
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 810/2756/17
УХВАЛА
06 березня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючої - судді Земляної Г.В., суддів - Ісаєнко Ю.А., Лічевецького І.О., перевіривши відповідність вимогам ст.296 КАС України апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2017 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агростіл» до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення,-
ВСТАНОВИВ
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2017 року позов задоволено частково.
Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу колегія суддів дійшла висновку, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст.295, 296 КАС України.
Згідно п.1 ч.5,ч.6 ст.296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до пп.2) п.3 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (чинного на момент звернення з апеляційною скаргою) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на постанову суду юридичною особою становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Ціна позову становить 373 423, 59 грн.
Мінімальний розмір заробітної плати в 2016 році становив - 1378 грн.
Таким чином судовий збір за подання апеляційної скарги має бути сплачений апелянтом в сумі 8 402 грн ((373 423, 59 *1,5)*150%)
Таким чином, апелянту слід сплатити судовий збір у розмірі 8 402 грн.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору до Київського апеляційного адміністративного суду: Отримувач коштів - УДКСУ у м. Печерському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897, банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) - 820019, Рахунок отримувача - 31211206781007, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
При цьому, законом чітко передбачено перелік осіб, які користуються пільгами по сплаті судового збору, але підстав для звільнення апелянта від його сплати відсутні.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи апеляційна скарга підписана представником Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області - ОСОБА_1.
Однак належним чином завіреного документа, а саме довіреності, про повноваження представника до апеляційної скарги апелянтом не надано.
Згідно з частиною 3 статті 55 КАС України юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
За змістом частин 1, 3 статті 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи, зокрема, довіреність від імені юридичної особи, яка видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Частиною 6 статті 59 КАС України встановлено, що оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду, справа № 811/1589/16 від 24 січня 2018 року.
Водночас разом з апеляційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області подало до суду клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Клопотання вмотивоване тим, що наявні об'єктивні причини, які позбавляють можливість здійснити оплату судового збору за подання апеляційної скарги, але ніяких документів у підтвердження вищезазначених обставин апелянтом не надано.
Однак колегія суддів дійшла висновку, що клопотання Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про відстрочення від сплати судового збору задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Частиною 1 ст. 133 КАС України, передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Частиною 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI, передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
В силу частини 2 цієї норми, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Втім, наведені у ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" підстави не звільняють апелянта від обов'язку сплати судовий збір у спірних правовідносинах.
Однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
Рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом передбачає єдиний правовий режим, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів призначених для сплати судового збору,а також процес реорганізації Державної фіскальної служби України не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень, відстрочення чи розстрочення такої сплати.
За таких обставин підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні.
Крім того, апелянтом подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Однак з матеріалів справи, вбачається що постанову винесено в порядку письмового провадження 12 вересня 2017 року та направлено сторонам.
Згідно поштового повідомлення (а.с. 64) копію постанови отримано апелянтом - 24 січня 2018 року, а з апеляційною скаргою скаржник звернувся 01 лютого 2018 року, тобто у встановлений законом строк звернення до суду з апеляційною скаргою.
Тому суд, встановивши, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених ст. 296 КАС України, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Таким чином, апелянту необхідно усунути недоліки, зазначені в даній ухвалі, а саме:
надати документ про сплату судового збору у розмірі 8 402 грн грн., для чого апелянту встановлюється строк для усунення недоліків;
- надати оформлений належним чином документ (довіреність) про повноваження представника - ОСОБА_1 , яка підписала апеляційну скаргу від імені Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області.
Керуючись ст.ст.133,169, 296, 298,243 КАС України,
УХВАЛИВ:
Клопотання Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2017 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агростіл» до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення - залишити без руху.
Надати апелянту строк протягом 7 днів з моменту вручення зазначеної ухвали для усунення недоліків, зазначених в даній ухвалі.
Роз'яснити апелянту, що у разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуючий суддя: Г.В. Земляна
Судді: Ю.А. Ісаєнко
І.О. Лічевецький
Головуючий суддя Земляна Г.В.