Рішення № 72562283, 02.03.2018, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.03.2018
Номер справи
817/423/18
Номер документу
72562283
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

02 березня 2018 року м. Рівне №817/423/18

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А. за участю секретаря судового засідання Демчук І.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: ОСОБА_1, представник ОСОБА_2,

відповідача: представник Назаревич Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 доРівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про зобов'язання вчинення певних дій,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1) звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області (далі - відповідач, Рівненське ОУПФУ) про зобов'язання відповідача призначити та виплачувати йому пенсію на пільгових умовах відповідно до п. "б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, починаючи з ІНФОРМАЦІЯ_1.

На обґрунтування позову зазначає, що за віком старший за 55 років, а його стаж роботи за Списком №2 електрогазозварювальником складає 18 років 6 місяців 14 днів, що у відповідності з ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" дає право на пільгову пенсію. Зазначає, що 23.10.2017 він звернувся з письмовою заявою до відповідача про призначення пільгової пенсії, додавши до неї всі необхідні документи, однак 06.11.2017 Рівненське ОУПФУ відмовило у призначенні пенсії на пільгових умовах, мотивуючи це відсутністю необхідного страхового стажу роботи. Вважаючи таку відмову безпідставною, просив зобов'язати призначити йому пенсію на пільгових умовах з ІНФОРМАЦІЯ_1.

Ухвалою суду від 08.02.2018 відкрито провадження у вказаній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження. Розгляд справи по суті призначено у відкритому судовому засіданні на 02.03.2018 о 14:30 год. в залі судових засідань Рівненського окружного адміністративного суду (м. Рівне, вул. 16 Липня 87).

22.02.2018 за вх. №3767/18 відповідачем подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого він позовну заяву не визнає. Зазначає, що за наслідками розгляду заяви позивача, було встановлено, що для призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 позивачу необхідно подати до пенсійного органу уточнюючу довідку за період його роботи з 14.07.1983 по 03.05.2001 на посаді електрозварника, електрозварника ручного зварювання 4 розряду у виробничому об'єднанні "Рівнезалізобетон", видану ПАТ "Рівнезалізобетон" згідно з додатком №5 до Порядку №637. Одночасно повідомлено, що відповідачем з метою надання позивачу допомоги у витребуванні необхідних документів для підтвердження пільгового стажу роботи відповідачем неодноразово направлялися запити до ПАТ "Рівнезалізобетон", однак відповіді з зазначеної установи не отримували. Водночас, вказує на те, що пенсійним органом правомірно було відмовлено у задоволенні його заяви про призначення йому пільгової пенсії за віком за Списком №2, оскільки згідно з документами пенсійної справи позивача його страховий стаж роботи становить 25 років 4 місяці 13 днів, що не дає права на призначення такої пенсії. Вимогу позивача про здійснення перерахунку та виплати такої пенсії з ІНФОРМАЦІЯ_1 також вважає безпідставною, з огляду на те, що перехід позивача з пенсії по інвалідності на пенсію на пільгових умовах за Списком №2 може бути здійснений лише з дня звернення позивача до управління із заявою з усіма необхідними документами. За таких обставин вважає, що у задоволенні позовної заяви слід відмовити повністю (а.с.39-41).

У судовому засіданні 02.03.2018 позивач та його представник позовну заяву підтримали з підстав, викладених у ній. Визнали, що на час звернення з відповідною заявою страховий стаж позивача становив 25 років 4 місяці 13 днів. Проте враховуючи, що статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", в редакції чинній на час усних звернень позивача до пенсійного органу в 2015 році діяла вимога щодо загального стажу роботи 25 років, вважали, що позивач має право на призначення пільгової пенсії. Просили позов задовольнити повністю.

В судовому засіданні 02.03.2018 представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечила з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву. Вказала, що позивач не має право на отримання пільгової пенсії за Списком 2, оскільки його загальний трудовий стаж на момент звернення складав 25 років 4 місяці 13 днів, замість передбачених п. "б" ст. 13 Закону України від 05.11.1991 1788-ХІІ "Про пенсійне забезпечення" 26 років та 6 місяців. Крім того, вказала на документальне не підтвердження пільгового стажу роботи позивача. Просила відмовити в задоволенні позову повністю.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд дійшов висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 виповнилось 55 років, що підтверджується копією його паспорта (а.с.7-8).

23.10.2017 позивач звернувся до Рівненського ОУПФУ з письмовою заявою про призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що не заперечується відповідачем та не є спірним у справі. Згідно вказаної заяви призначення такої пенсії просив здійснити на основі копій документів, наданих відповідачу раніше, зокрема: трудової книжки, паспорту, ідентифікаційного коду, воєнного білету та архівних даних (а.с.9).

У відповідності до військового білету НОМЕР_1 позивач з 14.06.1981 по 27.05.1983 перебував на військовій службі (а.с.14-16).

Відповідно до копії трудової книжки НОМЕР_2 позивач з 14.07.1983 по 03.05.2001 працював у виробничому об'єднанні "Рівнезалізобетон" на посаді електрозварника, електрозварника ручного зварювання 4 розряду (а.с.10-11).

Згідно архівної довідки від 18.10.2016 №Д-32/12-14, виданої архівним відділом виконавчого комітету Рівненської міської ради, ОСОБА_1 працював у виробничому об'єднанні "Рівнезалізобетон", ОП "Рівнезалізобетон" з 14.07.1983 (Наказ №101-к від 14.07.1983) по 03.05.2011 (наказ №26-к від 03.05.2001) на посаді електрозварювальника (а.с.12).

Архівною довідкою від 18.10.2016 3Д-26/12-16, виданою архівним відділом виконавчого комітету Рівненської міської ради, також підтверджується, що позивач працював у виробничому об'єднанні "Рівнезалізобетон" на посаді електрозварювальника, а також відображається розмір його заробітної плати за 1987-1991 роки на даному підприємстві (а.с.13).

Листом від 06.11.2017 №582/10 відповідачем відмовлено у задоволенні заяви позивача про призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Зазначено, що за наслідками розгляду заяви позивача, було встановлено, що для призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 позивачу необхідно подати до пенсійного органу уточнюючу довідку за період його роботи з 14.07.1983 по 03.05.2001 на посаді електрозварника, електрозварника ручного зварювання 4 розряду у виробничому об'єднанні "Рівнезалізобетон", видану Публічним акціонерним товариством "Рівнезалізобетон" (далі - ПАТ "Рівнезалізобетон") згідно з додатком №5 до Порядку №637. Одночасно повідомлено, що з метою надання позивачу допомоги у витребуванні необхідних документів для підтвердження пільгового стажу роботи, спеціалістами управління неодноразово направлялися запити до ПАТ "Рівнезалізобетон", однак відповіді з зазначеної установи не отримували. Вказано, що однією з умов призначення позивачеві пільгової пенсії за віком за Списком №2 є наявність, зокрема, для чоловіків у період з 01.04.2017 по 31.03.2018, стажу роботи - не менше 26 років 6 місяців. Оскільки, згідно з документами пенсійної справи позивача, його страховий стаж роботи становить 25 років 4 місяці 13 днів, право на призначення йому такої пенсії відсутнє. Також зазначено, що днем зверненням за переведенням з одного виду пенсії на інший вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами (а.с.30-31).

Не погоджуючись з таким рішенням, позивач оскаржив його до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України від 05.11.1991 1788-ХІІ "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон №1788, в редакції станом на час подання заяви позивачем), на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців у чоловіків і не менше 20 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років у чоловіків і не менше 21 року у жінок; з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців у чоловіків і не менше 21 року 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років у чоловіків і не менше 22 років у жінок; з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців у і не менше 23 років у жінок; з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 чоловіків і не менше 22 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років у чоловіків років 6 місяців у чоловіків і не менше 23 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років у чоловіків і не менше 24 років у жінок; з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців у чоловіків і не менше 24 років 6 місяців у жінок.

Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.

Частина 3 статті 13 Закону №1788 встановлює, що порядок пенсійного забезпечення осіб, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, передбачений законодавством, що діяло раніше, визначається статтею 100 даного Закону.

Згідно ст. 100 Закону №1788, особам, які працювали до введення в дію цього Закону (тобто до 01.01.1992) на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13-14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявності трудового стажу за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно п.1.1 "Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників" затвердженою наказом Міністерства праці і соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства соціального захисту населенні України від 29.07.1993 № 58, трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Уточнюючі довідки потрібні тільки за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній.

Відповідно до п. 2.14 тієї ж Інструкції якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.

У постанові від 06.12.2016 у справі № 21-1660а16 Верховний Суд України вказав на те, що право особи на призначення пільгової пенсії згідно зі статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" має бути підтверджене як пенсіонером (особистими документами), так і підприємством, на якому особа працювала зі шкідливими і важкими умовами праці.

Згідно з п.3 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України "Про затвердження Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах" від 18.11.2005 № 383 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року №442 (далі - Порядок №442) та розробленими на виконання постанови № 442 Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 01 вересня 1992 року №41.

Відповідно до зазначених нормативних актів основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку №442 та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.

Пунктом 6 даного Порядку передбачено, що атестація робочих місць передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідальність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії із шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.

Відповідно до положень Порядку №442 відомості про результати атестації робочих місць заносяться до картки умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров'я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.

Аналізуючи норми Закону України "Про пенсійне забезпечення" та Порядку дають підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" є перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку №2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці.

Документи які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.

Матеріалами справи підтверджується та не заперечується сторонами факт проведення атестації на ПАТ "Рівнезалізобетон", за результатами якої підтверджено право на пільгову пенсію електрозварника ручного зварювання 4 розряду (а.с.17-29).

Згідно з пунктами 1 - 3, 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 (далі - Порядок №637), основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка; за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами; у разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків; за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи; у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5).

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Пунктом 3.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі - Порядок №22-1) визначено, що орган, що призначає пенсію, надає: роз'яснення підприємствам, установам, організаціям та особам з питань призначення та виплати пенсій; у разі необхідності - бланки документів; допомогу особам, зазначеним у пунктах 1.1 і 1.2 розділу І цього Порядку, щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії; у разі необхідності - допомогу щодо визначення права на пенсію до звільнення особи з посади, яка дає право на її призначення.

Матеріалами справи підтверджується, та не заперечувалося позивачем і його представником у судовому засіданні, що станом на день звернення ОСОБА_1 з відповідною заявою про призначення йому пільгової пенсії, тобто 23.10.2017, уточнюючої довідки ним не подавалося.

Крім того, як встановлено судом та підтверджується листами від 05.04.2017 №3650/01, від 25.07.2017 №8059/01, відповідач з метою надання позивачеві допомоги в одержанні необхідних документів, звертався до ПАТ "Рівнезалізобетон", в яких зокрема просив надати уточнюючу довідку про характер роботи та умови праці, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, згідно з додатком 5 до Порядку №637 для вирішення питання щодо призначення пільгової пенсії ОСОБА_1А (а.с.57-58).

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань відомості про державну реєстрацію припинення юридичної особи ПАТ "Рівнезалізобетон" (код ЄДРПОУ 01267509) відсутні (а.с. 55).

Відповідно до вимог ст. 49 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

Однак, станом на час розгляду справи, відповіді на вищевказані листи надано не було.

Разом з тим, поданими разом з заявою від 23.10.2017 архівними довідками підтверджується лише факт прийому та звільнення з роботи з ПАТ "Рівнезалізобетон" з 14.07.1983 по 03.05.2001, а також нарахування заробітної плати за 1987-1991. Фактично, робота на підприємстві підтверджується лише записами трудової книжки за всі періоди роботи.

Відтак, станом на час розгляду справи, належним чином підтвердити пільговий стаж роботи позивача неможливо.

Водночас, судом встановлено також недостатність загального стажу роботи позивача для призначення йому пільгової пенсії за Списком №2.

Так, позивач досяг 55 річного віку ІНФОРМАЦІЯ_1. Станом на цю дату загальний (повний) стаж його роботи становив 25 років 4 місяці 13 днів, що не заперечується відповідачем і також підтверджується протоколом про призначення позивачу пенсії по інвалідності від 19.04.2017 №2475, відповідно до якого військова служба позивача становила: 5 років 1 місяць 4 дні, страховий стаж з 01.07.2000: 2 роки 8 місяців 4 дні, загальний стаж (після 2004 року): 1 рік 4 місяці 12 днів, загальний стаж (повний): 25 років 4 місяці 13 днів (31.01.2008), стаж додатковий: 4 роки 7 місяців 29 днів (а.с.43).

Відповідно до вищезазначених вимог закону, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається зі зменшенням необхідного стажу роботи.

Отже, станом на ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто час коли у позивача фактично виникло право на отримання пільгової пенсії, позивач мав страховий стаж менше 26 років, наявність якого є обов'язковою умовою для призначення пільгової пенсії відповідно до п. "б" ст.13 Закону №1788.

За таких обставин суд вважає, що на момент досягнення ОСОБА_1 55 річного віку його загальний стаж не відповідав необхідному стажу для призначення йому пільгової пенсії за Списком №2 на підставі п. "б" ст.13 Закону №1788.

Відтак, позивачем не було доведено його право на отримання пільгової пенсії за віком, а тому Рівненське об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області, відмовляючи позивачу у призначенні пільгової пенсії, діяло на підставі та у межах чинного законодавства.

З огляду на встановлені обставини справи та наведені норми закону, якими регулюються спірні правовідносини, суд дійшов висновку про необхідність відмови в задоволенні позовних вимог.

Судові витрати на користь сторін не присуджуються.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1,33000, ідентифікаційний №2260206318) до Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області (вул.Яворницького,34, м.Рівне, 33001, код ЄДРПОУ 40373305) про зобов'язання призначити та виплачувати йому пенсію на пільгових умовах відповідно до п. "б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, починаючи з ІНФОРМАЦІЯ_1, - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення суду складено 05 березня 2018 року.

Суддя Борискін С.А.