П О С Т А Н О В А
Іменем України
25 грудня 2009 року справа № 2а-6112/09/2370
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Мишенка В.В.,
при - секретарі Дубовій Ю.С.,
за участю: представника позивача Прилуцького В.О. за довіреністю, відповідача ОСОБА_2 особисто, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду Смілянська обєднана державна податкова інспекція Черкаської області державна (далі-позивач) просить стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (далі-відповідач) - 1476 грн. 49 коп. штрафних (фінансових) санкцій.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області 30.04.2009 року проведена перевірка відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки встановлено порушенням відповідачем п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95 ВР від 06.07.1995 року, із змінами та доповненнями (далі Закон України № 265/95). Вказані порушення викладені в акті перевірки № 000760 від 30.04.2009 року. За результатами проведеної перевірки, на підставі вказаного акту, відповідно до ст. 22 Закону України № 265/95 позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № 0001032308 від 15.05.2009 року в сумі 2600 грн. 25 коп. В звязку з частковою сплатою відповідачем штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1123 грн. 76 коп., станом на 11.12.2009 року фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має заборгованість по несплачених фінансових санкціях в сумі 1476 грн. 49 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, відповідач позовні вимоги визнав повністю та не заперечував щодо їх задоволення. Вислухавши доводи представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрований як фізична-особа-підприємець Смілянською районною державною адміністрацією Черкаської області 31.08.2004 pоку за № 20130170000000027, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, а також перебуває з 15.05.2002 року за № 1-4737 на обліку як платник податків у Смілянській обєднаній державній податковій інспекції Черкаської області, що підтверджується довідкою позивача № 5696 від 25.11.2009 року.
Працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області 30.04.2009 року проведена перевірка відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час проведення перевірки в магазині розташованому за адресою: Черкаська область, Смілянський район, с. Плескачівка, вул. Бондаренків, 11, де здійснює свою господарську діяльність відповідач встановлено невідповідність готівкових коштів на суму 520 грн. 05 коп., фактично рахується 18 грн. 25 коп., тоді як згідно денного звіту реєстратора розрахункових операцій від 30.04.2009 р. повинно рахуватись 538 грн. 30 коп.
За результатами перевірки складено акт № 000760 від 30.04.2009 року де зафіксовано порушення пункту 13 ст. 3 Закону України № 265/95, відповідно до якого субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязанні - забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
На підставі акта перевірки, позивачем 15.05.2009 р. прийнято рішення № 0001032308 про застосування до відповідача штрафних фінансових санкцій в сумі 2600 грн. 25 грн., а саме за порушення п.13 ст.3 Закону України № 265/95, відповідно до ст. 22 Закону України № 265/95 де вказано, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001032308 від 15.05.2009 року отримане відповідачем 15.05.2009 року, що підтверджується підписом на корінці вказаного рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Пунктами 1 і 2 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон України № 509-XII), передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:
1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);
2) здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Згідно із статтями 15 та 16 Закону України № 265/95, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до ст. 25 Закону України № 265/95, суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. В звязку з частковою сплатою відповідачем штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1123 грн. 76 коп., станом на 11.12.2009 року фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має заборгованість по несплачених фінансових санкціях в сумі 1476 грн. 49 грн. В звязку з чим, позовні вимоги підлягають до задоволення.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Смілянської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2: АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь бюджету через Смілянську обєднану державну податкову інспекцію Черкаської області: 20702, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 76 (код ЄДРПОУ 21367325) штрафні (фінансові) санкції в сумі 1476 грн. (одна тисяча чотириста сімдесят шість) грн. 49 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня складення постанови в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя В.В.Мишенко
Повний текст постанови виготовлений 28 грудня 2009 року.