
Справа № 369/2507/17
Провадження №2-а/369/137/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.03.2018 м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Усатов Д.Д.
при секретарі Кузьменко П.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративний позов за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Усатова Д.Д. на розгляді перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії.
Дослідивши матеріали справи вважаю за необхідне направити справу за підсудністю.
15.12.2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим КАС України викладено в новій редакції.
Згідно до якого предметна підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам, визначена ст. 18 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої цієї статті.
В судове засідання позивач з’явився. Клопотання про передачу справи за підсудністю пітримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання з’явився. Щодо вирішення клопотання про передачу справи за підсудністю поклав на розсуд суду.
Згідно ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином дана справа підсудна окружному адміністративному суду, суд вважає за необхідне передати справу за підсудністю.
Згідно п. 3 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За таких обставин, враховуючи, що заявлені позивачами позовні вимоги не підсудні Києво-Святошинському районному суду як адміністративному суду, дану адміністративну справу необхідно направити за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 20, 29, п.10 Розділ VII Перехідні положення КАС України, -
УХВАЛИВ:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії - направити за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду (місцезнаходження: 01133, бульвар Лесі Українки, 26, Київ).
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня одержання її копії.
Суддя Д.Д.Усатов