Рішення № 72621089, 03.03.2018, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
03.03.2018
Номер справи
127/27192/17
Номер документу
72621089
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 127/27192/17

Провадження № 2-а/127/1128/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 березня 2018 року Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді Воробйова В.В.,

при секретарі Середі Ю.В.,

з участю позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, за участю 3-ї особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Ліквідаційної комісії УМВС України у Вінницькій області про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії.

Адміністративний позов мотивований тим, що з 2004 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та інших осіб». 23.12.2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей». Вказаним Законом внесено зміни до чинного законодавства, зокрема визначено, що перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення, або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством для поліцейських.

Таким чином, позивач вважає, що з 01.01.2016 року йому, як пенсіонеру органів внутрішніх справ України, має бути перерахована пенсія у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення поліцейських на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року.

З метою проведення перерахунку пенсії у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення поліцейських, позивач звертався із відповідною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Листом № 1743/П-12 від 13.12.2017 року Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повідомило позивача, що перерахунок та виплата перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Відтак, вважаючи бездіяльність відповідача протиправною та такою, що порушує його права на належне пенсійне забезпечення гарантоване державою, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом та просив визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо непроведення перерахунку ОСОБА_1, пенсії з 01 січня 2016 року, відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-V1I1 від 23.12.2015 року; ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; постанов Кабінету Міністрів № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268», протиправною.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести ОСОБА_1, перерахунок та виплату пенсії, у відповідності до довідки за № 12023 про розмір грошового забезпечення, починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру, тобто з дати виникнення права на перерахунок пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області сплатити ОСОБА_1 різницю в пенсії за минулий час з 01.01.2016 року без обмеження будь-яким строком.

Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області подати у двотижневий строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення суду.

Ухвалою суду від 14.12.2017 року у справі відкрито провадження в порядку скороченого провадження.

04.01.2018 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, в якому зазначено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 року № 2262-Х1І «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262 визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Згідно вказаного Порядку пенсіонери не повинні особисто звергатися за перерахунком пенсії, головне управління згідно довідок про грошове забезпечення для обчислення нового розміру пенсій, наданих силовими структурами, централізовано проводить перерахунок. ОСОБА_3 внутрішніх справ України від 22.03.2017 року №4019/02/22-2017, що зареєстрований в Пенсійному фонді України 28.03.2017 року за № 1167/5, повідомлено про перерахунок пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року за №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з 01.01.2016 року на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та в м. Києві. Пенсійним фондом України 28.03.2017 року направлено лист начальникам головних управлінь Пенсійного фонду України в областях та м. Києві про необхідність у строки передбачені Порядком №45 підготувати та направити ліквідаційним комісіям списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії. ОСОБА_3 внутрішніх справ України у лютому 2017 року повідомило Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсій. Після чого, на виконання вимоги п. 2 Порядку №45, головним управлінням у встановлені законодавством строки складено та направлено списки до ліквідаційної комісії УМВС України у Вінницькій області. ОСОБА_1, включено до списку для перерахунку пенсії особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які головне управління 31.03.2017 року надало ліквідаційній комісії УМВС України у Вінницькій області. Довідка ліквідаційної комісії УМВС України у Вінницькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 надійшла до головного управління 15.05.2017 року. Крім того, після надходження усіх довідок, головним управлінням здійснюється формування у потребі коштів, необхідних для проведення перерахунку пенсій, так як виплата цих пенсій забезпечується додатковими коштами з Державного бюджету України. Бюджет Пенсійного фонду України щорічно затверджується постановою Кабінету Міністрів України, а виплата коштів, які не передбачені його видатковою частиною, призведе до порушення соціального права інших осіб на забезпечення у разі настання соціальних ризиків та диспропорційності між соціальним захистом громадян. Враховуючи зазначене, відповідач просить відмовити в задоволенні позову.

Після отримання відзиву відповідача проти позову, суд визнавши наявність доказів, які наявні в матеріалах справи недостатніми для ухвалення законного та справедливого рішення, ухвалою від 05.01.2018 року справу призначив до судового розгляду за загальними правилами КАС України.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги, викладені в позовній заяві підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, посилаючись на обставини, викладені в письмових запереченнях.

Представник третьої особи - Ліквідаційної комісії УМВС України у Вінницькій області, в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час, дату, місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає що позов підлягає частковому задоволенню, з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 року № 2262-Х1І «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», що підтверджується пенсійним посвідченням № 12023 (а.с. 16).

Позивач звертався до відповідача із заявою про перерахунок його пенсії, зокрема на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с. 17-22).

Листом № 1743/П-12 від 13.12.2017 року Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повідомило позивача, що перерахунок та виплата перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с. 23).

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45) передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

При цьому абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення «Закону України «Про Національну поліцію» (згідно з Законом України від 23.12.2015 року № 900-VIII) передбачено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року № 900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Відтак, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Підставою для проведення перерахунку пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988

У позивача виникло право на перерахунок пенсії, як пенсіонеру органів внутрішніх справ України, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення поліцейських, відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 встановлено розміри грошового забезпечення поліцейських, які є більшими від грошового забезпеченням колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Водночас, Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року № 900-VIII є нормативно - правовим актом, що став підставою для застосування в цілях перерахунку пенсії позивачу грошового забезпечення, виходячи із встановлених розмірів грошового забезпечення для поліцейських.

Разом з тим, порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року.

Відповідно до пункту 1 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом 2 Порядку № 45 визначено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 45 Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м.Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із Додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1) про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

У листі від 13.12.2017 року відповідач повідомив позивача про те, що 22.05.2017 за вих. № 86/22-2017 на адресу головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області з ліквідаційної комісії управління МВС України у Вінницькій області надійшла довідка про суму грошового забезпечення на ім'я позивача для проведення перерахунку пенсії (а.с. 23).

Крім того, вказана обставина також не заперечувалась сторонами під час судового розгляду справи.

Підставою ж відмови відповідачем позивачу ОСОБА_1, у перерахунку пенсії стала лише відсутність додаткових коштів у Державному бюджеті України для здійснення перерахунку пенсії.

Вказана обставина також не заперечувалась відповідачем під час судового розгляду справи.

Дійсно, ЄСПЛ у рішенні від 09.10.1979 року у справі «Ейрі проти Ірландії» зазначив про те, що здійснення соціально-економічних прав людини значною мірою залежить від становища в державах, особливо фінансового. Такі положення поширюються і на питання допустимості зменшення соціальних виплат, про що зазначено в рішенні цього суду у справі «Кйартан Асмундсон проти Ісландії» від 12.10.2004 року. У справі «Великода проти України» ЄСПЛ вказав на те, що зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист.

Разом з тим, в даних рішеннях ЄСПЛ мав на увазі можливість зміни механізму нарахування соціальних та інших виплат, органами які встановили такий механізм, а не органами, які покликані його виконувати, а тому у разі, якщо законами та підзаконними актами встановлено право позивача на перерахунок пенсії, визначено підстави для такого перерахунку та умови його здійснення, то воно не може бути обмежене органом виконавчої влади самим лише посиланням на відсутність коштів, без внесення відповідних змін до законів та інших нормативно-правових актів.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Тому, суд вважає за необхідне зазначити, що Європейський суд з прав людини у справах "Pine Valley Developments Ltd. and Others v. Ireland" та "Fedorenko v. Ukraine" констатував, що право власності може бути "існуючим майном" або коштами, включаючи позови, для задоволення яких позивач може обґрунтувати їх принаймні "виправданими очікуваннями" щодо отримання можливості ефективного використання права власності.

У межах вироблених Європейським судом з прав людини підходів до тлумачення поняття "майно", у контексті ст. 1 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини це поняття охоплює як "існуюче майно", так і активи, включаючи право вимоги, з посиланням на які заявник може стверджувати, що він має, принаймні, законні очікування стосовно ефективного здійснення свого "права власності".

Таким чином, ст. 1 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини можна застосовувати для захисту "правомірних (законних) очікувань" щодо певного стану речей, оскільки їх можна вважати складовою частиною власності. Правомірні очікування виникають у особи, якщо нею було дотримано всіх вимог законодавства для отримання відповідного рішення уповноваженого органу, а тому особа мала всі підстави вважати таке рішення дійсним та розраховувати на певний стан речей.

Враховуючи вищезазначені положення чинного законодавства України та встановлені обставини справи, суд вважає, що вимоги позивача щодо визнання протиправною відмови у проведенні перерахунку пенсії та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Разом з тим, вимога позивача щодо визнання протиправною відмови у проведенні перерахунку пенсії та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії на підставі Постанови КМУ № 947 від 18.11.2015 року є безпідставною, оскільки вказана Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМУ № 521 від 23.08.2016 року.

Що стосується вимоги позивача щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_4, пенсії з 01.01.2016 року згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» суд вважає, що дана вимога підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Оскільки 01.01.2016 року є датою виникнення права у позивача на перерахунок пенсії, то ОСОБА_4, має право на перерахунок та виплату пенсію саме з 01.01.2016 року.

Щодо позовної вимоги позивача про зобов'язання відповідача виплачувати пенсію без обмеження граничного розміру, суд вважає що позов в цій частині задоволенню не підлягає, оскільки передбачені законодавством України тимчасові обмежувальні заходи зі встановлення граничного розміру виплат встановлені для запобігання фінансової катастрофи України у вказаний економічно - складний для держави Україна період та таке обмеження відповідає чинним нормам Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також рішенням ЄСПЛ у справах «Ейрі проти Ірландії», «Кйартан Асмундсон проти Ісландії» та «Великода проти України» у тому значенні про який суд зазначив вище.

Що стосується позовної вимоги позивача щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом зобов'язання ГУ ПФУ у Вінницькій області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Таким чином, зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення є прерогативою суду і висновок про необхідність вчинення даної дії має робити виключно суд в провадженні якого знаходиться відповідна справа та за наслідками її розгляду.

У матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б вказували на те, що відповідач ухилятиметься від його виконання, тому суд не вважає за необхідне встановити судовий контроль за виконанням винесеного рішення.

Оцінивши наявні у матеріалах справи докази у їх сукупності та взаємному зв’язку та враховуючи положення чинного законодавства України, суд вважає, що заявлений адміністративний позов до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області є обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню.

В силу ст. 139 КАС України, суд вважає за можливе стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у м. Вінниці за рахунок його бюджетних асигнувань 640,00 грн. на користь ОСОБА_1.

На підставі викладеного та керуючись Конституцією України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Законом України «Про Національну поліцію», ст. ст. 2. 6, 139, 241-244, 246, 250 КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, за участю 3-ї особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Ліквідаційної комісії УМВС України у Вінницькій області про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії – задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного Фонду України у Вінницькій області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року відповідно до довідки №12023, згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

В решті позовних вимог – відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 640,00 грн. (шістсот сорок гривень 00 коп.) судового збору.

Рішення суду може бути оскаржене до Вінницького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення суду складений 07 березня 2018 року.

Суддя: