Постанова № 72639163, 06.03.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.03.2018
Номер справи
826/2201/16
Номер документу
72639163
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/2201/16 Суддя (судді) першої інстанції: Федорчук А.Б.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2018 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

судді-доповідача: Федотова І.В.,

суддів: Собківа Я.М. та Сорочка Є.О.,

за участю секретаря Часник А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Київської міської митниці Державної фіскальної служби України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 жовтня 2017 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Геоінформаційні системи України" до Київської міської митниці Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України про визнання протиправною та скасування картки - відмови у прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення; визнання дій та бездіяльності протиправними, стягнення шкоди, заподіяної протиправними діями,

ВСТАНОВИЛА:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Геоінформаційні системи України" (далі - позивач) звернулося до суду з позовом до Київської міської митниці Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України (далі - відповідачі - 1,2) в якому з урахуванням заяви про зміну підстав та предмету позову просить:

- визнати протиправною та скасувати картку-відмову в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску та пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №100250001/2015/00116;

- визнати протиправними дії Київської міської митниці ДФС щодо незаконного затримання і вилучення товарів ТОВ «Геоінформаційні системи України» «світлодіодні дорожні дисплеї моделі YH-D20-1R1G-1B-1SE загальною кількістю 10 штук та світлодіодні дорожні дисплеї моделі YH-D25-2А-1SE загальною кількістю 4 штуки;

- визнати протиправними бездіяльність та дії Київської міської митниці ДФС щодо затримки та відмови у митному оформленні (випуску) товарів згідно поданої ТОВ «Геоінформаційні системи України» митної декларації №100250001.2015/009061;

- стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Геоінформаційні системи України» (код ЄДРПОУ 37334664) шкоду у сумі 41500 грн., заподіяну протиправними діями Київської міської митниці ДФС.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 жовтня 2017 року адміністративний позов було задоволено частково.

Визнано протиправною та скасовано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску та пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 100250001/2015/00116.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Геоінформаційні системи України» (код ЄДРПОУ 37334664) суму завданої матеріальної шкоди у розмірі 41500 грн.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням Київська міська митниця Державної фіскальної служби України подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

У відповідності до ст. 308 КАС України справа переглядається колегією суддів в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, які з'явились в судове засідання, дослідивши доводи апеляційної скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Як встановлено судом першої інстанції, 22.07.2013 компанія «SYSIC SYSTEM INTEGRATION COMPANY LIMITED» (Nicosia Kiпр) та ТОВ «Геоінформаційні системи України» уклали контракт поставки №2207, відповідно до умов якого товар поставляється на умовах, що визначений в інвойсах (рахунках-фактурах).

Відповідно до специфікації № 3 від 19.03.2015, сторони визначили поставку наступних видів товару:

- світлодіодні дорожні дисплеї з двох частин: верхня - 960х960мм, нижня -640х960мм з системою управління YN-D20-1R1G1B-1SE COO:CN у кількості 4 шт.;

- світлодіодні дорожні дисплеї з трьох частин: верхня - 400х2600мм кожна з системою управління YN-D25-2А--1SE COO:CN у кількості 4 шт.;

-світлодіодні дорожні дисплеї з двох частин: верхня - 960х960мм, нижня -640х960мм з системою управління YN-D20-1R1G1B-1SE COO:CN у кількості 6 шт.

Умови поставки - СРТ Київ (Інкотермс 2010).

Поставка товару «світлодіодні дисплеї» у кількості 14 шт. відправлялася зі складу «YAHAM OPTOELECTRONICS CO., LTD» (Han's Industrial Park, № 128 Chong Qing Rd, Fuyong, Bao'an Distriсt Shenzhen 518103, Китай) за дорученням компанії «SYSIC SYSTEM INTEGRATION COMPANY LIMITED» на адресу ТОВ «Геоінформаційні системи України».

Виробник продукції компанія «YAHAM OPTOELECTRONICS CO., LTD».

Відповідно до інвойсу № 1502-1 від 19.03.2015 та інвойсу № 1502-2 від 19.03.2015, які виставлені компанією «SYSIC SYSTEM INTEGRATION COMPANY LIMITED» загальна сума вартості поставлених товарів складала 75046,00 євро.

Товар за інвойсами від 19.03.2015 року №1502-1 та №1502-2 перетнув митний кордон України22.07.2015 року, що підтверджується штемпелями Південної митниці на вантажному Маніфесті/Cargo manifest (Attached list) Pacific International lines (PTE) LTD, що був доставлений в порт України згідно коносаменту №SZNLEG 1506022.

06.08.2015 року в зоні діяльності Одеської митниці ДФС на підставі вказаних вище інвойсів та коносаменту за попередньою митною декларацією від 06.08.2015 року №100250000/2015/712943 переміщено товари «світлодіодні дисплеї» кількістю 14 штук, загальною вартістю 75046 євро в контейнері №PCIU2974827 на адресу ТОВ «Геоінформаційні системи України».

07.08.2015 року вищезазначені товари доставлені в зону митного контролю митного поста «Західний» та заявлені позивачем до митного оформлення за митною декларацією типу ІМ №100250001/2015/009061.

За результатами перевірки зазначеної декларації, а також інших доданих до неї документів, складено картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №100250001/2015/00116, якою відмовлено позивачу в митному оформленні товарів з підстав того, що відносно керівника підприємства - отримувача товару складений протокол про порушення митних правил від 11.08.2015 року №619/10000/15 за частини першої статті 483 МК України.

Крім того, Київською міською митницею ДФС складено протокол про тимчасове вилучення товарів, транспортних засобів і документів у справі про порушення митних правил №0619/10000/15 від 13.08.2015 року, на підставі якого в керівника ТОВ «Геоінформаційні системи України» Сарнацького А.В. вилучено товари «світлодіодні дорожні дисплеї моделі YH-D20-1R1G-1B-1SE загальною кількістю 10 штук та світлодіодні дорожні дисплеї моделі YH-D25-2А-1SE загальною кількістю 4 штуки.

Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо часткового задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Згідно статті 318 Митного кодексу України (далі - МК України) митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України. Митний контроль передбачає виконання органами доходів і зборів мінімуму митних формальностей, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань державної митної справи.

Відповідно до статті 321 МК України, товари, транспортні засоби комерційного призначення перебувають під митним контролем з моменту його початку і до закінчення згідно із заявленим митним режимом. У разі ввезення на митну територію України товарів, транспортних засобів комерційного призначення митний контроль розпочинається з моменту перетинання ними митного кордону України. У разі вивезення товарів, транспортних засобів комерційного призначення за межі митної території України митний контроль розпочинається з моменту пред'явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення для митного оформлення та їх декларування в установленому цим Кодексом порядку. Граничний строк перебування товарів, транспортних засобів комерційного призначення під митним контролем до моменту поміщення цих товарів, транспортних засобів у відповідний митний режим не може перевищувати 180 календарних днів. Товари, транспортні засоби комерційного призначення, які перебувають під митним контролем і за якими власник або уповноважена ним особа не звернулися до закінчення граничного строку, встановленого цією статтею, набувають статусу таких, що зберігаються на складі органу доходів і зборів. Перебування товарів, транспортних засобів комерційного призначення під митним контролем закінчується: у разі ввезення на митну територію України - після закінчення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму; у разі вивезення за межі митної території України - після здійснення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та перетинання ними митного кордону України, за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму.

Статтею 336 МК України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом: 1) перевірки документів та відомостей, які відповідно до статті 335 цього Кодексу надаються органам доходів і зборів під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України; 2) митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян); 3) обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України; 4) усного опитування громадян та посадових осіб підприємств; 5) огляду територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, вільних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою відповідно до цього Кодексу та інших законів України покладено на органи доходів і зборів; 6) перевірки обліку товарів, що переміщуються через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем; 7) проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів; 8) направлення запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, поданих органу доходів і зборів.

Згідно статті 337 МК України, перевірка документів та відомостей, які відповідно до статті 335 цього Кодексу подаються органам доходів і зборів під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, здійснюється візуально, із застосуванням інформаційних технологій (шляхом проведення формато-логічного контролю, контролю співставлення, контролю із застосуванням системи управління ризиками) та в інші способи, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до статті 338 МК України, огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення, пред'явлених органу доходів і зборів (у тому числі для перерахунку та зважування), проводиться в можливо короткий строк після прийняття рішення про його проведення. За результатами застосування системи управління ризиками огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може бути ідентифікаційним - без розкриття пакувальних місць і без обстеження транспортного засобу, частковим - з розкриттям до 20 відсотків пакувальних місць і вибірковим обстеженням транспортного засобу та повним - з розкриттям до 100 відсотків пакувальних місць та поглибленим обстеженням транспортного засобу. Крім того, огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися за наявності достатніх підстав вважати, що переміщення цих товарів, транспортних засобів через митний кордон України здійснюється поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, у тому числі в разі отримання відповідної офіційної інформації від правоохоронних органів.

Статтею 196 МК України передбачено, що не можуть бути пропущені через митний кордон України: товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом; товари, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів (крім алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також харчових продуктів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та в порядку, встановлених статтею 376 та частиною другою статті 378 цього Кодексу); товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до протоколу 03.07.2015 року у зоні митного контролю відділу митного оформлення №3 митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, вул. Лугова 9, перевізник АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» (DНL), при митному огляді міжнародного експрес-відправлення документального характеру (ДОКС) № 1885245213, яке надійшло від компанії «YAHAM OPTOELECTRONICS CO., LTD» (Han`s Industrial Park, No.128 Chong Qing Rd, Fuyong, Bao`an District, Shenzhen, 518103, Китай) на адресу - «Visual Technologies LLS» (Yury Polonsky, str. Mishugy Olexandra, 8, Apt. 222, Kyiv, 02140, Ukraine) було виявлено оригінали документів, а саме:

- комерційний інвойс від 18.06.2015 року № 20150618IV на товари «світлодіодні дісплеї» у кількості 14 шт., загальною вартістю 75 046,00 дол. США, умови поставки - FOB SHENZHEN , який виставлений компанією «YAHAM OPTOELECTRONICS CO., LTD» (Han`s Industrial Park, No.128 Chong Qing Rd, Fuyong, Bao`an District, Shenzhen, 518103, Китай) підприємству «UKRAINE GEOINFORMATION SYSTEMS» (11 SPASKA STREET, KIEV, 04070, UKRAINE) ТОВ «Геоінформаційні системи України» (вул. Спаська, 11, м. Київ, 04070);

- експортну декларацію № 530420150045408814 на суму 75 046,00 дол. США, в якій вказано номер контейнера PCIU2974827, вага брутто 3700 кг., вага нетто 2670 кг. та умови поставки - FOB SHENZHEN.

06.08.2015 року в зоні діяльності Одеської митниці ДФС (п/п «Одеський морський торгівельний порт»), на підставі інвойсу № 1502-1 від 19.03.2015 року та інвойсу № 1502-2 від 19.03.2015 року, коносаменту № SZNLEG 1506022 за попередньою митною декларацією №100250000/2015/712943 від 06.08.2015 року, через митний кордон України в контейнері №PCIU2974827 на адресу ТОВ «Геоінформаційні системи України», місцезнаходження якого: 04070, м. Київ, вул. Спаська, 11, було переміщено товари «світлодіодні дисплеї» у кількості 14 шт., загальною вагою брутто 3700 кг, вартістю 75 046,00 євро.

У якості підстави для переміщення вищезазначеного товару через митний кордон України, до митниці були надані такі документи:

- інвойс №1502-1 від 19.03.2015 року та інвойс № 1502-2 від 19.03.2015 року на товари «світлодіодні дісплеї» у кількості 14 шт., загальною вартістю 75 046 євро, умови поставки - СРТ - Київ, виставлені компанією «Sysic System Integration Company Limited» (Dimitraki Christodoulou,5, 3rd fllor, flat/office 303, 1035 Nicosia Кіпр) на адресу підприємства ТОВ «Геоінформаційні системи України» (код ЄДРПОУ 37334664, вул. Спаська, 11, м. Київ, 04070);

- коносамент №SZNLEG 1506022, в якому вказано товар «світлодіодні дісплеї» загальною вагою брутто 3700 кг, номер контейнера PCIU2974827, відправник товару компанія YAHAM OPTOELECTRONICS CO., LTD» (Han`s Industrial Park, No.128 Chong Qing Rd, Fuyong, Bao`an District, Shenzhen, 518103, Китай) та одержувач ТОВ «Геоінформаційні системи України» (код ЄДРПОУ 37334664, вул. Спаська, 11, м. Київ, 04070).

07.08.2015 року вищезазначені товари були доставлені в зону митного контролю митного поста «Західний» (СТЗ та МС «КАТП - 13054», м. Київ, вул. Малинська, 20) та заявлені до митного контролю та оформлення за митною декларацією типу ІМ 40 ДЕ №100250001/2015/009061.

Під час порівняльної перевірки документів, виявлених у зоні митного контролю відділу митного оформлення № 3 митного поста «Спеціалізований» при митному огляді міжнародного експрес-відправлення документального характеру (ДОКС) № 1885245213 та документів, на підставі яких товари переміщені через митний кордон України та подані до митного контролю та митного оформлення в зоні діяльності Київської міської митниці ДФС, було встановлено, що вони стосуються однієї партії товару, а саме: співпадають дані щодо покупця/одержувача товарів, країни походження, назви, кількості та ваги товарів, а також, співпадає номер контейнера (PCIU2974827), в якому переміщувались товари.

Відмінність полягає:

- у вартості товару, а саме - в інвойсі № 1502-1 від 19.03.2015 року та інвойсі № 1502-2 від 19.03.2015 року, поданих у якості підстави для переміщення товару через митний кордон України, а в подальшому - до митного оформлення, вартість товарів зазначено у розмірі - 75046 євро, а в інвойсі № 20150618IV від 18.06.2015 року, виявленому в ході проведення митного контролю міжнародного експрес-відправлення № НОМЕР_2 - 75046 дол. США.

- в умовах поставки товару, а саме: - в інвойсі № 1502-1 від 19.03.2015 року та інвойсі № 1502-2 від 19.03.2015 року, поданих у якості підстави для переміщення товару через митний кордон України, а в подальшому - до митного оформлення, вказано умови поставки - СРТ - Київ, а в інвойсі № 20150618IV від 18.06.2015 року та в експортній декларації № 530420150045408814, виявлених в ході проведення митного контролю міжнародного експрес-відправлення № 1885245213 - умови поставки -FOB SHENZHEN.

-у продавцеві/відправникові товару, а саме: - в інвойсі № 1502-1 від 19.03.2015 року та інвойсі № 1502-2 від 19.03.2015 року, поданих у якості підстави для переміщення товару через митний кордон України, а в подальшому - до митного оформлення, продавцем/відправником товару виступає компанія - «Sysic System Integration Company Limited» (Dimitraki Christodoulou,5, 3rd fllor, flat/office 303, 1035 Nicosia Кіпр), а в інвойсі №20150618IV від 18.06.2015 року, виявленому в ході проведення митного контролю міжнародного експрес-відправлення №1885245213 - продавцем/відправником товару виступає компанія - YAHAM OPTOELECTRONICS CO., LTD» (Han`s Industrial Park, No.128 Chong Qing Rd, Fuyong, Bao`an District, Shenzhen, 518103, Китай).

Таким чином, товари «світлодіодні дисплеї» у кількості 14 шт., загальною вагою брутто 3700 кг, загальною вартістю 75 046 дол. США (1 618 431,90 грн. згідно курсу НБУ станом на 06.08.2015) переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника товару та неправдиві відомості, необхідні для визначення їх митної вартості.

У зв'язку з наведеним митним органом складено відносно керівника підприємства - отримувача товару протокол про порушення митних правил від 11.08.2015 року № 619/10000/15 за частиною першою статті 483 МК України.

При цьому, за результатами судового оскарження даного протоколу постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 29.09.2015 року, залишеною без змін постановою Апеляційного суду м. Києві від 16.11.2015 року, у справі № 760/17218/15-п провадження у справі про притягнення Сарнацького А.В. до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених частиною першою статті 483 МК, закрито за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

В цивільній справі № 760/17218/15-п суд дійшов висновку, що Сарнацький А.В. не вчиняв жодних дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, у тому числі дій, підтверджуючих наявність у нього умислу на подання органу доходів і зборів документів, що містять неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості, які б утворювали об'єктивну та суб'єктивну сторони правопорушення, передбаченого частиною першою статті 483 МК.

Крім того, судом в межах справи № 760/17218/15-п встановлено, що обставини викладені у протоколі № 0619/10000/15від 11.08.2015 року щодо відмінності у вартості товару, умовах поставки та продавцеві/відправникові товару, на підставі яких складений зазначений протокол, не знайшли свого підтвердження, оскільки товари відправлені зі складу «YAHAM OPTOELECTRONICS CO., LTD» (Han's Industrial Park, № 128 Chong Qing Rd, Fuyong, Bao'an Distriсt Shenzhen 518103, Китай) за дорученням компанії «SYSIC SYSTEM INTEGRATION COMPANY LIMITED» на адресу ТОВ «Геоінформаційні системи України» на підставі контракту поставки №2207 від 22.07.2013, вартість даних товарів становить 75046,00 євро.

Відповідно до частини першої статті 72 КАС України (в редакції, чинній на час вчинення процесуальних дій) обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Як зазначалось вище, митним органом складено картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 100250001/2015/00116 саме з підстав складення відносно керівника ТОВ «Геоінформаційні системи України» протоколу про порушення митних правил від 11.08.2015 року № 619/10000/15 за частиною першою статті 483 МК України.

За таких обставин, суд першої інстанції дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині визнання протиправною та скасування картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 100250001/2015/00116, оскільки підстава, у зв'язку із якою складена така картка, визнана в судовому порядку необґрунтованою та такою, що не містить ознак правопорушення, передбаченого частиною першою статті 483 МК України.

В частині позовних вимог щодо стягнення з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Геоінформаційні системи України» (код ЄДРПОУ 37334664) шкоду у сумі 41500 грн., заподіяну протиправними діями Київської міської митниці ДФС, колегія суддів вважає за необхідне вказати наступне.

Відповідно до частини першої статті 1173 Цивільного Кодексу України шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.

Згідно частини другої статті 30 МК України шкода, заподіяна особам та їх майну неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю органів доходів і зборів або їх посадових осіб чи інших працівників при виконанні ними своїх службових (трудових) обов'язків, відшкодовується цими органами, організаціями у порядку, визначеному законом.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Геоінформаційні системи України» для оформлення митної декларації № 100250000/2015/712943 від 06.08.2015 року сплачено за митне оформлення товару згідно платіжного доручення № 242 від 05.08.2105 року суму 680000,00 грн. як передоплата за митне оформлення.

При цьому, попередня оплата за митне оформлення 05.08.2015 року були сплачені позивачем в гривнях з розрахунку загальної вартості товару у сумі 75046 Євро згідно офіційного курсу, встановленого НБУ на день подання митної декларації № 100250001.2015/009061.

В подальшому, ТОВ «Геоінформаційні системи України» повторно подало в зону митного контролю митного поста «Західний» (СТЗ та МС «КАПТ-13054») на оформлення митну декларацію типу ІМ 40 ДЕ № 100250001/2015/015968, яку прийнято та оформлено митним постом 01.12.2015 року.

У зв'язку з курсовою різницею станом на дату повторного митного оформлення, позивачем додатково сплачено суму передоплати у розмірі 41500,00 грн., що товариство вважає завданою йому матеріальною шкодою.

Оскільки, в судовому порядку визнано відсутність в діях директора ТОВ «Геоінформаційні системи України» складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 483 МК України, та судом встановлено протиправність картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 100250001/2015/00116, прийняття якої зумовила необхідність повторного митного оформлення товару «світлодіодні дорожні дисплеї моделі YH-D20-1R1G-1B-1SE загальною кількістю 10 штук та світлодіодні дорожні дисплеї моделі YH-D25-2A-1S-E загальною кількістю 4 штуки» 01.12.2015 року, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про обґрунтованість позовних вимог в даній частині та необхідність їх задоволення.

Таким чином, доводи апеляційної скарги Київської міської митниці Державної фіскальної служби України не спростовують висновки суду першої інстанції, викладені в постанові від 04 жовтня 2017 року та не можуть бути підставами для її скасування.

З огляду на викладене колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, надав належну оцінку дослідженим доказам та прийняв законне і обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права.

Керуючись ст.ст. 242, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів,

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Київської міської митниці Державної фіскальної служби України залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 жовтня 2017 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду у порядку та строки, визначені ст.ст. 328-331 КАС України.

Головуючий суддя:

Судді:

Головуючий суддя Федотов І.В.

Судді: Собків Я.М.

Сорочко Є.О.