
Справа № 346/93/18
Провадження № 3/346/159/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2018 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Потятинник Ю.Р., розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, гр. України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонера, - за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адмінправопорушення від 25.12.2017р. гр. ОСОБА_1 25.12.2017р. о 19 год в м. Коломиї по вул. Мазепи керував автомобілем в стані алкогольного сп»яніння, тест на факт вживання алкоголю проводився за допомогою приладу « Драгер» АRBL 0966.
Гр. ОСОБА_1 в судовому засіданні своєї вини не визнав. Пояснив, що під час керування автомобілем не перебував в стані алкогольного сп»яніння. З результатами тесту не погоджувався, оскільки підозрює, що технічний засіб «Алкотест Драгер» був не справний. У нього підвищена кислотність. Перебував в шоковому стані, так як внаслідок вчинення ДТП з вини гр. ОСОБА_2 йому було спричинено легкі тілесні ушкодження. До лікарні не звертався. Однак, працівник поліції не реагував на його заперечення, не пропонував йому пройти медосвідчення в медичній установі і не видавав відповідного направлення та склав протокол. Копії протоколу йому не вручалось. Процесуальні права йому не роз»яснювались, пояснення не відбирались. Був лише один свідок – жінка.
Зазначений в протоколі свідок ОСОБА_3 в судове засідання на виклик не з’явився.
Інший зазначений в протоколі свідок ОСОБА_4 пояснила, що була свідком вчинення ДТП внаслідок якого постраждав ОСОБА_1, у якого не було ознак алкогольного сп’яніння. Останній викликав працівників поліції. Деталей розмови між ОСОБА_1 та працівниками поліції не чула. Інших свідків крім неї, працівників поліції та винної у ДТП особи – жінки не було. При проведенні огляду на стан сп’яніння присутня не була і про складення акту огляду їй нічого не відомо.
Згідно ст. 9 ч.1 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до вимог ст. 266 ч.1-5 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого
сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів,
що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Відповідно до п. 7 розділу I Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції»у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – заклад охорони здоров’я).
Відповідно до п. 3 розділу II Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. П.4 цієї ж Інструкції передбачає, що огляд на стан сп’яніння проводиться з дотриманням Інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції.
Згідно п. 5,6,8 розділу ІІ даної інструкції перед проведенням огляду на стан сп’яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп’яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви. Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.
Відповідно до п.10 розділу II Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» результати огляду на стан сп’яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі - акт огляду). У випадку установлення стану сп’яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп’яніння. Форма акту огляду затверджена даною Інструкцією додається до зауваження на протокол. Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Направлення на проведення медичного огляду інспектором поліції не видавалась.
Також, не додано сертифікату відповідності та свідоцтва про повірку робочого засобу вимірювальної техніки – приладу «Драгер». В акті огляду на стан сп»яніння не зазначено підписів свідків та ОСОБА_1
Продовжуючи викладене, в протоколі не зазначено норму Правил дорожнього руху, яка інкримінується.
Таким чином, вважаю, що зібраними доказами не спростовано вищевказані доводи ОСОБА_1 і не доведено у встановленому законом порядку, що останній керував автомобілем в стані алкогольного сп»яніння, наявні порушення порядку проведення огляду на стан сп»яніння та складення адмінпротоколу.
З врахуванням викладеного, прихожу до висновку про недоведеність в діях ОСОБА_1 складу адмінправопорушення передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП. Тому, справу слід закрити у відповідності до ст. 247 п.1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. 247 п.1 , 268, 283, 284, 285 КУпАП,--
П О С Т А Н О В И В:
Закрити справу про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП на підставі ст. 247 п.1 КУпАП.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом 10 днів з дня її винесення, через Коломийський міськрайонний суд.
Суддя Потятинник Ю. Р.