії і повинен обирати лише визначені законом засоби.

Згідно з позовних вимог вбачається, що Лозівська місцева прокуратура Харківської області просить суд визнати протиправними дії старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області Шиндель В.А., щодо повернення 28.11.2017 року виконавчого документа - виконавчого листа, виданого 21.11.2017 року Балаклійським районним судом Харківської області у справі № 610/2693/17; зобов'язати Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області вчинити передбачені Законом України «Про виконавче провадження» дії з виконання виконавчого листа, виданого 21.11.2017 року Балаклійським районним судом Харківської області у справі № 610/2693/17.

Судом встановлено, що постановою Балаклійським районним судом 01.11.2017 року за адміністративним позовом першого заступника керівника Лозівської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави до Савинської селищної ради Балаклійського району Харківської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено в повному обсязі. Визнано протиправною бездіяльність Савинської селищної ради Балаклійського району Харківської області щодо не затвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин) - дитячих майданчиків, розташованих на території Савинської селищної ради Балаклійського району Харківської області, а саме: 1) в смт. Савинці Балаклійського району Харківської області вул. Тимофіїнка інвентарний № 1018009, 2) в с. Довгалівка Балаклійського району Харківської області інвентарний № 101800100; зобов'язоно Савинську селищну раду Балаклійського району Харківської області вчинити дії з розроблення та затвердження планів технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин) - дитячих майданчиків, розташованих на території Савинської селищної ради Балаклійського району Харківської області, а саме: 1) в смт. Савинці Балаклійського району Харківської області вул. Тимофіїнка інвентарний № 1018009, 2) в с. Довгалівка Балаклійського району Харківської області інвентарний № 101800100, а також провести технічну інвентаризацію та паспортизацію вказаних об'єктів.

Вище зазначена постанова набрала законної сили 14.11.2017 року.

З матеріалів справи вбачається, що виконавчий лист від 01.11.2017 року по справі №610/2693/17 за позовом першого заступника керівника Лозівської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави до Савинської селищної ради Балаклійського району Харківської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії виданий Балаклійським районним судом 21.11.2017 року.

Балакліївським районний суд Харківської області передаючи справу на розгляд Харківському окружному адміністративному суду не врахував норми положень ч. 5 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно із п.2 ч.1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Із ч. 6. цієї статті вбачається, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

За правилами ч. 8 ст. 29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Відповідно до ч. 5 ст. 287 КАС України визначено що, адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядається місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

Отже суд приходить до висновку, що ця справа повинна бути розглянута Балакліївським районним судом Харківської області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 256, 287 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу № 610/352/18 за позовом Лозівської місцевої прокуратури Харківської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області про визнання протиправними дій державного виконавця та зобов'язання вчинити дії з виконання виконавчого листа, передати на розгляд до Балакліївського районного суду Харківської області.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Повна ухвала суду складена 12 березня 2018 року.

Суддя Ю.О. Супрун