Рішення № 72625823, 28.02.2018, Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
28.02.2018
Номер справи
348/2578/17
Номер документу
72625823
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №348/2578/17

28 лютого 2018 року м. Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківскої області

в складі головуючого-судді: Міськевич О.Я.

секретаря: Скоблей О.В.

з участю представника позивача-адвоката: ОСОБА_1

представника відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Надвірна справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Надвірнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання протиправними та скасування рішення суб’єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити дію,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Надвірнянського об’єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області про визнання протиправними та скасування рішення суб’єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити дію.

Позовні вимоги обгрунтовував тим, що він 14 лютого 1962 року досяг 55 років та 28 березня 2017 року звернувся до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою про призначення йому пенсії відповідно до п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки у нього є наявний необхідний стаж роботи.

Так, відповідно до запису № 1 від 10.01.2015 року у дублікаті трудової книжки серії ТК-ІУ № 9729872, заповненої 23.06.2016 року, він був прийнятий на роботу в ООО «Виш ТрансБур Сервис» електомонтером по обслуговуванню бурових п'ятого розряду вахтово-експедиційним методом (наказ № 02-К від 10.01.2015 року).

Відповідно до запису № 2 від 24.06.2016 року у дублікаті трудової книжки серії ТК-ІУ № 9729872, заповненої 23.06.2016 року, він був звільнений з роботи в ООО «Виш ТрансБур Сервис» за власним бажанням (наказ № 247-К від 24.06.2016 року).

Відповідно до довідки ООО «Виш ТрансБур Сервис» № 20 від 24.06.2016 року, він працював повний робочий день вахтовим методом в ООО «Виш ТрансБур Сервис» в якості електромонтера по обслуговуванню бурових з 10.01.2015 року (наказ № 02-к від 10.01.2015 року) по 24.06.2016 року (наказ № 247-к від 24.06.2016 року). Професія електромонтер по обслуговуванню бурових передбачена Списком №2 (виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення) розділ 12, підрозділ 1а (буріння), позиція 2130100а-19838, затвердженого постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 року № 10. За виключення наступного періоду, що не входить в спеціальний стаж - відпустка без збереження заробітної плати з 24.06.2015 року по 30.06.2015 року. ООО «Виш ТрансБур Сервис» знаходиться в Нижнєвартовську, Тюменської області, на території Ханти-Мансійського автономного округу, в місцевості прирівняній до районів Крайньої Півночі. При начисленні заробітної плати застосовувався районний коефіцієнт 70 %.

Також відповідно до таблиці № 2 звіту про проведення спеціальної оцінки умов праці у ООО «Виш ТрансБур Сервис» посада електромонтер по обслуговуванню бурових, 5 розряду (п. 11, п. 2. 1., п. 30 таблиці № 2) відноситься до посад, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення.

Однак він отримав відмову відповідача у призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку (робота в шкідливих умовах праці по Сп. № 2), в зв'язку з відсутністю спеціального та загального стажу роботи. Зазначено, що згідно поданих ним документів загальний стаж роботи складає 25 років, 10 місяців, 12 днів, стаж роботи в шкідливих умовах праці (Сп. 2) 11 років і 13 днів, а саме: на ПАТ Нафтохімік Прикарпаття» з 02.02.1983 р. по 18.01.1985 р., на Прикарпатському управлінні бурових робіт з 25.01.1985 року по 19.02.1994 рік. Періоди роботи в ООО «Виш ТрансБур Сервис» (з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року) не враховано до пільгового стажу роботи в зв'язку із відсутністю наказу про проведення атестації робочих місць на даному підприємстві.

Вважає рішення відповідача про відмову зарахувати до пільгового стажу роботи період роботи в ООО «Виш ТрансБур Сервис» з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року, та відмову в призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку (робота в шкідливих умовах праці по Сп. № 2) за п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», в зв'язку з відсутністю спеціального та загального стажу роботи - протиправним та таким, що порушує його правро на соціальне забезпечення.

Представник позивача в судовому засіданні пітримав позовні вимоги з підстав зазначених в позові та просить визнати незаконною відмову Надвірнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області в зарахуванні до пільгового стажу ОСОБА_3 період його роботи з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року в ООО «Виш ТрансБур Сервис» та призначенні йому пенсії за віком на пільгових умовах по Списку № 2 та просить зобов’язати Надвірнянське об’єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області зарахувати до пільгового трудового стажу ОСОБА_3 за Списком № 2 період його роботи з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року в ООО «Виш ТрансБур Сервис», та призначити йому з 15.02.2017 року і виплачувати пенсію на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та стягнути сплачені судові витрати по справі.

Представник відповідача в судоврму засіданнні позовні вимоги не визнала, заперечила обставини на які посилається позивач. Суду пояснила, що дії відповідача були правомірними, оскільки для підтвердження періоду роботи в ООО «Вьш ТрансБур Сервис» (з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року) позивачем не було долучено до пакету документів наказів по підприємству про проведення атестації робочих місць. У зв'язку з відсутністю наказу про проведення атестації робочих місць з ВАТ «Виш ТрансБур Сервіс» за період роботи з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року, позивач не має права на призначення пільгової пенсії за віком Список № 2. Просить відмовити у задоволенні позову.

Суд вислухавши сторони, дослідивши письмові докази, які сторони вважають достатніми для обґрунтування і заперечення позовних вимог та з”ясувавши фактичні обставини справи, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 19 ч. 2 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як встановлено судом, та підтверджено матеріалами справи позивач ОСОБА_3 був прийнятий на роботу в ООО «ВишТрансБур Сервис» електомонтером по обслуговуванню бурових п'ятого розряду вахтово-експедиційним методом (наказ № 02-К від 10.01.2015 року), що підтверджується записом № 1 від 10.01.2015 року у дублікаті його трудової книжки серії ТК-ІУ № 9729872, заповненої 23.06.2016 року (а.с. 14-22).

24.06.2016 року позивач був звільнений з роботи в ООО «Виш ТрансБур Сервис» за власним бажанням (наказ № 247-К від 24.06.2016 року), що підтверджується записом № 2 від 24.06.2016 року у дублікаті трудової книжки серії ТК-ІУ № 9729872, заповненої 23.06.2016 року (а.с. 14-22).

Відповідно до довідки ООО «Виш ТрансБур Сервис» № 20 від 24.06.2016 року, позивач працював повний робочий день вахтовим методом в ООО «Вьш ТрансБур Сервис» в якості електромонтера по обслуговуванню бурових з 10.01.2015 року (наказ № 02-к від 10.01.2015 року) по 24.06.2016 року (наказ № 247-к від 24.06.2016 року) (а.с. 62).

Професія електромонтер по обслуговуванню бурових передбачена Списком № 2 (виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення) розділ 12, підрозділ 1а (буріння), позиція 2130100а-19838, затвердженого постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 року № 10. За виключення наступного періоду, що не входить в спеціальний стаж - відпустка без збереження заробітної плати з 24.06.2015 року по 30.06.2015 року. ООО «Виш ТрансБур Сервис» знаходиться в Нижнєвартовську, Тюменської області, на території Ханти-Мансійського автономного округу, в місцевості прирівняній до районів Крайньої Півночі. При начисленні заробітної плати застосовувався районний коефіцієнт 70 % (а.с. 62).

Також відповідно до таблиці № 2 звіту про проведення спеціальної оцінки умов праці у ООО «Виш ТрансБур Сервис» посада електромонтер по обслуговуваннюбурових, 5 розряду (п. 11, п. 2. 1., п. 30 таблиці № 2) відноситься до посад, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення (а.с. 67-71).

Весь стаж роботи позивача на цьому підприємстві підтверджується записами у його трудовій книжці (а.с. 14-22).

У звязку з досягненням 55-річного віку позивач ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 звернувся до Надвірнянського ОУ ПФУ із заявою про призначення пенсії за віком за Списком № 2.

До заяви ним будо долучено пакет документів про стаж роботи, в тому числі трудову книжку, довідки про особливий характер умов праці, в тому числі щодо спірного періоду - наказ № 50 від 01.06.2015 року по ООО «Виш ТрансБур Сервис» «Про проведення спеціальної оцінки умов праці (СОУТ)», у відповідності з вимогами Федерального Закону «Про спеціальну оцінку умов праці» № 426-ФЗ від 28.12.2013 року, графік проведення спеціальної оцінки умов праці від 01.06.2015 р. та висновок експерта № 125 по результатах спеціальної оцінки умов праці від 10.09.2015 року в ООО «Виш ТрансБур Сервис», згідно якого робочі місця на яких шкідливі фактори не ідентифіковані - відсутні (п. 3.2.), кількість робочих місць з шкідливими та небезпечними умовами праці - 59 (п. 3.4.), а відповідно до таблиці № 2 звіту про проведення спеціальної оцінки умов праці у ООО «Виш ТрансБур Сервис» посада електромонтер по обслуговуванню бурових 5 розряду (п. 11, п. 21., п. 30 таблиці № 2) відноситься до посад, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення, так як за кінцевим класом умов праці належить до підкласу 3.1 (шкідливі умови праці 1 ступеня) (а.с. 63-71).

Листом від 16.06.2017 р. за № 4249/05 та 30.06.2017 р.за № 4477/03 Надвірнянське ОУПФУ відмовило позивачу в призначенні пенсії за віком за Списком № 2 у зв'язку з відсутністю необхідного стажу роботи у шкідливих умовах за Списком № 2 та відсутність наказу про проведення атестації робочих місць (а.с. 72-73).

Вирішуючи спір суд виходить з наступного:

Відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.

Згідно з пунктом 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

Аналіз наведеної правової норми свідчить про те, що однією із умов зарахування до пільгового стажу певного періоду роботи на відповідній посаді або за професією є включення цієї посади або професії до Списків, що діяли в період такої роботи. Вимога щодо обов'язкового підтвердження документами умов праці до 21 серпня 1992 року та проведення атестації після цієї дати є похідними від основної умови про внесення цієї професії до діючих Списків.

Професія електомонтером по обслуговуванню бурових п'ятого розряду включена до Списку № 2 спору щодо цього між сторонами не існує.

Що ж до вимоги про проведення атестації (саме відсутність такої інформації стало підставою для відмови у зарахуванні до стажу певного періоду роботи), слід зазначити, що відповідно до пункту 4.5 Порядку застосування Списків № 1 і № 2, якщо атестація з 21 серпня 1992 року не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21 серпня 1992 року, право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на цьому підприємстві, в установі чи організації до 21 серпня 1992 року включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації робочих місць. У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21 серпня 1992 року, право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності та господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442, та розробленими на виконання постанови № 442 Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року № 41.

Відповідно до зазначених нормативних актів основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Атестація робочих місць відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць та Методичних рекомендацій передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.

Відповідно до положень Порядку проведення атестації робочих місць відомості про результати атестації робочих місць заносяться до карти умов праці, форма якої затверджується Міністерством праці та соціальної політики України разом з Міністерством охорони здоров'я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади, яких внесено до переліку.

Комплексний аналіз норм Закону № 1788-ХІІ та Порядку проведення атестації робочих місць дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту «б» статті 13 Закону № 1788-ХІІ є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку № 2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.

Таким чином, відсутність підтвердження вищезгаданих обставин не породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу.

Вказаний висновок відповідає висновкам щодо застосування норм матеріального права, які містяться, зокрема, у постановах Верховного Суду України від 17 березня 2015 року, 12 квітня 2016 року (№№ 51-585а14, 21-6501а15 відповідно).

Разом з тим суд зазначає, що відповідно до статтей 2, 3, 7 Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про трудову діяльність і соціальний захист громадян України і Росії, які працюють за межами кордонів своїх країн від 14 січня 1993 року трудовий стаж, включаючи стаж, який обчислюється у пільговому порядку, і стаж роботи за спеціальністю, набутий у звязку з трудовою діяльністю на територіях обох Сторін, взаємно визначається Сторонами.

Обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством Сторони, на території якої відбувалась трудова діяльність.

Питання пенсійного забезпечення регулюються двосторонніми угодами в цій галузі, а також Угодою про гарантії прав громадян держав-учасниць співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року (даліУгода), згідно із статтею 1 якої, пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць цієї Угоди та членів їх сімей здійснюється за законодавством країни, на території якого вони проживають.

Ця Угода поширюється на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлено чи буде встановлено законодавством держав-учасниць Угоди (стаття 5 Угоди).

Статтею 6 Угоди встановлено, що призначення пенсій громадянам держав-учасників Угоди проводиться за місцем проживання.

Для визначення права на пенсію громадянам держав-учасниць Угоди зараховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої із цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до введення в дію цієї Угоди.

Обчислення пенсій проводиться із заробітку (доходу) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу.

За змістом цих норм стаж, набутий на території однієї із зазначених в Угоді держав, зараховується до пільгового у разі, якщо такий стаж взаємно визначений Сторонами.

Згідно зі ст. 11 Угоди необхідні для пенсійного забезпечення документи, видані у належному порядку на території держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав і держав, що входили до складу СРСР або до 1 грудня 1991 року, приймаються на території держав - учасниць Співдружності без легалізації.

Відповідно до матеріалів справи позивач в спірний період працював в Російській Федерації. Вперше атестацію робочих місць в цій державі почали проводити лише з 01.09.2008 року відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я РФ від 31.08.2007 р. №569 "Порядок проведення атестації робочих місць по умовах праці". Надалі питання атестації робочих місць регулювалося наказом від 26.04.2011 № 342Н, а у зв'язку з прийняттям Федерального закону від 28.12.2013 року № 426-ФЗ "Про спеціальну оцінку умов праці" на зміну атестації робочих місць прийшла спеціальна оцінка. Спеціальна оцінка є єдиним комплексом послідовних заходів по ідентифікації шкідливих та (або) небезпечних умов виробничої сфери і трудового процесу і оцінка рівня їх впливу на працівника з урахуванням відмінностей їх фактичних значень від встановлених нормативів умов праці і застосування засобів індивідуальної і колективного захисту працівників. Спеціальна оцінка проводиться раз на п'ять років.

Позивач на підтвердження пільгового стажу роботи надав належним чином оформлену трудову книжку, що містять належно оформлені записи щодо виконуваної роботи та періодів її виконання. Крім того, позивачем надана уточнююча довідка від 24.06.2016 р. № 20, видана ООО "Виш ТрансБур Сервис", відповідно до якої позивач в період з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року працював в ООО «Виш ТрансБур Сервис» на посаді елекромонтер по обслуговуванні бурових, працював повний робочий день, в режимі повної зайнятості, без суміщення професій, а також надав наказ № 50 від 01.06.2015 року по ООО «Виш ТрансБур Сервис» «Про проведення спеціальної оцінки умов праці (СОУТ)», у відповідності з вимогами Федерального Закону «Про спеціальну оцінку умов праці» № 426-ФЗ від 28.12.2013 року, графік проведення спеціальної оцінки умов праці від 01.06.2015 р., висновок експерта № 125 по результатах спеціальної оцінки умов праці від 10.09.2015 року в ООО «Виш ТрансБур Сервис» та звіт про проведення спеціальної оцінки умов праці на даному підприємстві (аналогія атестації в нашій державі), що в свою чергу підтверджує її проведення, а тому у відповідача були всі підстави для врахування до пільгового стажу період роботи з дати оцінки, тобто з період з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року.

При цьому, законодавство РФ вело атестацію робочих місць лише з 01.09.2008 року, а тому неможливість надання позивачем документів про атестацію до цієї дати (за період роботи з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року) пов'язана з відсутністю в РФ в цей період законодавства та нормативних актів щодо проведення атестації робочих місць та підстав проведення атестації робочих місць щодо умов праці, віднесеної до Списку № 2.

За таких обставин відсутність документів про проведення атестації робочого місця в цей період не може позбавляти громадян їх права на зарахування до пільгового стажу даного періоду роботи.

Такий висновок суду узгоджується з позицію Вищого адміністративного Суду України, висловленою в постанові від 19.03.2015 року (справа № К/800/3840/15).

Таким чином суд прийшов до висновку про те, що наявні всі підстави зарахувати до пільгового стажу періоди роботи позивача з період з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року в ООО «Виш ТрансБур Сервис.

Відмову відповідача щодо недостатності загального стажу позивача суд вважає безпідставною, оскільки судом встановлено, що за січень- лютий 2005 року, який не було враховано відповідачем, ОСОБА_3 сплачено єдиний податок за вказані місяці, що підтверджується довідкою ДПІ в Надвірнянському районі від 27.10.2005 р. за № 6511 (а.с. 60), а також сплачено у березні 2017 р. за вказні місяці єдиний соціальний внесок, що підтверджується квитанціями від 17.03.2017 р. та 27.03.2017 р. та індивідуальними відомостями про застраховану особу(а.с. 91-93).

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач, досягнувши, на момент звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, віку в 55 років, маючи достатній загальний стаж роботи та з урахуванням встановленого в судовому засіданні спеціального стажу роботи за період з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року в ООО «Виш ТрансБур Сервис, що є достатнім для призначення позивачу пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2, мав право на її призначення.

Отже, суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо відмови у призначенні пенсії позивачеві за віком на пільгових умовах та відмові у зарахуванні періоду роботи з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року ООО «Виш ТрансБур Сервис" на посаді електромонтера по обслуговуванні бурових слід визнати протиправними та слід зобов’язати відповідача зарахувати до пільгового трудового стажу ОСОБА_3 за Списком № 2 період його роботи з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року в ООО «Виш ТрансБур Сервис», та призначити йому з 15.02.2017 року і виплачувати пенсію на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, Угодою про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року, ст. ст. 13, 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, Порядком застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383, керуючись 5-10, 241-243, 246, 250 КАС України суд,–

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_3 до Надвірнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання протиправними та скасування рішення суб’єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити дію – задовільнити частково.

Визнати незаконною відмову Надвірнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області в зарахуванні до пільгового стажу ОСОБА_3 період його роботи з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року в ООО «Виш ТрансБур Сервис», та призначенні йому пенсії за віком на пільгових умовах по Списку № 2.

Зобов’язати Надвірнянське об’єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області зарахувати до пільгового трудового стажу ОСОБА_3 за Списком № 2 період його роботи з 10.01.2015 року по 24.06.2016 року в ООО «Виш ТрансБур Сервис», та призначити йому з 15.02.2017 року і виплачувати пенсію на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Стягнути з Надвірнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області в користь ОСОБА_3 640,00 грн. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Надвірнянський районний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Міськевич О.Я.

Повний текст рішення виготовлено 07.03.2018 р.