
Справа № 815/6777/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Стефанова С.О.,
за участю секретаря судового засідання - Гунька О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі по тексту - Позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (надалі по тексту - Відповідач або ГУ ПФУ в Одеській області) в якому просить суд зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 року, починаючи з 01 січня 2016 року з урахуванням вже проведених виплат, виходячи з розміру грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, в сумі 5294 грн. 01 коп., яке складається з наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 2470,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням - 1000,00 грн.; 50% надбавка за стаж служби - 1735,00 грн.; 1,71% премії - 8,01 грн.
04.01.2018 року Позивач подав до суду заяву про уточнення позовних вимог (вх. № 222/18 від 04.01.2018 року), відповідно до якої Позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Одеській області щодо не проведення перерахунку і виплати ОСОБА_1 пенсії з усіх складових грошового забезпечення з 01.01.2016 року. Зобов'язати Відповідача провести починаючи з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) пенсії без обмеження граничного розміру з урахуванням вже проведених виплат, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з урахуванням всіх видів належних виплат та змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 року, які складаються з основних і додаткових видів гршового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2470,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням старший прапорщик міліції - 1000,00 грн.; надбавка за стаж служби в розмірі 50 % - 1735,00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років - 2602,50 грн.; премія у розмірі 200 % від грошового забезпечення - 15615,00 грн.
В обгрунтування позовних вимог Позивач зазначає, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ України, з 2009 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену згідно з положенями Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», яка обчислюється виходячи з грошового забезпечення, встановленого відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Згідно преамбули Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-XII держава гарантує перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення. Відповідно до ч. 3 статті 63 Закону України № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» № 900-VIII від 23.12.2015 року ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), яі мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забпезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій урозмірах, встановлених законодавством для поліцейських». Тобто з урахуванням видів а не виключно з цих підстав.
Закон № 900-VIII від 23.12.2015 року набрав чинності 29.12.2015 року. Таким чином з цієї дати пенсіонери МВС (міліції) набувають право на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення для поліцейських.
Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
14.12.2017 року Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
18.12.2017 року Відповідач надав відповідь № 2312/Г-11, згідно якої перерахунок та виплата пенсії будуть здійснені лише після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Таким чином, Позивач вважає, що не врахування додаткових видів грошового забезпечення при нарахуванні пенсії а також відмова в перерахунку пенсії, Відповідачем порушено законне право Позивача на гідне пенсійне забезпечення.
Ухвалою суду від 05 січня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по справі. Справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
29.01.018 року від представника відповідача надійшов відзив на заяву про уточнення позовних вимог, згідно якого представник відповідача просить суд відмовити в задоволенні позову, посилаючись в цілому на те, що Позивач звернувся до суду з порушенням строку звернення до суду, встановленого ст. 122 КАС України враховуючи те що Позивач пов'язує виникнення обов'язку Головного управління із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» № 900 від 23.12.2015 року та Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11.11.2015 року, Позивач лише 22.12.2017 року, а з уточнюючою позовною заявою 04.01.2018 року звернвся до суду з порушенням строку звернення до суду.
Позивач просить премію 200 % - 15615,00 грн., від грошового забезпечення, надбавку за виконання особливих завдань у розмірі 50 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, які зазначені у довідці № 1028 від 10.05.2017 року, але в довідці відсутні розміри премії оклада та надбавки, які просить Позивач.
В листі № 9493/02-23 від 28.03.2017 року зазначено, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України, а також зазначено, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Зазначене свідчить про те, що Головне управління не відмовляло Позивачу у проведенні перерахунку, а лише повідомило про те, що зазначений перерахунок буде здійснено після того, як будуть виділені відповідні кошти. Отже здійснення перерахунку пенсі після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України не можна вважати неправомірним, адже в даному випадку бездіяльність викликана обставинами, що не залежали від Головного управління.
Згідно ст. 152 Конституції України, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня ухвалення рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 7-рп/2016 від 20.12.2016 року, яким визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення частини сьомої статті 43 Закону № 2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн., набрало законної сили 20.12.2016 року та не має зворотної дії у часі.
У судовому засіданні 05 березня 2018 року позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав зазначених у позовній заяві з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечувала та просила відмовити в задоволенні позову в повному обсязі з підстав зазначених у відзиві на заяву про уточнення позовних вимог.
Вивчивши матеріали справи, а також дослідивши обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та відзив на позовну заяву, вислухавши пояснення Позивача та представника відповідача, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.
Судом встановлено, що Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ України з 10 березня 2009 року, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену згідно з положеннями Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Розмір пенсії Позивача був обчислений виходячи із грошового забезпечення, встановленого відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Міністерство внутрішніх справ України листами № 1461/05/22-2017 від 03.02.2017 року та № 4019/02/22-2017 від 22.03.2017 року інформувало Пенсійний фонд України, стосовно того, що з 01.01.2016 року виникла законна підстава для перерахунку раніше призначеної працівникам міліції пенсії і що перерахунок пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення установленого для поліцейських, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 98 від 01.01.2016 року на підставі довідок про грошове забезпечення виданих ліквідаційними комісіями ГУ МВС в областях та м. Києві (а.с. 15-18).
Пенсійний фонд України листом № 9493/02-23 від 28.03.2017 року повідомив головні управління Пенсійного фонду України в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (а.с. 19).
10.05.2017 року Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області направило до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку № 1028 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії Позивача відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року.
Згідно зазначеної довідки № 1028 від 10.05.2017 року розмір грошового забезпечення для перерахування пенсії Позивача, станом на 01.01.2016 року складає 5294 грн. 01 коп., з яких посадовий оклад складає 2470,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням - 1000,00 грн.; 50 % надбавка за стаж служби складає 1735,00 грн.; 1,71 % премії складає 89,01 грн. (а.с. 21).
14.12.2017 року Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (а.с. 22).
18.12.2017 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області надало відповідь № 2312/Г-11, згідно якої перерахунок та виплата пенсії Позивачу будуть здійснені лише після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с. 23).
Вирішуючи дану справу та надаючи оцінку діям та рішенню Відповідача, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Відповідно до ч.ч.1,3,4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-XII (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Зазначені положення Закону України від 09.04.1992 року №2262-XII кореспондуються із приписами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, згідно якого перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно абз.2 п.15 Розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року №580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до ст.102 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року №580-VIII пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Аналіз наведених правових норм показав, що підставою для проведення перерахунку пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Як зазначалось вище, підставою для видачі на ім'я позивача довідки від 10.05.2017 року про розмір грошового забезпечення з 01.01.2016 року за посадою, яку Позивач займав до виходу на пенсію, стала, серед іншого, Постанова Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11.11.2015 року.
Зазначений акт центрального органу виконавчої влади набрав чинності з 02.12.2015 року та встановлює складові грошового забезпечення поліцейських, схеми окладів за відповідним званнями поліцейських тощо.
Таким чином, факт введення (зміни) Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року грошового забезпечення поліцейських є підставою для перерахунку пенсії колишнім працівникам органів внутрішніх справ.
Більше того, пенсійним органом не заперечується право позивача на здійснення спірного перерахунку пенсії, а лише зазначається про неможливість його здійснення у зв'язку з відсутністю належного бюджетного фінансування, відповідно до вимог ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з чим не погоджується суд, з огляду на наступне.
Так, відповідно до ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
В даному випадку, вказаною статтею не передбачено можливості не здійснення перерахунку пенсії особі, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з відсутністю бюджетного фінансування.
Факт відсутності бюджетного фінансування не є підставою для відмови у здійсненні певних соціальних виплат, що передбачені чинним законодавством.
Підставою для повідомлення особі про відмову у перерахунку пенсії може бути виключно рішення органу ПФУ, прийняте з цього питання.
При цьому, Верховним Судом України у постанові від 22 квітня 2014 року (справа № 21-484а13) зроблено висновок про те, що за результатами розгляду заяви та доданих до неї документів пенсійний орган обовязково ухвалює рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначено пенсії.
В свою чергу, листом пенсійного органу № 2312/Г-11 від 18.12.2017 року повідомлено Позивача про відсутність коштів на перерахунок пенсії Позивача, тобто рішення про перерахунок пенсії або відмови у ньому, як того вимагає закон, Відповідачем не прийнято.
Європейський суд з прав людини у справах «Кечко проти України», «Ромашов проти України», «Шевченко проти України» зауважив, що реалізація особою права, яке пов'язане з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань є безпідставним. Європейський Суд з прав людини у своїх рішеннях констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення вимог Позивача про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії та зобов'язання Відповідача здійснити відповідний перерахунок та виплату пенсії.
Щодо визначення дати, з якої слід провести відповідний перерахунок, то суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.ч.2,3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Враховуючи викладене, оскільки орган пенсійного фонду не виконує свого обов'язку щодо проведення Позивачу перерахунку раніше призначеної пенсії у зв'язку із зміною грошового забезпечення відповідної категорії осіб, в тому числі безпосередньо за заявою Позивача, суд вважає, що наявні підстави для зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити ці дії з дня виникнення у Позивача права на перерахунок пенсії, тобто з 01.01.2016 року.
Разом з тим, суд зазначає, що перерахунок може бути проведений лише за даними, що містяться у довідці ГУ МВС України в Одеській області № 1028 від 10.05.2017 року, щодо розмірів складових частин його грошового забезпечення. Суд позбавлений права задовольнити позовні вимоги Позивача в редакції заяви про уточнення позовних вимог від 04.01.2018 року, в частині зобов'язання провести перерахунок з урахуванням самостійно нарахованих Позивачем сумм надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавку за вислугу років а також премії в розмірі 200 % від грошового забезпечення, які не були включені до довідки № 1028 від 10.05.2017 року, а тому, в цій частині позовні вимоги не підлягають задоволенню згідно положень ч.1 ст. 245 КАС України.
Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на те, що Позивач пропустив строк звернення до суду, встановлений ч.2 ст.99 КАС України (в редакції 2005 року), ст.122 КАС України (в чинній редакції), оскільки довідка про розмір грошового забезпечення була направлена до органу пенсійного фонду України лише 10.05.2017 року, а відповідь ГУ ПФУ в Одеській області, щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії отримана позивачем лише 18.12.2017 року та саме з цієї дати повинен обраховуватись строк звернення до суду. Позовна заява надійшла до суду 22.12.2017 року, тобто в межах строку звернення до суду, встановленого ст.122 КАС України, а тому у суду не має підстав застосовувати положення ст.123 КАС України.
Судові витрати розподілити за правилами ст.139 КАС України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 242-246 КАС України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку та виплати пенсії, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року, у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 року, на підставі довідки ГУ МВС України в Одеській області № 1028, починаючи з 01.01.2016 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року, у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 року, на підставі довідки ГУ МВС України в Одеській області № 1028, починаючи з 01.01.2016 року з урахуванням виплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Повний текст рішення суду складено та підписано суддею 07 березня 2018 року.
Суддя С.О. Стефанов
.