Ухвала суду № 72645857, 12.03.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2018
Номер справи
809/453/18
Номер документу
72645857
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"12" березня 2018 р. справа № 809/453/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Глибівської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області до Відділу Держгеокадастру у Богородчанському районі Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області про зобов'язання до вчинення дій щодо зняття з реєстрації присвоєних кадастрових номерів на земельні ділянки площею 0,43 га, які призначені для ведення особистого селянського господарства та знаходяться в землях запасу Глибівської сільської ради в межах населеного пункту та щодо яких прийняті рішення для виготовлення відповідних документів іншим громадянам, -

В С Т А Н О В И В:

Глибівська сільська рада Богородчанського району Івано-Франківської області 07.03.2018 звернулася в суд із вказаним адміністративним позовом.

Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

З'ясовуючи відповідність адміністративного позову вимогам, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, необхідно вказати, що за змістом частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Так, згідно частини 1 статті 1 вказаного Закону, судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

За приписами частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору, серед іншого, є громадяни України, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Відповідно до частини 1 статті 4 коментованого Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання суб'єктом владних повноважень до суду адміністративного позову не майнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який вступив в дію з 01.01.2018, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року складає 1 762,00 гривень.

Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить зняти з реєстрації присвоєні кадастрові номери на земельні ділянки площею 0,43 га, які призначені для ведення особистого селянського господарства та знаходяться в землях запасу Глибівської сільської ради в межах населеного пункту та щодо яких прийняті рішення для виготовлення відповідних документів іншим громадянам.

Суд зазначає, що вказана вимога є вимогою немайнового характеру, заявленою суб'єктом владних повноважень.

Із урахуванням положень пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" позивач повинен сплатити судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі 1 762,00 гривень.

В матеріалах адміністративного справу наявна квитанція №0.0.981312173.1 від 07.03.2018 про сплату судового збору в сумі 704,80 гривень, тобто не в повному розмірі.

Розмір недоплаченого судового збору за даним позовом становить 1 057,20 гривень (1 762,00 - 704,80 = 1 057,20).

Також, необхідно вказати, що у пунктах 2, 11 частини 5 статті 160 коментованого Кодексу зазначено, що в позовній заяві, серед іншого, зазначаються: ідентифікаційний код юридичної особи (сторін та інших учасників справи) в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) (пункт 2); власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (пункт 11).

Вивчення змісту позовної заяви свідчить, що Глибівською сільською радою Богородчанського району Івано-Франківської області не дотримано обов'язкових вимог до змісту адміністративного позову, а саме не зазначено:

- ідентифікаційний код позивача та відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до пунктів 4, 5, 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві, поряд з іншим зазначається, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5); у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача (пункт 9).

Адміністративний позов Глибівської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області не містить жодного правового обґрунтування щодо порушення оскаржуваною реєстрацією прав та інтересів позивача, а також обґрунтування, які конкретно норми матеріального права порушено при вчиненні такої реєстрації.

В прохальній частині адміністративного позову визначено вимогу: "зняти з реєстрації присвоєних кадастрових номерів на земельні ділянки площею 0,43 га, які призначені для ведення особистого селянського господарства та знаходяться в землях запасу Глибівської сільської ради в межах населеного пункту та щодо яких прийняті рішення для виготовлення відповідних документів іншим громадянам".

При цьому, позивач не вказав у адміністративному позові жодної інформації про наступні обставини:

- які конкретно земельні ділянки (в тому числі їх площі) входять до предмету дослідження;

- де безпосередньо знаходяться відповідні земельні ділянки (конкретна адреса);

- які кадастрові номери присвоєні таким земельним ділянкам (зняття з реєстрації яких просить позивач);

- коли і ким проведена відповідна реєстрація кадастрових номерів таких земельних ділянок;

- якими документами (доказами) засвідчується факт реєстрації кадастрових номерів відповідних земельних ділянок;

- за якими громадянами здійснено відповідна реєстрація кадастрових номерів таких земельних ділянок чи за чиїми заявами вона здійснена.

Крім того, у відповідності до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

За змістом частини 4 статті 79 коментованого Кодексу учасник справи, серед іншого, повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

Відповідно до приписів пунктів 2, 4 частин 5 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи зобов'язані, поряд з іншим, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи, а також подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.

Слід зазначити, що позивач, в адміністративному позові вказує на неправомірність присвоєння Відділом Держгеокадастру у Богородчанському районі Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області кадастрових номерів на земельні ділянки загальною площею 0,43 га, які відповідно до рішення Глибівської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області №78-8/2011 від 15.09.2011 занесено в землі запасу сільської ради.

Однак, позивачем не долучено до позовної заяви жодних доказів на підтвердження обставин проведення реєстрації вказаних земельних ділянок загальною площею 0,43 га (в цілому чи окремо) в Державному земельному кадастрі, а також докази, які б свідчили про здійснення позивачем усіх залежних від нього дій, спрямованих на отримання відповідних доказів.

Зважаючи на вказане, позовну заяву подано без додержання вимог пунктів 2, 11 частини 5 статті 160, частин 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

За приписами частин 1, 2 статті 169 Кодексу суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У зв'язку із викладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктами 2, 4, 5, 9, 11 частини 5 статті 160, частинами 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України вимог.

На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Глибівської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області до Відділу Держгеокадастру у Богородчанському районі Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області про зобов'язання до вчинення дій щодо зняття з реєстрації присвоєних кадастрових номерів на земельні ділянки площею 0,43 га, які призначені для ведення особистого селянського господарства та знаходяться в землях запасу Глибівської сільської ради в межах населеного пункту та щодо яких прийняті рішення для виготовлення відповідних документів іншим громадянам, - залишити без руху.

2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктами 2, 4, 5, 9, 11 частини 5 статті 160, частинами 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України вимог :

2.1. Необхідно вказати у позовній заяві:

2.1.1. ідентифікаційний код позивача та відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

2.1.2. власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

2.1.3. правове обґрунтування щодо порушення оскаржуваною реєстрацією кадастрових номерів на земельні ділянки (площею 0,43 га) прав та інтересів позивача, а також обґрунтування, які конкретно норми матеріального права порушено при вчиненні такої реєстрації;

2.1.4. інформації про наступні обставини:

- які конкретно земельні ділянки (в тому числі їх площі) входять до предмету дослідження;

- де безпосередньо знаходяться відповідні земельні ділянки (конкретна адреса);

- які кадастрові номери присвоєні таким земельним ділянкам (зняття з реєстрації яких просить позивач);

- коли і ким проведена відповідна реєстрація кадастрових номерів таких земельних ділянок;

- якими документами (доказами) засвідчується факт реєстрації кадастрових номерів відповідних земельних ділянок;

- за якими громадянами здійснено відповідна реєстрація кадастрових номерів таких земельних ділянок чи за чиїми заявами вона здійснена.

2.2. Необхідно надати (долучити) до позовної заяви оригінали або завірені у відповідності до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України копії :

- квитанції (платіжне доручення) про сплату (доплату) судового збору в розмірі 1 057,20 гривень;

- докази на підтвердження проведення реєстрації земельних ділянок (присвоєння відповідних кадастрових номерів) загальною площею 0,43 га в Державному земельному кадастрі, або докази, які б свідчили про здійснення позивачем усіх залежних від нього дій, спрямованих на отримання відповідних доказів

Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя /підпис/ Чуприна О.В.