Ухвала суду № 72631349, 07.03.2018, Зарічний районний суд м. Суми

Дата ухвалення
07.03.2018
Номер справи
591/7007/17
Номер документу
72631349
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 591/7007/17

Провадження № 2-а/591/118/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 березня 2018 року Зарічний районний суд м. Суми у складі:

головуючого судді - Сидоренко А.П.

з участю секретаря судового засідання - Майбороди А.О.

позивача – ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області, ОСОБА_2 внутрішніх справ України, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправною відмову у вчиненні дій, зобов’язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся з зазначеним позовом та обґрунтовує свої вимоги тим, що 30 квітня 2014 року він звільнився з посади заступника начальника відділу боротьби з етнічними організованими групами та екстремізмом УБОЗ УМВС на підставі наказу УМВС від 30 квітня 2014 року №17 о/с. Позивач зазначає що звернувся до Управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області з заявою про призначення йому пенсії за вислугою років.

Листом від 19 жовтня 2017 року №33/К-49 Управління МВС в Сумській області відмовило йому у наданні фінансових документів, а саме у наданні довідки про щомісячні види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці перед звільненням, грошового атестату, оскільки на їх думку він не має права на пенсію. В той же час інші документи були направлені до ГУ ПФУ в Сумській області.

В подальшому позивач звернувся до департаменту персоналу організації освітньої та наукової діяльності МВС України з проханням оформити належним чином та подати до територіальних органів ПФУ подання щодо призначення йому пенсії за вислугою років.

Листом від 07 листопада 2017 року департамент персоналу організації освітньої та наукової діяльності МВС України повідомив позивача про необхідність звертатись до ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області з відповідною заявою. Крім того, зазначив, що він нібито не має права на пенсію за вислугою років, оскільки на дату звільнення його вислуга складає 15 років 08 місяців 18 днів, а відповідно до розділу ІІ ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на дату звільнення він повинен мати вислугу років 21 календарний рік та 6 місяців.

15 листопада 2017 року позивач повторно звернувся із заявою до Управління МВС України в Сумській області з проханням підготувати та направити до департаменту персоналу організації освітньої та наукової діяльності МВС України необхідні документи щодо призначення йому пенсії за вислугою років.

Листом від 22 листопада 2017 року №33/К-114 пк Управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області повторно відмовило йому, зазначивши що він не має права на пенсію, тому відсутні правові підстави направляти документи для оформлення подання для призначення пенсії за вислугою років.

Посилаючись на вимоги закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», позивач просить визнати протиправною відмову Управління міністерства внутрішніх справ України в Сумській області у направленні необхідних документів для призначення йому пенсії за вислугою років до департаменту персоналу організації освітньої та наукової діяльності МВС України, та зобов’язати Управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області підготувати та подати до департаменту персоналу організації освітньої та наукової діяльності МВС України необхідні документи для призначення йому пенсії за вислугою років.

Також просить визнати протиправною відмову ОСОБА_2 внутрішніх справ України направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області необхідні документи для призначення йому пенсії за вислугою років та зобов’язати його направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області необхідні документи для призначення йому пенсії за вислугою років.

В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги з мотивів, викладених в позовній заяві, та наполягав на їх задоволенні.

Представники відповідачів та третьої особи в судове засідання не з'явилися, про час і місце судового розгляду повідомлені належним чином.

У відзиві на позовну заяву представник Управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області в судовому засіданні заперечує проти задоволення вказаного позову, посилаючись на те, що ОСОБА_1 обіймав посаду заступника начальника відділу боротьби з етнічними організованими злочинними групами та екстремізмом УБОЗ УМВС України в Сумській області. Наказом УМВС України в Сумській області від 30 квітня 2014 № 73 о\с його було звільнено з органів внутрішніх справ за п.64 «ж» Положення (за власним бажанням) у запас Збройних Сил України. Крім іншого, даним наказом було установлено, що вислуга років станом на 30 квітня 2014 року складає: календарна - 15 років 08 місяців 18 днів, пільгова - 05 років 11 місяців 04 дня.

Зазначає, що відповідно до розділу 1 статті 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ. Національній поліції і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до розділу 11 статті 12 пункту «а» пенсія за вислугу років призначається: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 12 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:

-з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2017 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців і більше (на день звільнення);

-з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2014 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше ( на день звернення до суду).

Відповідно до розділу 11 статті 12 пункту «б» особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Особам, які є інвалідами війни, пенсія на визначених у цьому пункті умовах призначається незалежно від віку.

Крім того зазначає, що порядок обчислення вислуги років для призначення пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393. Тобто пільгове обчислення вислуги років застосовується при призначенні пенсії після набуття права на пенсію.

Вважає, що оскільки на день звільнення зі служби позивач не досягнув 45-річного віку та його календарна вислуга років складала 15 років 08 місяців 18 днів, підстави для направлення до Головного управління Пенсійного фонду України за місцем проживання надісланих позивачем документів, для призначення пенсії за вислугу років відповідно до положень Закону, відсутні. Просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_2 внутрішніх справ України надав суду письмовий відзив на позов, згідно якого зазначає, що оскільки на день звільнення зі служби позивач не досягнув 45-річного віку та його календарна вислуга років складала 15 років 08 місяців 18 днів, підстави для направлення до Головного управління Пенсійного фонду України за місцем проживання надісланих позивачем документів для призначення пенсії за вислугу років відповідно до положень Закону, відсутні.

Відповідно до п.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ОСОБА_2 та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсі, необхідних для призначення пенсії документів.

Функції щодо підготовки та перевірки необхідних для призначення пенсії документів щодо працівників міліції, які проходили службу в УМВС України в Сумській області та його структурних підрозділах покладено безпосередньо на УМВС України в Сумській області.

Зазначає, що відповідно до вимог Порядку позивач має право подати заяву про призначення пенсії та доданий до неї перелік документів до ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області, яка за наявності законних підстав, після перевірки всіх документів направляє їх до МВС України.

Повідомляє, що документи про призначення пенсії ОСОБА_1 до МВС України з ліквідаційної комісії УМВС України у Сумській області не надходили. Як наслідок, вимога позивача про зобов’язання МВС України направити до ГУПФУ в Сумській області документи для призначення пенсії позивачу за вислугою років є передчасною. Разом з тим звертає увагу, що з підстав зазначених вище, на думку МВС України, позивач не мав і немає права на призначення пенсії за вислугою років.

Представник третьої особи Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області надав суду письмові пояснення, згідно яких зазначає, що нормативним актом, що регулює питання подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій військовослужбовцям, є Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 № 3-1 та зареєстрований в ОСОБА_2 юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 (Порядок).

Відповідно до п. 1 Порядку заяви про призначення пенсій за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим з військової служби, які мають право на пенсію згідно з зазначеним Законом, подаються до головних управлінь Пенсійного фонду України через уповноважені структурні підрозділи відповідних міністерств та відомств. Тому вважає, що обчислення вислуги років та визначення права на призначення пенсії за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» належить виключно до компетенції уповноважених структурних підрозділів відповідних міністерств та відомств.

Окрім того, повідомляє, що ОСОБА_1 на обліку в головному управлінні, як отримувач пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не перебуває та ніяких видів виплат не отримує.

Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з такого.

Позивача ОСОБА_1, який обіймав посаду заступника начальника відділу боротьби з етнічними організованими злочинними групами та естрімізмом УБОЗ УМВС України в Сумській області, наказом УМВС України в Сумській області від 30 квітня 2014 року №75 о/с було звільнено з органів внутрішніх справ за п. 64 «ж» Положення (за власним бажанням) у запас Збройних Сил України. Вислуга років на 30 квітня 2014 року складає: календарна – 15 років, 08 місяців, 18 днів, ОВС - 15 років, 08 місяців, 18 днів, пільгова – 05 років 11 місяців, 04 дні; для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні становить 15 років, 08 місяців, 18 днів (а.с.13).

19 жовтня 2017 року листом № 33-/К-49пк Управління МВС в Сумській області повідомило позивача, що за його зверненням документи для вирішення питання призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» направлені до головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Щодо надання фінансових документів для призначення пенсії повідомило позивачу, що підстав для надання позивачу грошового атестату та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням немає (а.с.16).

15 листопада 2017 року позивач ОСОБА_1 повторно звернувся з заявою до Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області, та просив підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області подання для призначення йому пенсії за вислугою років (а.с.15).

Листом від 22 листопада 2017 року №33/К-114 пк Управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області повторно відмовило йому, зазначивши що позивач не має права на пенсію згідно чинного законодавства, направити документи для оформлення подання для призначення пенсії за вислугу років до відділу координації соціальних та пенсійних питань ДПООНД МВС України, як уповноваженому структурному підрозділу, немає правових підстав (а.с.17).

Право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) мають звільненні зі служби, зокрема, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські.

Відповідно до пункту «а» статті 12 Закону право на пенсію за вислугу років зокрема мають особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, інші особи, зазначені у пунктах "б" - "д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби у період:

- з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців і більше (на день звільнення).

Ст. 17-1 Закону прямо передбачає, що вислуга років на пільгових умовах визначається відповідно до порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей, затв. Постановою КМУ від 17 липня 1992 року № 393.

Відповідно до п. в) абз. 3 цього порядку до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за півтора місяця. Відповідно до абз. 1 вказаний порядок застосовується для обчислення вислуги для призначення пенсії. Зі змісту Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 вбачається, що приписи останніх не ставлять в залежність набуття права на пенсію за вислугою років від наявності виключно календарної вислуги.

Згідно з пунктом «б» статті 12 Закону пенсія за вислугу років також призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д" статті 1 2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Відповідно до п. 4.1.6 Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально- побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю ОСОБА_2 внутрішніх справ України, затв. Постановою ВРУ від 16 грудня 1993р. № 3720 (в редакції, який діяв на час звільнення позивача) стаж роботи працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби у вищезазначених підрозділах згідно з переліком посад, визначених Міністром внутрішніх справ України. Наказом МВС № 431 від 14 листопада 2007 року затверджений Перелік посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби. Як вбачається з послужного списку (а.с. 14) позивач перебував на посадах оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого, заступника начальника відділу. Всі ці посади передбачені вказаним вище переліком.

Наказом УМВС України в Сумській області від 39.04.2014 № 73 о\с позивача ОСОБА_1 було звільнено з органів внутрішніх справ за п.64 «ж» Положення (за власним бажанням) у запас Збройних Сил України та цим наказом установлено, що вислуга років станом на 30 квітня 2014 складає: календарна - 15 років 08 місяців 18 днів, пільгова - 05 років 11 місяців 04 дня.

Таким чином, станом на дату звільнення з органів внутрішніх справ вислуга позивача ОСОБА_1 становить 21 років 07 місяців 22 дні, що є достатньою підставою набуття права позивача на пенсію за вислугою років відповідно до норм Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-ІІ.

За ч. 1 ст. 2 Закону військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 затверджено Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей, з аналізу положень якого можна дійти висновку, що пільгова вислуга років враховується саме при призначенні виду пенсії та не ставиться в залежність від наявності виключно календарної вислуги років.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 02 листопада 2006 року № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1.

Зокрема, пунктом першим встановлено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи міністерств та відповідних служб.

У відповідності до вказаного Порядку, на уповноважені структурні підрозділи міністерств та відповідних служб покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів.

Проте за нормами ст. 49 Закону рішення щодо призначення або відмови в призначенні певного виду пенсії приймають органи Пенсійного фонду України, отже виключно органи Пенсійного фонду України уповноважені приймати рішення про призначення або відмову у призначенні пенсії тим категоріям осіб, на яких розповсюджується дія Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Разом з тим, на структурні підрозділи ОСОБА_2 внутрішніх справ України, у випадку вирішення питання про призначення пенсії у відповідності до вище вказаного Закону позивачу, покладено лише функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсію, необхідних для призначення пенсії документів.

Суд вважає, що посилання Управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області на відсутність календарної вислуги років у позивача для призначення останньому пенсії, що стало підставою для відмови в направленні до органу Пенсійного фонду України відповідних документів, за вислугу років суперечать чинному законодавству.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З врахуванням наведеного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд вважає неправомірною відмову Управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області у підготовці та поданні до департаменту персоналу організації освітньої та наукової діяльності МВС України документів позивача для призначення йому пенсії за вислугу років на пільгових умовах, а позовні вимоги в цій частині обґрунтованими, доведеними, тому цей відповідач зобов'язаний підготувати та направити до вказаного органу документи стосовно позивача для призначення останньому пенсії за вислугою років на пільгових умовах у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, що затверджений постановою Правління Пенсійного Фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1.

В той же час, враховуючи те, що під час судового розгляду встановлено, що до департаменту персоналу організації освітньої та наукової діяльності ОСОБА_2 внутрішніх справ України документи для призначення позивачу пенсії Управлінням ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області не передавалися, відсутні правові підстави для визнання протиправною відмови МВС України у направленні до головного управління ПФУ в Сумській області необхідних документів для призначення позивачу пенсії за вислугу років та зобов’язання його направити ці документи органу Пенсійного фонду України, та заявлений позов в цій частині є передчасним.

Відповідно до ст. 139 КАС України, пропорційно до задоволених позовних вимог необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління міністерства внутрішніх справ України в Сумській області на користь позивача понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 640,00 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 139, 241-246, 257-263, 295 КАС України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1) задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області (місцезнаходження: м. Суми, вул. Г.Кондратьєва, 23, код ЄДРПОУ: 08592299) у направленні необхідних документів для призначення пенсії ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1) за вислугу років до департаменту персоналу організації освітньої та наукової діяльності ОСОБА_2 внутрішніх справ України.

Зобов’язати Управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області (місцезнаходження: м. Суми, вул. Г.Кондратьєва, 23, код ЄДРПОУ: 08592299) підготувати та подати до департаменту персоналу організації освітньої та наукової діяльності ОСОБА_2 внутрішніх справ України необхідні документи для призначення пенсії ОСОБА_1 за вислугу років.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Сумській області (місцезнаходження: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 23, код ЄДРПОУ: 08592299) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1) понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 640,00 грн.

В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Зарічний районний суд м. Суми.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складене 07 березня 2018 року.

Суддя А.П.Сидоренко