
Справа №461/1251/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 березня 2018 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., з участю прокурора Стахів М.О., захисників ОСОБА_1, ОСОБА_2, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого на посаді начальника відділу оперативних чергових в Західному територіальному управлінні Військової служби правопорядку (військова частина А0583), зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер не відомий,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3, займаючи посаду начальника відділення оперативних чергових - старший оперативний черговий штабу Західного територіального управління Військової служби правопорядку, відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог частини 2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 1726 КУпАП.
Відповідно до наказу першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 15,05.2015 № 166 майор ОСОБА_4 призначений та продовжує займати на даний час посаду начальника відділення оперативних чергових - старший оперативний черговий штабу Західного територіального управління Військової служби правопорядку.
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» із змінами, в редакції котра діяла на момент вчинення правопорушення, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб- сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, сума становить 80 000 гривень.
Так, згідно інформації з регіонального сервісного центру у Львівській області, 27.04.2017 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відчужив транспортний засіб - автомобіль TOYOTA CAMRY, вартістю 258 384,46 гривень.
Ураховуючи, що отриманий дохід від відчуження рухомого майна транспортного засобу - автомобіля TOYOTA CAMRY перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_4 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов'язок у десятиденний термін з моменту отримання доходу на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 28.04.2017 по 00.00 год. 08.05.2017 у ОСОБА_4 виник обов'язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 12.43 год. 02 листопада 2017 року.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є місце проходження, військової служби ОСОБА_4, а саме: Західне територіальне управління Військової служби правопорядку, розташована за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 40. оскільки обов'язок повідомляти про суттєві зміни у майновому становищі виникає у ОСОБА_4 у зв'язку із зайняттям посади начальника відділення оперативних чергових - старший оперативний черговий штабу Західного територіального управління Військової служби правопорядку.
Таким чином, ОСОБА_3, займаючи посаду начальника відділення оперативних чергових - старший оперативний черговий штабу Західного територіального управління Військової служби правопорядку, відповідно до примітки до статті 172 – 6 КУпАП, підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 02.11.2017 о 12:43 год. повідомив про суттєві зміни у майновому стані, про отримання ним доходу від продажу 27.04.2017 транспортного засобу - автомобіля TOYOTA САМRY, вартістю 258 384,46 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 1726 КУпАП.
Крім цього, 23.02.2018 р. до Галицького районного суду м.Львова надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 пов’язаного з корупцією передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.
З якого вбачається, що ОСОБА_3 займаючи вищевказану посаду, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог частини 2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, а саме про купівлю транспортного засобу – автомобіль марки «TOYOTA CAMRY», 2013 року випуску, вартістю 325 091,55 гривень.
Так, згідно інформації з регіонального сервісного центру у Львівській області 04.05.2017 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 придбав транспортний засіб – автомобіль марки «TOYOTA CAMRY», 2013 року випуску, вартістю 325 091,55 гривень
Ураховуючи, що вартість придбаного транспортного - автомобіля TOYOTA CAMRY перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_4 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов'язок у десятиденний термін з моменту отримання доходу на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 05.05.2017 по 00.00 год.15.05.2017 у ОСОБА_4 виник обов'язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 12.43 год. 02 листопада 2017 року.
Місцем вчинення адміністративного і правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є місце проходження військової служби ОСОБА_4, а саме: Західне територіальне управління Військової служби правопорядку, розташована за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 40.
Таким чином, ОСОБА_3, займаючи посаду начальника відділення оперативних чергових - старший оперативний черговий штабу Західного територіального управління Військової служби правопорядку, відповідно до примітки до статті 1726 КУпАП, підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 02.11.2017 о 12:43 год. повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про придбання ним 04.05.2017 транспортного засобу - автомобіль TOYOTA CAMRY, 2013 року випуску, вартістю 325 091,55 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.
Також, 23.02.2018 р. до Галицького районного суду м.Львова надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 пов’язаного з корупцією передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.
З якого вбачається, що ОСОБА_3 займаючи вищевказану посаду, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог частини 2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, а саме, те що 28.09.2017 р. набув земельну ділянку площею 0,08 га за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Сороки – Львівські, кадастровий номер 4623686900:06:000:0031. Згідно договору дарування від 28.09.2017 р. ОСОБА_3 подарили вище зазначену земельну ділянку вартістю 182 тис. гривень.
Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 29.09.2017 по 00.00 год. 09.10.2017 р. у ОСОБА_3 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 12.43 год. 02.11.2017 р.
Таким чином, ОСОБА_3, займаючи посаду начальника відділення оперативних чергових - старший оперативний черговий штабу Західного територіального управління Військової служби правопорядку, відповідно до примітки до статті 1726 КУпАП, підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 02.11.2017 о 12:43 год. повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про отримання подарунку – земельної ділянки вартістю 182 тис. гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи те, що адміністративне правопорушення пов’язане із корупцією вчинено однією особою, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 об’єднано судом в одне провадження та присвоєно справі номер №461/1251/18. Оскільки їхній спільний розгляд сприятиме, всебічному та об’єктивному дослідженні обставин справи.
У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 факт вчиненого правопорушення не заперечив. Пояснив, що в нього не було прямого умислу на приховування в НАЗК відчуженого майна, купівлі нового, а також отриманої в дар земельної ділянки. Вказав, що йому не було відомо про те, що протягом 10 днів потрібно вносити зміни в декларацію про суттєві зміни у майновому стані.
Захисники ОСОБА_1, ОСОБА_2 у судовому засіданні просили суд закрити провадження у справі у зв’язку із закінченням строку накладення на ОСОБА_3 адміністративного стягнення, оскільки датою виявлення правопорушення, на їхню думку є жовтень 2017 р.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП. Щодо клопотання захисників про закриття провадження у справі у зв’язку із закінченням строку накладення на ОСОБА_3 адміністративного стягнення заперечила, оскільки датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу.
Допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_5 пояснив, що після надходження запиту з Військової прокуратури щодо можливого вчинення правопорушення пов’язаного із корупцією ОСОБА_3, свідок почав проводити перевірку шляхом збирання різних документів щодо даного факту. Вказав, що після виявлення правопорушення з боку ОСОБА_3, ним були складені протоколи про адміністративне правопорушення, пов’язані з корупцією відносно ОСОБА_3
Крім цього, свідок пояснив, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, а саме 22.02.2018 р.
Суд, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, його захисників, заслухавши думку прокурора, допитавши свідка, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_3 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасне повідомлення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про суттєві зміни у майновому стані.
Суд встановив, що ОСОБА_3, займаючи посаду начальника відділення оперативних чергових - старший оперативний черговий штабу Західного територіального управління Військової служби правопорядку, відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог частини 2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 1726 КУпАП.
Відповідно до наказу першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 15.05.2015 № 166 майор ОСОБА_4 призначений та продовжує займати на даний час посаду начальника відділення оперативних чергових - старший оперативний черговий штабу Західного територіального управління Військової служби правопорядку.
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» із змінами, в редакції котра діяла на момент вчинення правопорушення, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб- сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, сума становить 80 000 гривень.
Згідно інформації з регіонального сервісного центру у Львівській області, 27.04.2017 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відчужив транспортний засіб - автомобіль TOYOTA CAMRY, вартістю 258 384,46 гривень.
Ураховуючи, що отриманий дохід від відчуження рухомого майна транспортного засобу - автомобіля TOYOTA CAMRY перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_4 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов'язок у десятиденний термін з моменту отримання доходу на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 28.04.2017 по 00.00 год. 08.05.2017 у ОСОБА_4 виник обов'язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Згідно інформації з регіонального сервісного центру у Львівській області 04.05.2017 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 придбав транспортний засіб – автомобіль марки «TOYOTA CAMRY», 2013 року випуску, вартістю 325 091,55 гривень.
Ураховуючи, що вартість придбаного транспортного - автомобіля TOYOTA CAMRY перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_4 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов'язок у десятиденний термін з моменту отримання доходу на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 05.05.2017 по 00.00 год.15.05.2017 у ОСОБА_4 виник обов'язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно ОСОБА_3 28.09.2017 р. набув земельну ділянку площею 0,08 га за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Сороки – Львівські, кадастровий номер 4623686900:06:000:0031. Згідно договору дарування від 28.09.2017 р. ОСОБА_3 подарили вище зазначену земельну ділянку вартістю 182 тис. гривень.
Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 29.09.2017 по 00.00 год. 09.10.2017 р. у ОСОБА_3 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2017 року, сума становить 80000 грн.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК .
Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Ураховуючи, що відчуження рухомого майна транспортного засобу - автомобіля «TOYOTA CAMRY» перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), а також вартість придбаного транспортного - автомобіля «TOYOTA CAMRY», та набуття земельної ділянки площею 0,08 га за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Сороки – Львівські, кадастровий номер 4623686900:06:000:0031, згідно договору дарування від 28.09.2017 р. вартість якої становить 182 тис. гривень, перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_3 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов'язок у десятиденний термін з моменту отримання доходу та придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Тобто, упродовж періодів з 00.00 год. 28.04.2017 р. по 00.00 год. 08.05.2017 р., 00.00 год. 05.05.2017 р. по 00.00 год. 15.05.2017 р., а також 00.00 год. 29.09.2017 р. по 00.00 год. 09.10.2017 р. у ОСОБА_3 виник обов'язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 несвоєчасно повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про відчуження транспортного засобу марки «TOYOTA CAMRY», вартістю 258 384,46 гривень, придбання автомобіля марки «TOYOTA CAMRY», вартістю 325091,55 грн., а також отримання в дар земельної ділянки площею 0,08 га, вартість якої згідно договору дарування становить 182 тисяч гривень. Поважні причини щодо несвоєчасного подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у ОСОБА_3 відсутні.
Крім цього, вина ОСОБА_3 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП підтверджується зібраними у справі доказами, зокрема:
- даними, що містяться в протоколах про вчинення адміністративного правопорушення
№134 від 22.02.2018 р., №135 від 22.02.2018 р., №136 від 22.02.2018 р., складених старшим оперуповноваженим УЗЕ у Львівській області ДЗЕ Національної поліції України ОСОБА_5;
- копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій;
- витягом із послужного списку;
- копією із витягу наказу начальника Генерального штабу – Головокомандувача Збройних сил України №166 від 15.05.2015 р.
- копією посадової інструкції та журналом оголошення наказів, директив та інших службових документів особовому складу військової частини А0583;
- Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта;
- копіює витягу з Єдиного державного реєстру МВС;
Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі вищезазначені докази є належними, допустимими та достовірними. Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Твердження захисників ОСОБА_3 - ОСОБА_1, ОСОБА_2, про те, що минув строк на притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності, оскільки датою виявлення правопорушення є жовтень 2017 р., а не датою складання протоколу, судом до уваги не приймається. Оскільки, як встановлено у судовому засіданні, що і підтверджено свідком ОСОБА_5 датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, а саме 22.02.2018 р., після отриманні всіх необхідних документів.
Пояснення ОСОБА_3 та його захисників про відсутність прямого умислу щодо неповідомлення (невчасного повідомлення) про отримання доходу, купівлі транспортного засобу та отримання в дар земельної ділянки не може вважатись причиною звільнення останнього від адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Дане порушення вчинено ОСОБА_3 з непрямим умислом. Тому суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП.
При обранні міри адміністративного стягнення суд враховує обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Обставин, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_3 судом не встановлено. Суд вважає, що до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, слід обрати стягнення у виді штрафу.
Крім цього, у відповідності до вимог ст.4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_3 слід стягнути судовий збір в розмірі 352,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 352,40 грн. (Судовий збір перерахувати на ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача 820019, Рахунок отримувача 31215256700001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.Є. Радченко