
Справа № 815/5019/17
УХВАЛА
06 березня 2018 року м.Одеса
Зала судових засідань №19
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Аракелян М.М.
Розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області та представника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зупинення провадження у справі №815/5019/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області ОСОБА_3, Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області, треті особи без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2 управління Національної поліції України в Одеській області та ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання виготовити та направити нову уточнену довідку про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом ОСОБА_1, в якому позивач (з урахуванням уточненого адміністративного позову) просить суд визнати протиправною бездіяльність голови ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Одеській області ОСОБА_3 в частині відмови у видачі уточненої довідки встановленого зразка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у відповідності до посад поліцейських; визнати протиправною бездіяльність посадових осіб ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Одеській області в частині відмови у видачі уточненої довідки встановленого зразка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у відповідності до посад поліцейських; визнати протиправною бездіяльність голови ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Одеській області ОСОБА_3 в частині відмови у направленні нової уточненої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із урахуванням підвищених видів грошового забезпечення встановлених для поліції; визнати протиправною бездіяльність посадових осіб ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області в частині відмови у направленні нової уточненої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із урахуванням підвищених видів грошового забезпечення встановлених для поліції; зобов'язати голову ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Одеській області видати нову уточнену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із включенням у неї максимальних розмірів грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад 2500 грн., оклад за спеціальним званням “майор” - 2000 грн., надбавка за вислугу років 35% - 1575,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 3037,50 грн., премія 100% - 9112,50 грн., матеріальна допомога для оздоровлення в розмірі 2500 грн.; зобов’язати ліквідаційну комісію Головного Управління МВС України в Одеській області видати нову уточнену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із включенням у неї максимальних розмірів грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад 2500 грн., оклад за спеціальним званням “майор” - 2000 грн., надбавка за вислугу років 35% - 1575,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 3037,50 грн., премія 100% - 9112,50 грн., матеріальна допомога для оздоровлення в розмірі 2500 грн.; зобов'язати голову ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Одеській області ОСОБА_3Г виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову уточнену довідку за формою, встановленою додатком №2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 р. за №45, про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, згідно постанови КМУ №988 від 11.11.2015р. із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в розмірах: посадовий оклад 2500 грн., оклад за спеціальним званням “майор” - 2000 грн., надбавка за вислугу років 35% - 1575,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% -3037,50 грн., премія 100% - 9112,50 грн., починаючи з 12.09.2016, з моменту виникнення права на перерахунок пенсії. зобов'язати ліквідаційну комісію Головного Управління МВС України в Одеській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову уточнену довідку за формою, встановленою додатком №2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 р. за №45, про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, згідно постанови КМУ №988 від 11.11.2015р. із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в розмірах: посадовий оклад 2500 грн., оклад за спеціальним званням “майор” - 2000 грн., надбавка за вислугу років 35% - 1575,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% -3037,50 грн., премія 100% - 9112,50 грн., починаючи з 12.09.2016, з моменту виникнення права на перерахунок пенсії.
20 лютого 2018 року від представника Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області до суду надійшло клопотання (вх.№4841/18) про зупинення провадження у справі 815/5019/17 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а. В обґрунтування клопотання представник зазначив, що 02.02.2018 року Верховним Судом відкрито провадження у зразковій адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії. Посилаючись на п.9.ч. 2 ст. 236 КАС України, у зв’язку із тим що справа №815/5019/17 має ознаки типової справи визначені ухвалою Верховного Суду України від 02.02.2018 року, представник відповідача вважає за доцільне зупинити провадження у справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду України у зразковій справі. Вказане клопотання представник просив розглянути без його участі.
05 березня 2018 року від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до суду надійшло клопотання (вх.№6112/18) про зупинення провадження у справі №815/5019/17. Обґрунтовуючи вказане клопотання представник зауважив, що 02.02.2018 року Верховним Судом України відкрито провадження у зразковій справі №802/2196/17-а та призначено судовий розгляд на 12.03.2018 року. Наголошуючи на ідентичності предмету спору даної справи та наявності у даній справі ознак типовості визначених ухвалою Верховного суду від 02.02.2018 року, представник просить суд зупинити провадження у даній справі згідно з п.9 ч.2 ст. 236 КАС України.
На підтвердження вищезазначеного представник ГУ ПФУ в Одеській області надав копії ухвали Верховного Суду України від 02.02.2018 року та 26.02.2018 року по справі 802/2196/17-а.
У судове засідання призначене на 06.03.2018 року о 10:00 год. учасники справи не з’явилися, про дату, час та місце проведення судового засідання були повідомленні належним чином та своєчасно.
Розглянувши вищевказані клопотання про зупинення провадження у справі, суд дійшов наступного.
Відповідно до п. 21, п. 22 ч.1 ст. 4 КАС України, типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги; зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі у разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 290 КАС України, якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.
Згідно ч. 7 ст. 290 КАС України ухвала про відкриття Верховним Судом провадження у зразковій справі публікується на офіційному веб-порталі судової влади України, а також в одному із загальнодержавних друкованих засобів масової інформації не пізніше ніж за десять днів до дати судового засідання для розгляду зразкової справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Судом встановлено, що ухвалою Верховного Суду від 02.02.2018 року по справі 802/2196/17-а відкрито провадження у зразковій адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії.
Відповідно до вищевказаної ухвали Верховного Суду, ознаками даної типової справи є такі: 1) позивач - пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якому призначено пенсію згідно з Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”; 2) відповідач - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області (вул.Театральна, 10, м. Вінниця, 21050); 3) третя особа - ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21000); 3) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо нескладання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та ненаправлення її до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області; зобов’язання відповідача виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення.
Ухвалою Верховного Суду від 26.02.2018 року відкладено розгляд зразкової справи №802/2196/17-а на 12 березня 2018 року.
Враховуючи вищевикладене судом встановлено, що справа №815/5019/17 має ознаки типової справи відповідно до положень п. 21 ст. 4 КАС України, а саме: відповідачем у ній є один і той самий суб’єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у даній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у справі №802/2196/17-а відповідно до приписів п. 9 ч. 2 ст. 236 та ч.1 ст. 291 КАС України.
Керуючись п. 9 ч. 2 ст. 236, 241-243, 248, 250 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Зупинити провадження у справі №815/5019/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області ОСОБА_3, Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області, треті особи без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2 управління Національної поліції України в Одеській області та ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання виготовити та направити нову уточнену довідку про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.od.court.gov.ua/sud1570/gromadyanam/cases/.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення, відповідно до ч.1 ст. 295 КАС України.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому положеннями ст.256 КАС України.
Суддя М.М. Аракелян