Рішення № 72582937, 12.02.2018, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
12.02.2018
Номер справи
522/22225/17
Номер документу
72582937
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 522/22225/17

Провадження №2-а/522/565/18

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 лютого 2018 року Приморський районний суд м. Одеси

у складі: головуючого судді Загороднюка В.І.

при секретарі Міневич Д.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з адміністративним позовом до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради та просять визнати рішення Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради від 01.09.2017 року щодо відмови у державній реєстрації місця проживання ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2 протиправним та скасувати його; визнати рішення Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради від 01.09.2017 року щодо відмови у державній реєстрації місця проживання ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_2 протиправним та скасувати його; зобов'язати Департамент реєстраційних послуг Одеської міської ради в особі Відділу центру надання адміністративних послуг Малиновського району Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради здійснити державну реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2; зобов'язати Департамент реєстраційних послуг Одеської міської ради в особі Відділу центру надання адміністративних послуг Малиновського району Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради здійснити державну реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_2; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкту владних повноважень - Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в розмірі 640,00 гривень; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкту владних повноважень - Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради на користь ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 640,00 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_3 на праві власності належить 3/10 часток житлового будинку під АДРЕСА_1, на підставі договору дарування № 2305 від 17 жовтня 2016 року, посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_4 та зареєстрованому у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за реєстраційним номером 1961397151101.

Після отримання дару їхня сім'я, яка складається з ОСОБА_3, його матері ОСОБА_1, дружини ОСОБА_2 та неповнолітніх дітей ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, переїхала до будинку АДРЕСА_1.

Всі члени сім'ї знялись з реєстраційного обліку з попереднього місця проживання у зв'язку з продажем квартири за адресою АДРЕСА_1, про що була зроблена відповідна відмітка в паспортах кожного. У подальшому вони звернулися до Відділу Центру надання адміністративних послуг Малиновського району Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради для проведення реєстрації місця фактичного проживання, з наданням всіх необхідних документів, передбачених Правилами реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207.

ОСОБА_3 з неповнолітніми дітьми був зареєстрований за вказаною адресою, а ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було відмовлено у зв'язку з відсутністю «документів, що підтверджують право на проживання у житлі та згоди власника».

Згідно письмової відмови Департаменту відсутність згоди інших співвласників, які володіють 7/10 частинами домоволодіння унеможливлює здійснення реєстрації.

Таку відмову вони вважають незаконною, тому вони були вимушені звернутися до суду з вказаним позовом.

У судовому засіданні позивачі позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, також надав суду письмовий відзив на адміністративний позов.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, ОСОБА_3 на підставі договору дарування № 2305 від 17 жовтня 2016 року, посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_4 та зареєстрованому у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за реєстраційним номером 1961397151101 на праві власності належить 3/10 часток житлового будинку під АДРЕСА_1, який в цілому складається з однієї житлової будівлі під літ. «А», житловою площею 33,0 кв.м., загальною площею 130,8 кв.м., та надвірних споруд «Б» - літня кухня, «В» - убиральня, «Н» - сарай, № 1-4 огорожа; ІІ-ІУ мостіння, розташованих на земельній ділянці розміром - 8,84 кв.м.

Після отримання дару родина позивачів, яка складається з ОСОБА_3, його матері ОСОБА_1, дружини ОСОБА_2 та неповнолітніх дітей ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, переїхала до будинку АДРЕСА_1.

Всі члени сім'ї знялись з реєстраційного обліку з попереднього місця проживання у зв'язку з продажем квартири за адресою АДРЕСА_1, про що була зроблена відповідна відмітка в паспортах кожного.

У подальшому вони звернулися до Відділу Центру надання адміністративних послуг Малиновського району Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради для проведення реєстрації місця фактичного проживання, з наданням всіх необхідних документів, передбачених Правилами реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207.

ОСОБА_3 з неповнолітніми дітьми був зареєстрований за вказаною адресою, а ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було відмовлено у зв'язку з відсутністю «документів, що підтверджують право на проживання у житлі та згоди власника».

Згідно письмової відмови Департаменту відсутність згоди інших співвласників, які володіють 7/10 частинами домоволодіння унеможливлює здійснення реєстрації.

Відповідно до статті 2 «Свобода пересування» Протоколу № 4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен, хто законно перебуває на території будь-якої держави, має право вільно пересуватися і вільно вибирати місце проживання в межах цієї території. Кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не можуть бути встановлені жодні обмеження, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров'я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.

Згідно ст.3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні",

свобода пересування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, вільно та безперешкодно за своїм бажанням переміщатися по території України у будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь-який час, за винятком обмежень, які встановлюються законом;

вільний вибір місця проживання чи перебування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, на вибір адміністративно-територіальної одиниці, де вони хочуть проживати чи перебувати;

місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік;

місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає постійно або тимчасово;

особа - фізична особа;

реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку

Відповідно до ст.6 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Для реєстрації особа подає письмову заяву, документ до якого вносяться відомості про місце проживання, квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати, талон зняття з реєстрації, документи, що підтверджують право на проживання в житлі.

Вказаним Законом визначено вичерпний перелік необхідних документів для реєстрації місця проживання та заборонено вимагати для реєстрації подання особою інших документів.

Згідно ч. 1 ст. 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому у відповідному населеному пункті, у якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

Згідно ч. 1 ст.319 ЦК України власник володіє, користується і розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Відповідно до ч. 1 ст. 383 ЦК України власник житлового будинку має право використовувати помешкання для власного проживання і проживання членів своєї сім'ї та інших осіб.

Таким чиномвраховуючи вищевикладене позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувать на користь позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід стягнути судовий збір в розмірі по 640 гривень.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 139, 241 - 244 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати рішення Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради від 01.09.2017 року щодо відмови у державній реєстрації місця проживання ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2 протиправним та скасувати його.

Визнати рішення Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради від 01.09.2017 року щодо відмови у державній реєстрації місця проживання ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_2 протиправним та скасувати його.

Зобов'язати Департамент реєстраційних послуг Одеської міської ради в особі Відділу центру надання адміністративних послуг Малиновського району Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради здійснити державну реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2.

Зобов'язати Департамент реєстраційних послуг Одеської міської ради в особі Відділу центру надання адміністративних послуг Малиновського району Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради здійснити державну реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_2.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкту владних повноважень - Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкту владних повноважень - Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради на користь ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.

Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суду, через Приморський районний суд міста Одеси, шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 16.02.2018 року.

Суддя

12 лютого 2018 року