
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Справа №733/10/18
№ 3/733/32/18
Постанова
Іменем України
"07" березня 2018 р.
Ічнянський районний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Карапиш Т.В. при секретарі Донченко Ю.В., розглянувши матеріали справи, що надійшли від директора Ічнянського національного природного парку Чернігівської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, за ст. 91 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
20 грудня 2017 року о 14 годині 30 хвилин ОСОБА_1 в кв. 2 вид. 19 Будянсько-Сезьківського ПНДВ (зона регульованої рекреації) Ічнянського національного природного парку здійснив самовільну рубку 3 вершин дерев сосни звичайної (діаметром 3 см., 3 см. та 4 см.), діаметри на рівні шийки кореня 6 см., 6 см., 7 см та одного дерева сосни звичайної, спиляне на пні діаметром 6 см., чим порушив ст. 91 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням.
Факт вчинення даного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 20 грудня 2017 року (а.с. 2), Актом про вилучення знарядь незаконного добування (заготівлі) природних ресурсів № 00093 від 20 грудня 2017 року (а.с. 3), описом знарядь незаконного добування (заготівлі) природних ресурсів № 00098 від 20 грудня 2017 року (а.с. 4), розрахунком збитків, заподіяних Ічнянському національному природному парку внаслідок незаконного використання, добування, знищення товарного та рослинного світу від 20 грудня 2017 року (а.с. 5), копією функціонального зонування Ічнянського НПП (а.с.6) та письмовими поясненнями ОСОБА_1, вказаними в протоколі (а.с. 3).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП, здійснення в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який не працює, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність і приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу з конфіскацією незаконно добутих природних ресурсів, так як таке стягнення буде доцільне для усунення в подальшому здійснення аналогічного правопорушення та попередження вчинення нових правопорушень.
Відповідно до санкції статті 91 КУпАП додатковим стягненням є конфіскація знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.
Згідно записів у протоколі, самовільна рубка дерев здійснена без знарядь і засобів вчинення правопорушення. Тому не слід застосовувати додаткове стягнення у виді конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Стаття 40-1 КУпАП вказує, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлена у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01 січня 2018 року складає 352 грн. 40 коп. (1762 грн.*0,2=352,40 грн.). Докази згідно ст.5 Закону України «Про судовий збір» на підтвердження звільнення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від сплати судового збору відсутні.
На основі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 91, 283, 284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
На ОСОБА_1 накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок з конфіскацією незаконно добутих природних ресурсів.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, МФО 820019, рахунок отримувача 31215256700001).
Згідно ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження - не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: штраф в подвійному розмірі, тобто 340 гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд Чернігівської області на протязі 10 днів з дня її винесення.
Суддя Т. В. Карапиш