
Справа № 466/8455/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2018 року Шевченківський районний суд м.Львова
в складі: головуючої - судді Баєвої О.І.
з участю секретаря судових засідань Терех У.І.
позивача ОСОБА_2
представника позивача ОСОБА_3
представника відповідача Новак Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_5 (АДРЕСА_3), ОСОБА_2 (АДРЕСА_3) до ЛКП «Рясне-402» Львівської міської ради (79020, м.Львів, вул.Шевченка, 350, третя особа: Львівська міська рада (м.Львів, пл.Ринок, 1) про визанння дій протиправними та скасування протоколу,-
у с т а н о в и в :
Позивачі звернулися до суду з адміністративним позовом про визнання дій ЛКП «Рясне-402» Львівської міської ради щодо складання протоколу №8 від 18.10.2017 року незаконними та протиправними; скасування протоколу №8 від 18.10.2017 року ЛКП «Рясне-402» Львівської міської ради про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.150 КУпАП.
Свої вимоги мотивують тим, що 18 жовтня 2017 року ЛКП «Рясне-402» Львівської міської ради складено протокол №8 про адміністративне правопорушення, за яке передбачена відповідальніть за ст.150 КУпАП, у зв»язку з тим, що ОСОБА_5 здійснила самовільне відєднання квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 від системи центрального опалення. За фактами викладеними в протоколі не погоджуються, оскільки у липі 1989 року ЖЕКУ 307 Львівської міської ради проведено демонтаж (зняття) всіх батарей для опалення через протікання та неможливістю проведення ремонту. З того часу позивач ОСОБА_6 зверталася із письмовими заявами до відповідача про виключення нарахування за ненадані послуги з центрального опалення, однак їй було відмовлено та продовжувалося нарахування за послуги цетрального опалення до моменту подачі позову до суду.
Окрім цього, позивач зазначає, що 24 березня 2009 року ЛКП «Рясне-402» складено акт, затверджений директором ЛКП ОСОБА_7 про проведення обстеження квартири АДРЕСА_2, в якому зазначено, що ОСОБА_2 здійснила самовільне відєднання квартири від системи центрального опалення. У зв"язку із вищенаведеним позивачі просять задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Позивач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов підтримала, надавши пояснення аналогічні викладеним в адміністративному позові.
Представник позивача ОСОБА_3 у судовому засіданні позов підтримала, додатково пояснивши, що протокол складено без дотримання ст.256 КУпАП України, а також неуповноваженою на те особою, а сааме майстром по експлуатації.
Представник відповідача Новак Ю.С. у судовому засіданні позовні вимоги заперечила, вказавши, що ОСОБА_5 здйснила демонтаж радіаторів центрального опалення, чим скоїха адміністративне правопорушення япередбачене ст.150 КУпАП України. Просила відмовити у задоволенні позову.
Представник Львівської міської ради ОСОБА_8 у судове засідання не з»явився, проте просив проводити розгляд справи без його участі.
Дослідивши матеріали справи та з'ясувавши її дійсні обставини, суд приходить до наступного висновку, що позов підлягає до задоволення з наспупних підстав.
Судом встановлено, що у квартирі АДРЕСА_2 зареєстровані: ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11. Даний будинок перебував на обслуговуванні в ЛКП «Рясне-402» Львівської міської ради, а на момент подачі позову - в ЛКП «Залізничнетеплоенерго» Львіської міської ради.
18.10.2017 року було складено протокол про адміністративне правопорушення №8, в якому вказано, що ОСОБА_5 здійснила демонтаж радіаторів централізованого опалення у квартирі АДРЕСА_2, чим спричинила втручання в інженерні мережі центрального опалення, що є порушенням правил користування житловими приміщеннями та скоїла адміністративне правопорушення передбачене ст.150 КУпАП України.
Окрім цього, судом встановлено, що у липні 1989 року проведено демонтаж (зняття) усіх батарей для опалення у кварирі позивачів та з того часу послуги з централізованого опалення квартири позивачам не надавалися. ОСОБА_5 неодноразово зверталася із письмовими заявами до ЛКП «Рясне-402» про виключення нарахувань за ненадані послуги з цетрального опалення, однак їй відмовляли та продовжували нарахування.
Актом від 24 березня 2009 року, складеним комісією ЛКП»Рясне-402» встановлено, що мешканкою кваритири АДРЕСА_2 ОСОБА_12 самовільно проведено відєднання квартири від системи центрального опалення будинку (знято радіатори у всіх кімнатах). Таким чином ЛКП «Рясне-402» дізналося про відєднання квартири АДРЕСА_2 ще у березні 2009 року, проте продовжувало нараховувати за послуги з центрального опалення, які по суті не надавалися.
Згідно до ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачем є фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу
Відповідно до п.2 ч.4 ст.16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець/виробник зобов'язаний проводити перерахунок розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі перерви в їх наданні, ненаданні або наданні не в повному обсязі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, враховуючи факт про те, що ЛКП «Рясне-402» було відомо про відєднання квартири АДРЕСА_2 та не проведення перерахунку за ненадані послуги з центрального опалення, встановлених обставин справи, аналізу положень чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
На основі вищевикладеного, керуючись, ст.9,72,77, 241 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Адміністративний позов ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_3), ОСОБА_2 (1974 року народження, АДРЕСА_3) до ЛКП «Рясне-402» Львівської міської ради (ЄДРПОУ 20826593, 79020, м.Львів, вул.Шевченка, 350, третя особа: Львівська міська рада (м.Львів, пл.Ринок, 1) про визанння дій протиправними та скасування протоколу - задовольнити.
Визнати дії ЛКП «Рясне - 402» Львівської міської ради (м.Львів, вул.Шевченка, 350, ЄДРПОУ 20826593) щодо складення протоколу №8 від 18.10.2017 року - протиправними.
Скасувати протокол №8 від 18.10.2017 року ЛКП «Рясне -402» Львівської міської ради про вчинення ОСОБА_5 адміністративного правопорушення передбаченого ст.150 КУпАП України.
Апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О. І. Баєва