
Справа № 357/2110/18
2-а/357/171/18
У Х В А Л А
02 березня 2018 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого судді Дубановська І. Д. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Білоцерківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
28.02.2018 року до суду надійшов зазначений позов, в якому позивач просив: 1) визнати дії Білоцерківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо відмови в перерахунку пенсії та збільшення трудового стажу за рахунок періоду з червня 1984 року по грудень 1990 року – незаконними; 2) зобов’язати Білоцерківське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Київській області здійснити перерахунок її пенсії, зважаючи на збільшення трудового стажу за рахунок періоду з червня 1984 року по грудень 1990 року на підставі довідки № 29 від 1990 року; 3) зобов’язати Білоцерківське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Київській області здійснити доплату відповідно до перерахунку її пенсії, зважаючи на збільшення трудового стажу за рахунок періоду з червня 1984 року по грудень 1990 року на підставі довідки № 29 від 1990 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 КАС України місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди) вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції, крім випадків, визначених частинами другою - четвертою цієї статті.
Згідно ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Таким чином, розгляд спорів, які виникають із приводу перерахунку та виплати пенсії відноситься предметної, інстанційної та територіальної підсудності окружних адміністративних судів.
Окружним адміністративним судом, що здійснює розгляд справ зазначеної категорії на території Київської області являється Київський окружний адміністративний суд.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись, ст.ст. 29, 171, 241, 243, 248, 256, 293, 294, 295 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Білоцерківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії – передати до Київського окружного адміністративного суду.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання апеляційної скарги – після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена учасниками справи до Київського апеляційного адміністративного суду, у порядку встановленому законом, протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення.
Ухвала складена та підписана – 02.03.2018 року.
Суддя ОСОБА_2