Постанова № 7257980, 25.11.2009, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2009
Номер справи
2а-8878-09\2270\7
Номер документу
7257980
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №2а-8878-09\2270\7

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2009 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Петричковича А.І.,

при секретарі Стасюк В.М.,

за участі: представника позивача Шаровецького Р.В.,

представника відповідача Тарасюка П.Г.,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Власне кооперативне підприємство Дунаєвецького районного споживчого товариства «Заготпромторг» до ДПІ у Дунаєвецькому районі Хмельницької області, про визнання протиправними дій і скасування рішення про застосування фінансових санкцій,

в с т а н о в и в :

12 жовтня 2009 року до суду з адміністративним позовом звернувся позивач у якому вказує, що 30.09.2009 року ДПІ у Дунаєвецькому районі прийнято рішення №0002332340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до нього, а саме накладення штрафу у розмірі 1980 гривень. Вважає це рішення протиправним і таким що підлягає скасуванню з таких підстав: факту продажі товару без застосування реєстратора розрахункових операцій, зафіксованого в акті перевірки №004984 від 24.09.2009 року не було; зазначення в акті перевірки факту продажу товару на суму 396 гривень є недопустимим доказом; працівник позивача не дав пояснення по акту.

Просить визнати протиправними дії ДПІ в Дунаєвецькому районі та скасувати рішення №0002332340 від 30.09.2009 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1980 гривень.

У суді позивач позов підтримав посилаючись на ті ж докази, що у позовній заяві.

Відповідач позов не визнав і подав суду письмове заперечення, яке підтвердив у суді. Додатково пояснив, що встановлене порушення зафіксоване у акті перевірки, яка проведена на підставі направлень на перевірку №617-8 від 23.09.2009 року. Крім цього, суду надаються копії фіскальних чеків, які підтверджують факти реалізації товарів позивачем 24.09.2009 року, крім того який зафіксовано у акті перевірки.

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази суд вважає, що позов не підлягає до задоволення, враховуючи наступне.

Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002332340 від 30.09.2009 року на підставі акту перевірки №0144\22\07\23\30700809 від 24.09.2009 року встановлено порушення п.1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на підставі п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», згідно п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмір 1980 гривень.

Актом (довідка) перевірки за дотриманням суб»єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 24.09.2009 року зафіксовано факт реалізації товару на загальну суму 396 гривень без застосування реєстратора розрахункових операцій і цей акт підписаний продавцем позивача ОСОБА_3

З направлень №617 і №618 від 23.09.2009 року вбачається, що працівників податкового органу направлялось для проведення перевірки позивача з метою здійснення контролю за додержанням суб»єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, торгових патентів та ліцензій у період з 23.09.2009 року по 27.09.2009 року.

Фіскальними чеками КП «Заготпромторг» «Заготпункт» с. Чаньків зафіксовані факти реалізації різних товарів 24.09.2009 року.

Пунктами 1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з а порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до пунктів 2, 11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» о ргани державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином судом встановлено, що відповідач суб»єкт владних повноважень, який заперечує проти позову довів, що він діяв в межах Закону та повноважень, тому цей позов не підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись Законами України «Про державну податкову службу в Україні», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99,122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

У задоволенні адміністративного позову Власне кооперативне підприємство Дунаєвецького районного споживчого товариства «Заготпромторг» до Державної податкової інспекції у Дунаєвецькому районі Хмельницької області, про визнання протиправними дій і скасування рішення №0002332340 від 30.09.2009року, про застосування фінансових санкцій відмовити.

Копії постанови направити сторонам, повний текст якої виготовлено 27.11.2009 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, а також в інших випадках у порядку визначеному цією статтею.

Постанова, згідно вимог статей 185-187 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, через Хмельницький окружний адміністративний суд, протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Також вона може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий

Копія

Справа №2а-8878-09\2270\7

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2009 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Петричковича А.І.,

при секретарі Стасюк В.М.,

за участі: представника позивача Шаровецького Р.В.,

представника відповідача Тарасюка П.Г.,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Власне кооперативне підприємство Дунаєвецького районного споживчого товариства «Заготпромторг» до ДПІ у Дунаєвецькому районі Хмельницької області, про визнання протиправними дій і скасування рішення про застосування фінансових санкцій,

в с т а н о в и в :

12 жовтня 2009 року до суду з адміністративним позовом звернувся позивач у якому вказує, що 30.09.2009 року ДПІ у Дунаєвецькому районі прийнято рішення №0002332340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до нього, а саме накладення штрафу у розмірі 1980 гривень. Вважає це рішення протиправним і таким що підлягає скасуванню з таких підстав: факту продажі товару без застосування реєстратора розрахункових операцій, зафіксованого в акті перевірки №004984 від 24.09.2009 року не було; зазначення в акті перевірки факту продажу товару на суму 396 гривень є недопустимим доказом; працівник позивача не дав пояснення по акту.

Просить визнати протиправними дії ДПІ в Дунаєвецькому районі та скасувати рішення №0002332340 від 30.09.2009 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1980 гривень.

У суді позивач позов підтримав посилаючись на ті ж докази, що у позовній заяві.

Відповідач позов не визнав і подав суду письмове заперечення, яке підтвердив у суді. Додатково пояснив, що встановлене порушення зафіксоване у акті перевірки, яка проведена на підставі направлень на перевірку №617-8 від 23.09.2009 року. Крім цього, суду надаються копії фіскальних чеків, які підтверджують факти реалізації товарів позивачем 24.09.2009 року, крім того який зафіксовано у акті перевірки.

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази суд вважає, що позов не підлягає до задоволення, враховуючи наступне.

Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002332340 від 30.09.2009 року на підставі акту перевірки №0144\22\07\23\30700809 від 24.09.2009 року встановлено порушення п.1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на підставі п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», згідно п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмір 1980 гривень.

Актом (довідка) перевірки за дотриманням суб»єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 24.09.2009 року зафіксовано факт реалізації товару на загальну суму 396 гривень без застосування реєстратора розрахункових операцій і цей акт підписаний продавцем позивача ОСОБА_3

З направлень №617 і №618 від 23.09.2009 року вбачається, що працівників податкового органу направлялось для проведення перевірки позивача з метою здійснення контролю за додержанням суб»єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, торгових патентів та ліцензій у період з 23.09.2009 року по 27.09.2009 року.

Фіскальними чеками КП «Заготпромторг» «Заготпункт» с. Чаньків зафіксовані факти реалізації різних товарів 24.09.2009 року.

Пунктами 1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з а порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до пунктів 2, 11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» о ргани державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином судом встановлено, що відповідач суб»єкт владних повноважень, який заперечує проти позову довів, що він діяв в межах Закону та повноважень, тому цей позов не підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись Законами України «Про державну податкову службу в Україні», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99,122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

У задоволенні адміністративного позову Власне кооперативне підприємство Дунаєвецького районного споживчого товариства «Заготпромторг» до Державної податкової інспекції у Дунаєвецькому районі Хмельницької області, про визнання протиправними дій і скасування рішення №0002332340 від 30.09.2009року, про застосування фінансових санкцій відмовити.

Копії постанови направити сторонам, повний текст якої виготовлено 27.11.2009 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, а також в інших випадках у порядку визначеному цією статтею.

Постанова, згідно вимог статей 185-187 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, через Хмельницький окружний адміністративний суд, протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Також вона може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий підпис

З оригіналом згідно:

Постанова суду не вступила у законну силу.

Головуючий по справі А.І.Петричкович

Справа №2а-8878-09\2270\7

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2009 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Петричковича А.І.,

при секретарі Стасюк В.М.,

за участі: представника позивача Шаровецького Р.В.,

представника відповідача Тарасюка П.Г.,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Власне кооперативне підприємство Дунаєвецького районного споживчого товариства «Заготпромторг» до ДПІ у Дунаєвецькому районі Хмельницької області, про визнання протиправними дій і скасування рішення про застосування фінансових санкцій.

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази, керуючись ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99,122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

У задоволенні адміністративного позову Власне кооперативне підприємство Дунаєвецького районного споживчого товариства «Заготпромторг» до Державної податкової інспекції у Дунаєвецькому районі Хмельницької області, про визнання протиправними дій і скасування рішення №0002332340 від 30.09.2009року, про застосування фінансових санкцій відмовити.

Копії постанови виготовленої у повному обсязі направити сторонам.

Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, а також в інших випадках у порядку визначеному цією статтею.

Постанова, згідно вимог статей 185-187 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, через Хмельницький окружний адміністративний суд, протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Також вона може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий