
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 березня 2018 рокум. Ужгород№ 807/171/18
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Дору Ю.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви Міністерства юстиції України в особі представника - заступника директора Департаменту з питань судової роботи та банкрутства ОСОБА_1 до Закарпатської обласної держаної адміністрації та Голови Закарпатської обласної державної адміністрації Москаля Геннадія Геннадійовича, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Міністерство юстиції України (01001, м.Київ, вул. Городецького, 13) в особі представника - заступника директора Департаменту з питань судової роботи та банкрутства ОСОБА_1 звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закарпатської обласної держаної адміністрації (88008, м.Ужгород, пл. Народна, 4) та Голови Закарпатської обласної державної адміністрації Москаля Геннадія Геннадійовича (88008, м.Ужгород, пл.Народна,4), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 (02140, АДРЕСА_1), в якій просить: 1) визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо незастосування до ОСОБА_3 заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 Закону України «Про очищення влади», на підставі критеріїв здійснення очищення влади, передбачених пунктом 6 частини першої та пунктом 2 частини другої статті 3 Закону; 2) визнати такими, що не відповідають положенням Закону України «Про очищення влади» та Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 563. та скасувати результати перевірки Закарпатської обласної державної адміністрації, оформлені довідкою; 3) зобов'язати відповідачів на підставі листа Міністерства юстиції України від 05.12.2017 № 12702/13/7-17 повторно здійснити перевірку щодо ОСОБА_3 та скласти довідку за результатами зазначеної перевірки у відповідності до положень Закону України «Про очищення влади»; 4) зобов'язати відповідачів вчинити дії шляхом застосування до ОСОБА_3 заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 Закону України «Про очищення влади», на підставі критеріїв здійснення очищення влади, передбачених пунктом 6 частини першої та пунктом 2 частини другої статті 3 Закону; 5) зобов'язати відповідачів надіслати до Міністерства юстиції України інформацію щодо ОСОБА_3 згідно з додатком 6 до Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 563.
Відповідно до частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно частини 2 статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Пунктом 2 та 11 частини 5 статті 160 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно частини 6 статті статті 160 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити такий без руху з огляду на наступне.
Згідно поданої позовної заяви позивачем не вказано реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серію паспорта відповідача - Голови Закарпатської обласної державної адміністрації Москаль Геннадій Геннадійович та відсутня інформація про те, що такі відомості позивачу невідомі.
Позовна заява подана представником уповноваженим на представництво інтересів позивача згідно довіреності від 01.03.2018 року, проте, всупереч приписам ч.6 ст.160 КАС України у позовні заяві відсутні відомості місця проживання чи перебування такої фізичної особи; поштовий індекс; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу).
Окрім цього позивачем не додано до позовної заяви власного підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим частинами 5, 6 ст.160 КАС України, а тому згідно з ч.1 ст.169 КАС України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу десятиденного строку з дня отримання ухвали для усунення вказаних вище недоліків, шляхом надання до суду: відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серію паспорта відповідача - Голови Закарпатської обласної державної адміністрації Москаль Геннадій Геннадійович або повідомлення про відсутня таких відомостей у позивача; відомостей місця проживання чи перебування представника позивача, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта; підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. ч. 4, 5 статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Керуючись статтями ст.ст. 160, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Міністерства юстиції України в особі представника - заступника директора Департаменту з питань судової роботи та банкрутства ОСОБА_1 до Закарпатської обласної держаної адміністрації та Голови Закарпатської обласної державної адміністрації Москаля Геннадія Геннадійовича, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати Міністерству юстиції України в особі представника - заступника директора Департаменту з питань судової роботи та банкрутства ОСОБА_1 десятиденний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків вказаних в ухвалі.
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя Ю.Ю. Дору