
28.02.2018
Справа № 635/1124/18
Провадження № 2-а/635/68/2018
У Х В А Л А
28 лютого 2018 року смт. Покотилівка Харківського району Харківської області
Суддя Харківського районного суду Харківської області Ільїна Г.І., розглядаючи матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Харківському району та місту Люботину про зобов’язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просить:
зобов’язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Харківському району та місту Люботину внести зміни в актовий запис свідоцтва про народження серії І-ВЛ № 511057, виданого 13.02.2018 року, де зазначити по-батькові дитини «Юрьевич»;
зобов’язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Харківському району та місту Люботину внести зміни в актовий запис свідоцтва про шлюб серії І-ВЛ № 341593, виданого 13.02.2018 року, де зазначити по-батькові чоловіка «Юрьевич».
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі було встановлено обставину, що перешкоджає вчинити зазначену процесуальну дію виходячи з наступного.
Частиною 1 статті 20 КАС України визначено предметну юрисдикцію місцевих загальних судів як адміністративних судів, а саме: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Тобто нормами статті 20 КАС України встановлено вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, до яких не входять спори щодо визнання дій Управління Пенсійного фонду України протиправними та зобов’язання здійснити певні дії. Такі спори віднесені до предметної юрисдикції окружних адміністративних судів та не підлягають розгляду у місцевих загальних судах.
В той же час приписи статті 167, 170 КАСУ не передбачають повноважень суду щодо руху позовної заяви в разі подання позову із порушенням предметної юрисдикції.
За таких обставин вважаю можливим застосувати ч. 6 ст. 7 КАС України та застосувати як аналогію закону норми КАС України, що регулюють подібні правовідносини. На думку судді, найбільш подібними обставинами є подання позову із порушенням іншого виду юрисдикції, а саме, територіальної юрисдикції.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Питання про передачу даної адміністративної справи розглядається судом у порядку письмового провадження без виклику сторін.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 20, 29 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Харківському району та місту Люботину про зобов’язання вчинити певні дії - передати на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала в частині підсудності, відповідно до Перехідних положень КАС України в редакції Закону України 2147-VIII 03.10.2017р. може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги особою, яка її оскаржує, протягом п'ятнадцяти днів з дня складення судового рішення.
Суддя Г.І. Ільїна