
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2018 р. м. ХарківСправа № 525/1039/17Харківський апеляційний адміністративний суд
у складі колегії:
головуючого судді: Бондара В.О.
суддів: Кононенко З.О. , Калитки О. М.
за участю секретаря судового засідання Цибуковська А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області на постанову, суддя Лисенко Н.В. , Великобагачанського районного суду Полтавської області від 28.11.2017 по справі № 525/1039/17
за позовом ОСОБА_2
до Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області Управління праці та соціального захисту населення Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
9 жовтня 2017 року, ОСОБА_2 ( далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області ( далі - відповідач) третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Управління праці та соціального захисту населення Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області в якому просив суд визнати протиправними дії Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області щодо невиплати пенсії за віком позивачу, зобов'язати відповідача поновити йому виплату пенсії за віком з 1 квітня 2017 року, утриматись від подальшого призупинення виплати пенсії, допустити негайне виконання судового рішення в межах платежів за один місяць та стягнути судові витрати.
Постановою Великобагачанського районного суду Полтавської області від 18.11.2017 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Управління праці та соціального захисту населення Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задоволено частково.
Визнано дії Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області щодо невиплати пенсії за віком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за час з 1 квітня 2017 року по 1 жовтня 2017 року протиправними.
Зобов'язано Великобагачанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області здійснити виплату пенсії за віком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 1 квітня 2017 року по 1 жовтня 2017 року.
Допущено до негайного виконання постанову суду в частині виплати позивачу ОСОБА_2 пенсії у межах суми платежу за один місяць.
Стягнено на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_3 сплачений судовий збір у розмірі 426 (чотириста двадцять шість) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області.
В іншій частині позовних вимог ОСОБА_2 відмовлено.
Відповідачем, подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволені позову в повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що вважає постанову суду першої інстанції в частині задоволення позову незаконною та необґрунтованою у зв»язку з неповним з»ясуванням судом, обставин, що мали значення для справи та невідповідністю висновків суду обставинам справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, вивчивши матеріали справи, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено у суді апеляційної інстанції, ОСОБА_2 отримує пенсію за віком. Це підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_3 , термін дії посвідчення - 28 липня 2019 року, та оглянутими в судовому засіданні матеріалами пенсійної справи. (а.с. 9).
Позивач ОСОБА_2 згідно посвідчення серії НОМЕР_4, виданого 16 жовтня 2000 року, має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів праці (а.с. 9).
Згідно довідки № 1629000116 від 13 листопада 2014 року про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та району проведення антитерористичної операції, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, житель АДРЕСА_4, перемістився 31 жовтня 2014 року з тимчасово окупованої території (району проведення антитерористичної операції) до АДРЕСА_1 (а.с. 10).
19 січня 2015 року ОСОБА_2 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі з заявою про перерахунок пенсії.
З розпорядження 266 від 19 січня 2015 року, наданого відповідачем Великобагачанським об'єднаним управління Пенсійного фонду України Полтавської області, вбачається, що загальний стаж ОСОБА_2 становить 46 років 5 місяців 27 днів. Загальний розмір його пенсії за віком становить 4895 грн. 35 коп.
Розпорядженням голови Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області Іваненко В.Б. № 155 від 21 червня 2016 року створено комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та затверджено її склад. В розпорядженні вказано комісії у своїй роботі керуватися Порядком призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядком здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання (перебування), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 365 "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам".
З акту № 129 від 12 квітня 2017 року обстеження матеріально-побутових умов ОСОБА_2 вбачається, що ОСОБА_2 проживає в АДРЕСА_3 разом з дружиною ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4. В ході обстеження матеріально-побутових умов встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_5 немає вдома (а.с.11).
Рішенням Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при Шишацькій районній державній адміністрації від 14 квітня 2017 року № 37 про припинення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам скасовано ОСОБА_2 довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та припинено всі соціальні виплати внутрішньо переміщеній особі у зв'язку з інформацією від Головного управління контр розвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України № 01.2-15/1621 від 20 березня 2017 року та актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї № 129 від 13 квітня 2017 року (а.с.15).
З повідомлення № 01-15/1268-02 від 19 квітня 2017 року Управління праці та соціального захисту населення Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області вбачається, що рішенням Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (протокол № 37 від 14 квітня 2017 року) скасовано ОСОБА_2 довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (а.с.12).
Розпорядженням начальника Великобагачанського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області (Шишацький район) від 20 квітня 2017 року знято з обліку ОСОБА_2 в зв'язку з цим рішенням комісії .
26 квітня 2017 року ОСОБА_2 була видана довідка № 0000190439 від 26 квітня 2017 року про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій вказано фактичне місце проживання позивача: АДРЕСА_2 (а.с.13).
З акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї № 142 від 26 квітня 2017 року вбачається, що ОСОБА_2 проживає в АДРЕСА_3 разом з дружиною ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.14).
З повідомлення № 679/03-16 від 5 травня 2017 року Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області вбачається, що рішенням Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (протокол № 37 від 14 квітня 2017 року) ОСОБА_2 було скасовано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Відповідно до ст. 12 Закону України "Про права та свободи внутрішньо переміщених осіб" факт тривалої відсутності внутрішньо переміщеної особи (понад 60 днів) за місцем проживання дає обгрунтовані підстави вважати, що особа повернулася до покинутого місця проживання. Зазначена обставина є підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та припинення будь-яких соціальних виплат. Вказано, що поновлення виплати пенсій здійснюється у Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядку здійснення конторолю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання, затверджених постановою КМУ № 365 від 8 червня 2016 року (а.с. 17).
Рішенням Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам Шишацької РДА від 28.04.2017 року відновлено внутрішньо переміщеній особі ОСОБА_2 пенсію за віком відповідно п.18 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам від 8 червня 2016 року № 365 з 1 листопада 2017 року.
В подальшому рішенням Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам № 63 від 23 листопада 2017 року відновлено внутрішньо переміщеній особі ОСОБА_2 пенсію за віком відповідно п.18 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам від 8 червня 2016 року № 365, відновлено з 1 жовтня 2017 року.
З розпорядження 124847 від 9 листопада 2017 року вбачається, що загальний розмір пенсії ОСОБА_2 з 1 листопада 2017 року становить 10690 грн. 85 коп.
Не погодившись позивач звернувся до суду з позовом в якому просив визнати протиправними дії Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області щодо невиплати пенсії за віком позивачу, зобов'язати відповідача поновити йому виплату пенсії за віком з 1 квітня 2017 року, утриматись від подальшого призупинення виплати пенсії, допустити негайне виконання судового рішення в межах платежів за один місяць та стягнути судові витрати.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції дійшов висновку, що невиплата відповідачем пенсії за віком позивачу в зв'язку з скасуваннячм довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у відповідності з постановою КМУ від 8 червня 2016 року № 365 на думку суду не є правомірною через відсутність належних підстав для припинення виплат, передбачених частиною 1 статті 47 Закону № 1058-IV, в рамках статті 49 вказаного Закону.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції та зазначає.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 є пенсіонером, перебуває на обліку як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, його зареєстроване фактичне місце проживання - АДРЕСА_2, перебуває на обліку у Великобагачанському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Полтавської області та отримує пенсію за віком. З 1 квітня 2017 року виплата пенсії позивачу припинена в зв'язку з скасуванням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 365 від 8 червня 2016 року.
Колегія суддів зазначає, що пенсійне забезпечення громадян України, в тому числі порядок призначення та виплати пенсій, визначення розміру пенсії, регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення", Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та іншими нормативно - правовим актами.
Так, статтею 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що він регулює відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом, зокрема, визначаються порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням, порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування.
У відповідності до ст.8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" право на отримання пенсій із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", пенсія - це щомісячні виплати, які здійснюються на постійній основі, один раз на місяць протягом невизначеного періоду часу, а тому цей вид виплат не є строковим і не може бути призначений на певний строк.
У відповідності до ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається довічно або на період протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону. На підставі ч.5 ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
З метою встановлення гарантій дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб прийнято Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» № 1706-VII від 20.10.2014 (далі - Закон № 1706) .
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону № 1706 внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Частинами 1,2 ст. 4 Закону № 1706 визначено, що факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону № 1706, на момент їх виникнення. Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа звертається із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» № 365 від 08.06.2016 року затверджено Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, який визначає механізм призначення (відновлення) внутрішньо переміщеним особам виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг (далі - соціальні виплати) за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Порядок № 365).
Так, пунктом 2 Порядку № 365 визначено, що документом, що підтверджує статус внутрішньо переміщеної особи, є довідка, видана такій особі відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб». (далі - Порядок № 509). Пунктом 6 Порядку № 509 передбачено що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону України № 1706 та абзацом шостим цього пункту.
Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» № 405/2014 від 14 квітня 2014 року, який набрав чинності 14 квітня 2014 року, введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України».
Згідно із Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», період проведення антитерористичної операції - це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» № 405/2014 від 14 квітня 2014 року та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Згідно з ч. 2 ст. 14 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», у районі проведення антитерористичної операції можуть вводитися тимчасово обмеження прав і свобод громадян.
У відповідності до п. 8 Тимчасового порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької і Луганської області, особам, які переміщені на контрольовану територію та взяті на облік відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509, пенсії та інші соціальні виплати з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування виплачуються за заявами таких осіб до органів (установ), які здійснюють такі виплати, протягом усього строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Відповідно до ч.1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством, зокрема в інших випадках, передбачених частиною 1 статті 49 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
При цьому підстави для припинення виплати пенсії передбачені частиною першою статті 49 вказаного Закону та включають такі випадки для припинення пенсії: якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; у разі смерті пенсіонера; у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; в інших випадках, передбачених законом. Будь - яких інших підстав для припинення виплати пенсії не передбачено. Частиною 2 статті 49 цього Закону передбачено, що поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку передбаченому ч.3 ст. 35 та ст. 46 цього Закону.
Відповідно до п. 2 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України (далі - Міністерство), іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України та Міністра.
Так, п. 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 8 від13.06.2007 року " Про незалежність судової влади " встановлено, що відповідно до ст. ст. 8 та 22 Конституції Укравїни не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно-правові акти, якими скасовуються конституційні права і свободи людини та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлених Конституцією України і чинними законами прав і свобод. Суди при визначенні юридичної сили законів та інших нормативно-правових актів щодо їх діяльності повинні керуватися Конституцією України як актом прямої дії.
Також, колегія суддів зазначає, що Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ ) у рішенні по справі «Пічкур проти України», яке набрало статусу остаточного 07 лютого 2014 року, право на отримання пенсії як таке стало залежним від місця проживання заявника. Це призвело до ситуації, в якій заявник, пропрацювавши багато років у своїй країні та сплативши внески до системи пенсійного забезпечення, був зовсім позбавлений права на пенсію лише на тій підставі, що він більше не проживає на території України ( пункт 51 цього рішення ).У пункті 54 вказаного рішення ЄСПЛ зазначив, що наведених вище міркувань ЄСПЛ достатньо для висновку про те, що різниця в поводженні, на яку заявник скаржився, порушувала статтю 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ( далі - Конвенція), згідно з якою користування правами та свободами, визнаними в Конвенції, має бути забезпечено без дискримінації за будь-якою ознакою - статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, належності до національних меншин, майнового стану, народження або за іншою ознакою, у поєднанні зі статтею 1 Першого протоколу до Конвенції, якою передбачено право кожної фізичної або юридичної особи мирно володіти своїм майном та закріплено, що ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Враховуючи, що рішення ЄСПЛ є джерелом права та обов'язковими для виконання Україною відповідно до статті 46 Конвенції, суди при розгляді справ зобов'язані враховувати практику ЄСПЛ, у тому числі і рішення в справі «Пічкур проти України», як джерело права відповідно до Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-1У «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що невиплата відповідачем пенсії за віком позивачу в зв'язку з скасуванням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у відповідності з постановою КМУ від 8 червня 2016 року № 365 не є правомірною через відсутність належних підстав для припинення виплат, передбачених частиною 1 статті 47 Закону № 1058-IV, в рамках статті 49 вказаного Закону.
З урахуванням цього підлягають задоволенню вимоги позивача про зобов'язання відповідача здійснити виплату пенсії за віком з 1 квітня 2017 року.
Враховуючи те, що Рішенням Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам № 63 від 23 листопада 2017 року відновлено позивачу ОСОБА_2 пенсію за віком, з 1 жовтня 2017 року колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що необхідно визнати дії Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області щодо невиплати пенсії за віком позивачу ОСОБА_2, за час з 1 квітня 2017 року по 1 жовтня 2017 року протиправними та зобов'язати Великобагачанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області здійснити виплату пенсії за віком позивачу ОСОБА_2, з 1 квітня 2017 року по 1 жовтня 2017 року.
Отже, колегія суддів переглянувши рішення суду першої інстанції, вважає, що при його прийнятті суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги з наведених підстав висновків суду не спростовують.
Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно ч. 1 ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. 243, 250, 310, 315, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області залишити без задоволення.
Постанову Великобагачанського районного суду Полтавської області від 28.11.2017 по справі № 525/1039/17 залишити без змін
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
.
Головуючий суддя (підпис)В.О. БондарСудді(підпис) (підпис) З.О. Кононенко О.М. Калитка Повний текст постанови складено 05.03.2018.