
Справа № 323/460/18
Провадження № 3/323/117/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.03.2018 р.м. Оріхів
Оріхівський районний суд Запорізької області у складі судді О.В.Плечищевої, при секретарі Л.Г.Щербині, за участю прокурора Товкач О.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріал відносно :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, завідуючої КЗ «ЦПМСД Преображенської селищної ради», депутат, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
-у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч 1 ст 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А :
23.02.2018 року на адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений 22.02.2018 року оперуповноваженим управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_2 про те, що24.01.2017 року після оголошення головою районної виборчої комісії на пленарному засіданні восьмої сесії Оріхівської районної ради сьомого скликання, постанови комісії від 19.01.2017 р. №75 «Про реєстрацію депутатів Оріхівської районної ради» ОСОБА_1 набула повноважень депутата Оріхівської районної ради.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов’язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону.
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Оріхівської районної ради, відповідно до ст. 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб’єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У той же час, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
У відповідності до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти.
15.7.2016Року Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1)перший етап - з 00 год. 00 хв. 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:
-щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
-декларації, передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
-повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону, службових осіб, які станом на
01.09.2016чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
2)другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01.01.2017 для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, зазначені у пункті 1 цього рішення декларації подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплю звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в яком; подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року
Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Оріхівської районної ради, відповідно до ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення) Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016, була зобов’язана де 01.05.2017 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.
Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk.gov.ua) депутат Оріхівської районної ради ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування https://public.nazk.gov.ua/declaration/7251 аес4-6717-4е63-9ґеП15ґс5са3403е), лише 14.12.2017, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні прокурор просить визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 в скоєному зізналася, свою вину визнала. Обставини скоєного нею правопорушення, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення не заперечує.
Суд, вислухавши прокурора, правопорушницю, вивчивши матеріали адміністративної справи, вважає, що наявність адміністративного правопорушення, винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення та інші обставини , що мають значення для правильного вирішення справи , встановлені протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями правопорушника, наявними в матеріалах про адміністративне правопорушення.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини правопорушника, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і її необхідно притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст 172-6 КУпАП і застосувати до неї стягнення в межах санкції зазначеної статті.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. 283-285, ст. 287, ст. 290, ст. 294, ст 307, ст 308 КУпАП,
П О С Т А Н О В И Л А :
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч 1 ст 172-6 КУпАП і застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 850,00 гривень.
У разі несплати ОСОБА_1 вказаної суми штрафу в п’ятнадцятиденний строк з моменту оголошення або вручення постанови , стягнути подвійний розмір штрафу в сумі 1700,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 352,40,00 грн. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача : Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір п.5).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Запорізької області через Оріхівський районний суд Запорізької області.
Строк пред’явлення постанови до виконання 3 місяці.
Суддя: О.В.Плечищева