
Справа № 344/2851/18
Провадження № 2-а/344/577/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті провадження у справі
07 березня 2018 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Пастернак І.А., ознайомившись з матеріалами скарги ОСОБА_1 до Івано-Франківського відділу поліції ГУНП України в Івано-Франківській області про притягнення працівників Івано-Франківського відділу поліції до відповідальності відповідно до ст.ст.15, 16, 24 ЗУ “Про звернення громадян”, притягнення мешканців квартир №№25, 26, 27, 29 будинку №2 по вул. Тролейбусній в м.Івано-Франківську до кримінальної відповідальності за ст. 182 КУпАП та ст. 49 ЗУ “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення” за порушення санітарного законодавства проти здоров”я населення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з скаргою до Івано-Франківського відділу поліції ГУНП України в Івано-Франківській області про притягнення працівників Івано-Франківського відділу поліції до відповідальності відповідно до ст.ст.15, 16, 24 ЗУ “Про звернення громадян”, притягнення мешканців квартир №№25, 26, 27, 29 будинку №2 по вул. Тролейбусній в м.Івано-Франківську до кримінальної відповідальності за ст. 182 КУпАП та ст. 49 ЗУ “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення” за порушення санітарного законодавства проти здоров”я населення.
Ознайомившись із матеріалами справи суддею встановлено наступне.
Відповідно до статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
На підставі вищенаведеного, суддя вважає, що слід відмовити у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 до Івано-Франківського відділу поліції ГУНП України в Івано-Франківській області про притягнення працівників Івано-Франківського відділу поліції до відповідальності відповідно до ст.ст.15, 16, 24 ЗУ “Про звернення громадян”, притягнення мешканців квартир №№25, 26, 27, 29 будинку №2 по вул. Тролейбусній в м.Івано-Франківську до кримінальної відповідальності за ст. 182 КУпАП та ст. 49 ЗУ “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення” за порушення санітарного законодавства проти здоров”я населення.
Враховуючи вищенаведене та керуючись пунктом 1 частини 1 статті 170 КАС України, 248, суддя, –
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 до Івано-Франківського відділу поліції ГУНП України в Івано-Франківській області про притягнення працівників Івано-Франківського відділу поліції до відповідальності відповідно до ст.ст.15, 16, 24 ЗУ “Про звернення громадян”, притягнення мешканців квартир №№25, 26, 27, 29 будинку №2 по вул. Тролейбусній в м.Івано-Франківську до кримінальної відповідальності за ст. 182 КУпАП та ст. 49 ЗУ “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення” за порушення санітарного законодавства проти здоров”я населення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Пастернак І.А.