
Об"єднана справа № 303/189/18
Провадження № 3/189/18
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
05 березня 2018 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області О.М.Куропятник, секретар судового засідання Годьмаш О.В., за участю прокурора Малицького С.І., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Мукачево адміністративні матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, депутата Мукачівської міської ради, лікаря-лаборанта ПП «Медичний центр «Гармонія»», ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
- за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 будучи депутатом Мукачівської міської ради і суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», 20 квітня 2017 року в м.Мукачево, пл. Духновича, 2, керуючись приватними інтересами, діючи у власних інтересах та в інтересах близької особи рідної сестри ОСОБА_2 не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно не повідомив Мукачівську міську раду, під час виконання повноважень про наявність конфлікту інтересів.
Крім того, ОСОБА_1, будучи депутатом Мукачівської міської ради і суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», як посадова особа уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування, 20 квітня 2017 року в м.Мукачево, пл. Духновича, 2, в порушення ч. 1 ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив колегіальний орган Мукачівську міську раду про реальний конфлікт інтересів, натомість взяв участь у засіданні 26-ї сесії 7-го скликання та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів шляхом голосування щодо передачі у власність йому та його рідній сестрі ОСОБА_2 земельної ділянки площею 0,0750 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в м. Мукачево по вул. І. Франка, 18, де згідно протоколу сесії проголосував «За», як депутат Мукачівської міської ради, чим самим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів. За результатами голосування сесією було прийняте рішення № 619 від 20.04.2017 року.
Прокурор в судовому засіданні висловив думку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень. Просив суд винести відповідну постанову про притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, визнав, та пояснив, що про виникнення конфлікту інтересів він ні усно, ні письмово не повідомляв, на сесії міської ради це не оголошував, оскільки він не знав, що це потрібно робити. З вимогами Закону України «Про запобігання корупції» його ніхто не ознайомлював. Не заперечив факт, що у квітні 2017 року він як депутат на 26 сесії Мукачівської міської ради дійсно голосував «за» передачу у власність йому та його рідній сестрі ОСОБА_2 земельної ділянки площею 0,0750 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в м. Мукачево по вул. І. Франка,18.
Вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» передбачають, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до ч.2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Згідно ч.3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за корупційне правопорушення відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 30 від 12 січня 2018 року, протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 31 від 12 січня 2018 року заявою ОСОБА_3 та ОСОБА_1 від 06 квітня 2017 року, Витягом з протоколу № 26 засідання 26 сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від 20 квітня 2017 року, рішенням другої позачергової сесії 7 скликання № 15 від 20 листопада 2015 року «Про визнання повноважень депутатів міської ради», витягом з рішення 26 сесії Мукачівської міської ради 7 скликання №619 від 20 квітня 2017 року «Про передачу земельних ділянок у приватну власність» та додатком 1 до даного рішення, присягою ОСОБА_1 як депутата Мукачівської міської ради від 20.11.2015 року.
Обставиною, яка пом’якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, є щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, не встановлено.
У відповідності з приписами частини другої ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суддя приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у відповідності до норм ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, згідно Закону України “Про судовий збір”.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 172-7 ч.1, 172-7 ч.2, 221, 245-249, 276-295 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та на підставі положень ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накласти на нього адміністративне стягнення у межах санкції ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу у розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.
Сплату штрафу проводити на рахунок: р/р 31111106700003, одержувач коштів Мукачівське УК м.Мукачево 21081100, код ЄДРПОУ — 37958089, код банку отримувача (МФО) 812016, назва платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів Мукачівське УДКСУ Закарпатської області, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37958089, банк отримувача ГУДКСУ у Закарпатській області; код банку отримувача (МФО) 812016; рахунок отримувача 31215206700003, код класифікації доходів бюджету 22030001, п.5.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції через Мукачівський міськрайонний суд.
Суддя О.М.Куропятник