
Справа № 404/7874/17
Номер провадження 2-а/404/183/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2018 року м. Кропивницький
Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі:
головуючої судді - Панфіловій А.В.
при секретарі - Мосійчук А.Г.
розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об»єднаного Управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області про визнання дій протиправними та зобов”язання до вчинення дій,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання незаконними (протиправними) дії та скасувати протокол -рішення ОСОБА_2 об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області № 9172 від 21.11.2017 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 в редакції Закону України № 2663-ІП від 12.07.2001, та зобов'язати Кропивницьке об'єднане Управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», від 05.11.1991 в редакції Закону України № 2663-ІП від 12.07.2001 з дати звернення - подачі заяви до ОСОБА_2 об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, тобто з 14.11.2017, виходячи із розрахунку 90 % від суми місячного (чинного) заробітку.
В обґрунтування позову зазначено, що з 21.12.1999 по теперішній час працює в органах прокуратури України на прокурорських посадах. Після виникнення права на пенсійне забезпечення за вислугою років на підставі положень ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції № 2663-ІІІ від 12.07.2001, 26.10.2017 звернулася у відділ обслуговування громадян («єдине вікно») ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області з метою подачі відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за№ 1566/11846, заяви про призначення пенсії.
Проте, в прийнятті заяви, встановленої законодавством форми, про призначення пенсії, працівником відділу обслуговування громадян ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області було відмовлено, оригінали документів про стаж - трудову книжку, вік - паспорт, та довідку про заробітну плату не прийнято. Враховуючи викладені протиправні дії працівників відповідача, подала заяву довільної форми про призначення пенсії за вислугу років, до якої додала копію паспорту, завірену копію трудової книжки, оригінал довідки про зарплату, копії диплому про вищу освіту та документів, які підтверджують факти зміни прізвища.
На вказану заяву 14.11.2017 отримала лист від 13.11.2017 № 66/1-11 про роз'яснення необхідності звернення до відділу обслуговування громадян ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області з відповідною заявою встановленого зразку, де спеціалісти відділу сформують таку заяву в електронному вигляді.
14.11.2017 прийнято заяву про призначення пенсії за вислугу років на підставі положень ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 (в редакції № 2663-ІП від 12.07.2001), шляхом її формування в електронному вигляді.
Після цього, відповідно до листа від 24.11.2017 № 8264\05-80 та протоколу - рішення від 21.11.2017 № 9172 відмовлено в призначенні пенсії за вислугу років у зв'язку з тим, що стаж роботи на спеціальних посадах становить 20 років 20 днів (при необхідних не менше 23 років 6 місяців, в тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 13 років 6 місяців); а також з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про прокуратуру», не призначаються.
Вважає вищевикладені дії та протокол - рішення відповідача про відмову в призначенні пенсії за вислугу років незаконними (протиправними), та такими що істотно порушують її права та інтереси з наступних підстав.
Стверджується, що з 01.09.1995 по 20.12.1999 навчалась в Національній юридичній академії України імені ОСОБА_3 за основною формою заочного навчання з відривом від виробництва, отримала повну вищу освіту за спеціальністю "правознавство" та здобула кваліфікацію юриста, про що свідчать дані диплому спеціаліста ХА № 13850950 та додатку до нього. Термін навчання у вищому юридичному навчальному закладі за денною формою навчання, з відривом від виробництва, становить 4 роки 3 місяці 20 днів.
3 21 грудня 1999 року по теперішній час працює в органах прокуратури Кіровоградської області на посадах прокурорів, що підтверджується даними трудової книжки. Таким чином, строк роботи в органах прокуратури на прокурорських посадах, складає 17 років 10 місяців та 25 днів.
Спеціальний стаж роботи станом на день звернення до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області із заявою, що дає право на пенсію за вислугу років згідно ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», складає 20 років 20 днів, із них 17 років 10 місяців 25 днів стаж роботи на прокурорських посадах.
Згідно з положеннями ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року в редакції Закону України № 2663-111 від 12.07.2001 року прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховані страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
До 20 - річного стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, зараховується час роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 Закону України «Про прокуратуру», а також половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах, частково оплачувана відпустка жінкам по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.
З викладених норм вбачається, що на день звернення до органу пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за вислугу років відповідно до положень ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року в редакції Закону України № 2663-111 від 12.07.2001 року, мала спеціальний стаж роботи більше 20 років та стаж роботи на посадах прокурорів більше 10 років (17 років 10 місяців 25 днів).
Законами України від 08.07.2011 № 3668-VI, 27.03.2014 № 1166-VI, до ч.І ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 вносились відповідні зміни, а 14.10.2014 прийнято новий Закон України «Про прокуратуру» № 1697-VII, до статті 86 якого (пенсійне забезпечення працівників прокуратури) Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII теж внесено відповідні зміни.
Зокрема, змінами від 08.07.2011 та 27.03.2014 до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991, а в подальшому статтею 86 нового Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 із змінами від 28.12.2014, встановлено новий порядок призначення та визначення розміру пенсії за вислугу років прокурорам та слідчим, якими значно погіршено умови пенсійного забезпечення та порушено законодавчо визначені гарантії пенсійного забезпечення для прокурорсько-слідчих працівників, а саме збільшено стаж роботи, що дає право на пенсію за вислугу років та зменшено розмір відсотків призначеної пенсії від суми їхньої заробітної плати.
Пізніше, на підставі п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213-VIII, із 01.06.2015 призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» та інших Законів України взагалі припинено.
Крім цього, п. 8 перехідних та прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 встановлено, що норми статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 щодо пенсійного забезпечення діють до дня внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Таким чином, внесенням змін до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 Законом України від 08.07.2011 № 3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VI, припинення призначення пенсій за вислугу років Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII, порушено вимоги ст. 22 Конституції України, суттєво звужено зміст та обсяг соціальних гарантій працівників прокуратури, а саме: гарантоване Конституцією право на пенсійне забезпечення при наявності 20 років вислуги; зменшено відсотки розміру пенсії від розміру заробітної плати, порядку її розрахунку, скасовано право прокурора на пенсійне забезпечення за вислугу років, а потім дію положень статті 86 Закону України "Про прокуратуру" щодо пенсійного забезпечення прокурорів поставлено в залежність від внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Вважає, що викладеними змінами в законодавчих актах України погіршено умови пенсійного забезпечення та суттєво порушено законодавчо визначені ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12.07.2001 № 2663-III, гарантії пенсійного забезпечення для прокурорсько-слідчих працівників. А тому, враховуючи вищевикладені норми Конституції України та Закону України «Про прокуратуру», правові позиції Конституційного Суду України, при призначенні мені пенсії за вислугу років підлягають застосуванню правила ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 в редакції № 2663-111 від 12.07.2001, та не підлягають застосуванню положення ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 в редакції № 3668-VI від 08.07.2011, № 1166-VI від 27.03.2014, ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII зі змінами від 28.12.2014 № 76-VIII та п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213-VIII.
Працюючи з липня 2001 року до лютого 2015 року, тобто більше 14 років в органах прокуратури України на прокурорських посадах, мала переконання в непорушності права на пільгу, гарантовану Конституцією України і законом, щодо можливості виходу на пенсію за вислугу 20 років, що також враховуючи фізичні і моральні навантаження в такій роботі, було вирішальним при прийнятті рішення присвятити значний строк своєї праці роботі в органах прокуратури України.
Не приймаючи до уваги вищевикладене, відповідачем вчинено протиправну дію та прийнято протиправне рішення у вигляді протоколу від 21.11.2017 № 9172 про відмову в призначенні пенсії за вислугу років відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», внаслідок чого порушено право на пенсію за вислугу років, а тому просить задовольнити позов повністю.
До судового засідання представником відповідача подано заперечення про позову з посиланням, що позивач заявляє вимоги щодо призначення пенсії на підставі Закону України "Про прокуратуру", який не діє майже понад два роки.
Відповідно до ч. 1, 6, 8 ст. 50-1, " (зі змінами в редакції яка діє з 01.10.2011 року ) ч. 1 ст, 56 Закону України «Про прокуратуру» - прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше: з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року - 23 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 13 років 6 місяців;
Позивач наводить норму, що до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 цього Закону, в тому числі у військовій прокуратурі, стажистами в органах прокуратури, слідчими. суддями, на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, офіцерських посадах Служби безпеки України, посадах державних службовців, які займають особи з вищою юридичною освітою, в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України працівникам, яким присвоєно класні чини, на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, що мають класні чини, були направлені туди, а потім повернулися в прокуратуру, строкова військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах, частково оплачувана відпустка жінкам по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Право на пенсію за вислугу років мають особи, які безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії працюють в органах прокуратури чи в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України, а також особи, звільнені з прокурорсько-слідчих посад органів прокуратури за станом здоров'я, у зв'язку із скороченням чисельності або штату працівників та у зв'язку з обранням їх на виборні посади органів державної влади чи органів місцевого самоврядування. Під поняттям «прокурор» у статті 8, частині четвертій статті 9, частинах першій, другій, третій статті 12, частині першій статті 20, статтях 34, 35, 36, 44, 45, частинах першій, третій, п'ятій і сьомій статті 46, статті 46-2, 46-3, 46-4, частині першій статті 47, статтях 48, 48-1, 49, 50, 50-1 та 55 цього Закону слід розуміти: Генеральний прокурор України, перший заступник, заступники Генерального прокурора України, їх старші помічники та помічники, прокурори автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, спеціалізованих прокуратур (на правах обласних), їх перші заступники, заступники, міжрайонні прокурори, прокурори міст, районів, районів у містах та прирівняних до них спеціалізованих прокуратур, їх перші заступники і заступники, начальники головних управлінь, управлінь, відділів прокуратур, їх перші заступники, заступники, старші прокурори та прокурори прокуратур усіх рівнів, які діють у межах своєї компетенції.
Але дана норма з 16.07.2015 року не діє, позивач звернулася за призначенням пенсії 14.11.2017 року.
В зв«язку з чим управління посилається на норми , які діють на момент звернення за призначенням пенсії, та виникнення правовідносин:
П.6 ст. 86 Закон України «Про прокуратуру» передбачено, що до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на прокурорських посадах, зазначених у статті 15 цього Закону, стажистами, на посадах помічників і старших помічників прокурорів; слідчими, суддями; на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби, офіцерського складу Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законодавства України військових --формувань, на-посадах-державних службовців; які обіймають особи з вищою юридичною освітою; у науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України працівникам, яким до набрання чинності цим законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), у тому числі час наукової та викладацької роботи в інших науково-навчальних закладах, якщо вони мали науковий ступінь чи вчене звання: на адміністративних та викладацьких посадах, посадах наукових працівників Національній академії прокуратури України; на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, яким до набрання чинності цим Законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), були направлені туди, а потім повернулися в органи прокуратури; військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання або на юридичних факультетах вищих навчальних закладів денної форми навчання; відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо така відпустка надавалася.
П. 1 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що прокурори мають право на пенсійне забезпечення мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше: по по 30 вересня 2011 року - 20 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 10 років; з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року - 20 років 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 10 років 6 місяців; з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року - 21 рік, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 11 років; з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року - 21 рік 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 11 років 6 місяців; з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року - 22 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 12 років; з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року - 22 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 12 років 6 місяців; з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року - 23 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 13 років; з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року - 23 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 13 років 6 місяців; з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року - 24 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 14 років; з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року - 24 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 14 років 6 місяців; з 1 жовтня 2020 року і пізніше - 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 15 років.
Вимога позивача про призначення йому пенсії в розмірі 90 % від суми місячного заробітку є безпідставною взагалі так як ч.2. ст.86 Закону України «Про прокуратуру» (2014р.) , передбачено, що пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії
Позивач має на момент звернення загального(страхового) стажу 22 років 2 місяці 15 днів втому ч и слі , спеціального стажу 20 років 0 місяці 20 днів, що є недостатнім для призначення пенсії при необхідних 23 роки 6 місяців спеціального стажу, який дає право на призначення п енсії за в ислугу років.
Стажу на посаді прокурора 13 років 6 місяців 0 дні.
Тобто у позивача для призначення пенсії за вислугою років є недостатньою одна з умов , а саме наявність спеціального стажу 23 роки 6 місяців.
Зазначено, що Верховний Суд України у своїй постанові від 12 липня 2016 року у справі № 21-1726а 16 висловив правову позицію, відповідно до якої відсутність постанови Кабінету Міністрів України яка чітко визначає розмір заробітної плати (чи пенсії) не є підставою для застосування вже недіючих норм Законів України для проведення перерахунку заробітної плати (пенсії). Тобто недіючий Закон України «Про прокуратуру» не може застосовуватися до правовідносин, які виникли після втрати ним чинності. Чи то є призначення пенсії, чи то є перерахунок пенсії.
В зв'язку з чим, дії управління ґрунтуються на нормі визначеній в ст. 86 Закону України « Про прокуратуру», а вимоги позивача не ґрунтуються на Законі, а тому просить відмовити в задоволенні повністю .
Судом встановлено наступні факти.
Позивач 14.11.2017 року звернулася до ОСОБА_2 об»єднаного Управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області із заявою про призначення пенсії за вислугу років згідно ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 (редакції №2663-111 від 12.07.2001.
Згідно листа №8264/05-80 від 24.11.2017 повідомлено про прийняття рішення про відмову в призначенні пенсії за вислугою років. Своє рішення про відмову відповідач мотивував тим, що на момент звернення - 21.11.2017 стаж роботи за вислугою років складає 20 років 20 днів, а необхідно 23 роки. Також відмову мотивовано тим, що з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про прокуратуру» не призначаються.
Відповідно до ч. 1, 6, 8 ст. 50-1, " (зі змінами в редакції яка діє з 01.10.2011 року ) ч. 1 ст, 56 Закону України «Про прокуратуру» - прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше: з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року - 23 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 13 років;
Позивач наводить норму, що до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 цього Закону, в тому числі у військовій прокуратурі, стажистами в органах прокуратури, слідчими. суддями, на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, офіцерських посадах Служби безпеки України, посадах державних службовців, які займають особи з вищою юридичною освітою, в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України працівникам, яким присвоєно класні чини, на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, що мають класні чини, були направлені туди, а потім повернулися в прокуратуру, строкова військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах, частково оплачувана відпустка жінкам по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Право на пенсію за вислугу років мають особи, які безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії працюють в органах прокуратури чи в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України, а також особи, звільнені з прокурорсько-слідчих посад органів прокуратури за станом здоров'я, у зв'язку із скороченням чисельності або штату працівників та у зв'язку з обранням їх на виборні посади органів державної влади чи органів місцевого самоврядування. Під поняттям «прокурор» у статті 8, частині четвертій статті 9, частинах першій, другій, третій статті 12, частині першій статті 20, статтях 34, 35, 36, 44, 45, частинах першій, третій, п'ятій і сьомій статті 46, статті 46-2, 46-3, 46-4, частині першій статті 47, статтях 48, 48-1, 49, 50, 50-1 та 55 цього Закону слід розуміти: Генеральний прокурор України, перший заступник, заступники Генерального прокурора України, їх старші помічники та помічники, прокурори автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, спеціалізованих прокуратур (на правах обласних), їх перші заступники, заступники, міжрайонні прокурори, прокурори міст, районів, районів у містах та прирівняних до них спеціалізованих прокуратур, їх перші заступники і заступники, начальники головних управлінь, управлінь, відділів прокуратур, їх перші заступники, заступники, старші прокурори та прокурори прокуратур усіх рівнів, які діють у межах своєї компетенції.
Але дана норма з 16.07.2015 року не діє, а позивач звернувся за призначенням пенсії 14.11.2017 року.
При цьому , на момент звернення за призначенням пенсії, та виникнення правовідносин: п.6 ст. 86 Закон України «Про прокуратуру» передбачено, що до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на прокурорських посадах, зазначених у статті 15 цього Закону, стажистами, на посадах помічників і старших помічників прокурорів; слідчими, суддями; на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби, офіцерського складу Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законодавства України військових --формувань, на-посадах-державних службовців; які обіймають особи з вищою юридичною освітою; у науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України працівникам, яким до набрання чинності цим законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), у тому числі час наукової та викладацької роботи в інших науково-навчальних закладах, якщо вони мали науковий ступінь чи вчене звання: на адміністративних та викладацьких посадах, посадах наукових працівників Національній академії прокуратури України; на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, яким до набрання чинності цим Законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), були направлені туди, а потім повернулися в органи прокуратури; військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання або на юридичних факультетах вищих навчальних закладів денної форми навчання; відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо така відпустка надавалася.
П. 1 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що прокурори мають право на пенсійне забезпечення мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше: по 30 вересня 2011року -20 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 10 років; з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року - 20 років 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 10 років 6 місяців; з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року - 21 рік, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 11 років; з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року - 21 рік 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 11 років 6 місяців; з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року - 22 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 12 років; з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року - 22 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 12 років 6 місяців; з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року - 23 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 13 років; з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року - 23 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 13 років 6 місяців; з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року - 24 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 14 років; з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року - 24 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 14 років 6 місяців; з 1 жовтня 2020 року і пізніше - 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 15 років.
Вимога позивача про призначення їй пенсії в розмірі 90 % від суми місячного заробітку є безпідставною взагалі так як , ч.2. ст.86 Закону України «Про прокуратуру»(2014р.) , передбачено, що пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Дана норма є діючою в свою чергу позивач посилається на норми не діючого Закону України « Про прокуратуру»(1991 року).
Дослідивши матеріали справи , суд дійшов висновку щодо безпідставності та необґрунтованості позову і відмови в його задоволенні.
Позивачу відомо зміст ст. 86 Закону України « Про прокуратуру» , так як в адмінстративному позові позивач вказує, що даними нормами погіршено умови пенсійного забезпечення певної категорії осіб . Але не наводить жодних, доказів визнання норми ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» № 76 від 28.12.2014р., неконституційною . Тобто дана нормам є діючою і обов'язковою до застосування.
За загальним правилом норма права діє стосовно фактів і відносин, які виникли після набрання чинності цією нормою. Тобто, до події, факту застосовується той закон (інший нормативно-правовий акт), під час дії якого вони настали або мали місце.
Під дією норми права у часі слід розуміти поширення дії нової норми на ті правові наслідки, які хоча й випливають з юридичних фактів, що виникли під час чинності попередньої норми, проте настають після набрання чинності новою нормою.
Таким чином, застосовується норма, яка була чинною на момент здійснення відповідної дії. Більш пізня норма права скасовує дію попередньої норми, отже, стара норма права перестає діяти, оскільки замінена пізнішою, яка регулює ті самі суспільні відносини.
Позивач має на момент звернення загального(страхового) стажу 22 років 2 місяці 15 днів втому числі, спеціального ста жу 20 років 0 місяці 20 днів, що є недостатнім для призначення пенсії.
А необхідно 23 роки 6 місяців спеціального стажу, який дає право на призначення п енсії за в и слугу ро к і в.
Стажу на посаді прокурора 13 років 6 місяців 0 дні.
Тобто у позивача для призначення пенсії за вислугою років є недостатньою одна з умов , а саме наявність спеціального стажу 23 роки 6 місяців..
Відповідно до ст. 139 КАС України судові витрати залишити по фактичному їх понесенні сторонами.
Керуючись ст. ст. 246,250,251 КАС України , суд,-
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, 25028, ІПН- НОМЕР_1) до ОСОБА_2 об»єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області ( вул. Соборна 4, м. Кропивницький, 25001, код ЄДРПОУ- 40385148) про визнання дій протиправними та зобов”язання до вчинення дій, відмовити повністю.
Судові витрати залишити по фактичному їх понесенні сторонами.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення рішення .
Суддя Кіровського А. В. Панфілова
районного суду
м.Кіровограда