
Справа № 301/333/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"05" березня 2018 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Даруда І.А.., при секретарі Сатін Н.М. , за участі прокурора Джуга М.М., правопорушника ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Іршава матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, юристконсультанта ФОП «ОСОБА_2П.» , депутата Білківської сільської ради,-
за ч.2 ст.172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 будучи сільським депутатом Білківської сільської ради згідно підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції» субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією , в порушення ч.2 ст.52 Закону , в установлений законом термін , не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в своєму майн6овому стані, а саме про придбання нерухомого майна (магазин , кондитерський цех , котельня, вбиральня , огорожа , мощення ), загальна площа якого 132.05 кв.м., яке розташоване за адресою : Закарпатська область , Іршавський район , с.Білки , вул.Центральна 1 , вартістю 150000грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене частиною ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно , Державного реєстру іпотеки , Єдиного реєстру заборон відчуження об»єктів нерухомого майна щодо суб»єкта , номер інформаційної довідки :109496515 власником об»єкту нерухомого майна (магазин , кондитерський цех, котельня , вбиральня , огорожа , мощення), загальна площа якого 132.05 кв.м., яке розташоване за адресою : Закарпатська область , Іршавський район , с.Білки , вул.Центральна 1 з 08.08.2017 року являється ОСОБА_1
Ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» визначено розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу на 01 січня 2017 року 1600 гривень.
Таким чином ОСОБА_1 придбав майно на суму 150000 грн., що становить 93,75 прожиткових мінімумів працездатних осіб, встановлених на 01 січня 2017 року, що потребує здійснення додаткових заходів фінансового контролю, передбачених частиною 2 статті 52 Закону, тому у ОСОБА_1 виник обовязок передбачений частиною другою статті 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово повідомити про суттєві зміни в майновому стані НАЗК. Зазначена інформація вноситься до ЄДРДО, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК.
Тобто у ОСОБА_1 виник обов»язок повідомити НАЗК про суттєві зміни в майновому стані у продовж періоду з 09.08.2017 р. по 19.08.2017 р.
20.08.2017 р. ОСОБА_1 порушив порядок, передбачений частиною другою статті 52 Закону, а саме у десяти денний строк з момент отримання доходу письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, а повідомив про суттєві зміни в майновому стані -16 листопада 2017 року , тобто несвоєчасно.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 вину визнав , просить його строго не карати.
Прокурор Джуга М.М. в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно гр. ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об»єктивне з»ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 будучи сільським депутатом Білківської сільської ради згідно підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції» суб»єктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією , в порушення ч.2 ст.52 Закону , в установлений законом термін , не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в своєму майн6овому стані, а саме про придбання нерухомого майна (магазин , кондитерський цех , котельня, вбиральня , огорожа , мощення ), загальна площа якого 132.05 кв.м., яке розташоване за адресою : Закарпатська область , Іршавський район , с.Білки , вул.Центральна 1 , вартістю 150000грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, передбачене частиною ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП субєктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до абзацу 2 частини другої ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов»язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до пункту 13 статті 1 Закону субєкти декларування особи, зазначені у пункті 1 підпункті «а» пункту частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов»язані подавати декларації, відповідно до цього Закону.
Згідно ч ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб»єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищу 50 прожиткових мінімумів працездатних осіб, встановлених на 1 січня 2017 року відповідного року, зазначений суб»єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов»язаний письмово повідомити про це НАЗК. Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування пат оприлюднення на офіційному веб-сайті НАЗК.
Відповідно до пункту 6 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 р. № 6 зареєстрованим в МЮУ 15.07.2016 р. № 959/29089, суб»єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону «Про запобігання корупції» шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з п.2 розділу ІІ зазначеного вище Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб»єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінет суб»єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно , Державного реєстру іпотеки , Єдиного реєстру заборон відчуження об»єктів нерухомого майна щодо суб»єкта , номер інформаційної довідки :109496515 власником об»єкту нерухомого майна (магазин , кондитерський цех, котельня , вбиральня , огорожа , мощення), загальна площа якого 132.05 кв.м., яке розташоване за адресою : Закарпатська область , Іршавський район , с.Білки , вул.Центральна 1 з 08.08.2017 року являється ОСОБА_1
Ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» визначено розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу на 01 січня 2017 року 1600 гривень.
Таким чином, ОСОБА_1 придбав майно на суму 150000 грн., що становить 93,75 прожиткових мінімумів працездатних осіб, встановлених на 01 січня 2017 року, що потребує здійснення додаткових заходів фінансового контролю, передбачених частиною 2 статті 52 Закону, тому у ОСОБА_1 виник обовязок передбачений частиною другою статті 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово повідомити про суттєві зміни в майновому стані НАЗК. Зазначена інформація вноситься до ЄДРДО, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК.
Тобто у ОСОБА_1 виник обов»язок повідомити НАЗК про суттєві зміни в майновому стані упродовж періоду з 09.08.2017 р. по 19.08.2017 р.
20.08.2017 р. ОСОБА_1 порушив порядок, передбачений частиною другою статті 52 Закону, а саме у десятиденний строк з момент отримання доходу письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, а повідомив про суттєві зміни в майновому стані -16 листопада 2017 року , тобто несвоєчасно.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 2 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, зокрема, протокол № 64 від 19лютого 2018 року про порушення ч. 2ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 14.02.2018; письмові пояснення гр. ОСОБА_1 та інші докази, суд приходить до висновку, що гр.ОСОБА_1 , будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, несвоєчасно повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2ст. 172-6 КУпАП. Враховуючи положення ст. 33 КУпАП, суд вважає доцільним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу .
Відповідно дост. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно з п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»- ставка судового збору, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.33,40-1,172-6,221,280,284,287-291 КУпАП,ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 ,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 - на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 352 ,40 гривень (триста п»ятдесят два гривень сорок копійок ), за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/ м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001.
Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до апеляційного суду Закарпатської області через Іршавський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя І.А. Даруда