Рішення № 72552788, 02.03.2018, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
02.03.2018
Номер справи
607/3090/18
Номер документу
72552788
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02.03.2018 Справа №607/3090/18

02 березня 2018 року м.Тернопіль

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді – Черніцької І.М.

за участю секретаря судового засідання – Бойко І.І.

з участю перекладача – ОСОБА_1

представника позивача – ОСОБА_2

відповідача – Конопка Славомір

адвоката - ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі в порядку спрощеного провадження справу за адміністративним позовом Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області до громадянина ОСОБА_4 Конопка Славомір про примусове видворення за межі України, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області (далі - УДМС у Тернопільській області) звернулося до суду з адміністративним позовом до громадянина ОСОБА_4 Конопка Славоміра, ІНФОРМАЦІЯ_1 про примусове видворення за межі України, допустивши рішення суду до негайного виконання.

В обґрунтування вимог позивач вказує, що відповідач громадянин ОСОБА_4 Конопка Славомір, ІНФОРМАЦІЯ_1, в’їхав на територію України 16 червня 2011 року через КПП «Рава Руська» по паспортному документу серії АТ 6533994, виданому 10 листопада 2007 року, термін дії до 10 листопада 2017 року, з приватною метою. Після в’їзду в Україну 16 червня 2011 року відповідач її територію не покидав. На момент виявлення відповідача 08 серпня 2017 року посадовими особами позивача останній перебував в Україні без законних на те підстав. Відповідач не звертався до територіальних органів та підрозділів ДМС України з клопотанням щодо продовження строку перебування на території України, порушуючи вимоги законодавства, яке визначає правовий статус іноземців та осіб без громадянства.

08 серпня 2017 року за порушення правил перебування іноземців в Україні громадянина ОСОБА_4 Конопка Славомір, притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 203 КУпАП та накладено штраф у розмірі 510,00 грн., який сплачено в повному обсязі.

Також, 08 серпня 2017 року Борщівським районним сектором УДМС у Тернопільській області прийнято рішення про примусове повернення з України громадянина ОСОБА_4 Конопка Славомір, яким зобов'язано останнього покинути територію України у термін до 05 вересня 2017 року та заборонено в’їзд на території України строком на три роки. Зазначене рішення особисто вручене відповідачу та останнім не оскаржувалось. По даний час дане рішення відповідачем не виконано.

Посилаючись на те, що відповідач свідомо ухиляється від виконання рішення про примусове повернення з України, жодних дій щодо повернення в країну походження у термін визначений у рішенні про примусове повернення з України не вживає, не має належного фінансового забезпечення, законних джерел доходу, офіційно не працевлаштований, не навчається, і не вживає будь-яких заходів щодо легалізації перебування в Україні, позивач вважає, що є всі необхідні передумови для примусового видворення відповідача за межі України.

Крім того, посилаючись на порушення відповідачем законодавства України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, з метою забезпечення реального виконання рішення суду, просить допустити його до негайного виконання.

Відповідач відзив на позов та заперечення не подавав.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позовній заві, просить його задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні позов визнав в повному обсязі. Пояснив, що йому відомий той факт, що він перебував на території України без законних на те підстав, офіційно не працює та не навчається, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, разом із співмешканкою, шлюбі між ними не зареєстровано, спільних дітей не має. Рішення про примусове повернення з України не виконав, оскільки не мав коштів для повернення до країни громадянської належності.

Адвокат ОСОБА_3 в судовому засідання пояснив, що при задоволенні позову права та інтереси Конопка Славомір порушені не будуть.

Судом встановлено, що громадянин ОСОБА_4 Конопка Славомір, ІНФОРМАЦІЯ_1, в’їхав на територію України 16 червня 2011 року через КПП «Рава Руська» по паспортному документу серії АТ 6533994, виданому 10 листопада 2007 року, термін дії до 10 листопада 2017 року.

Встановлено та визнається відповідачем, що після в’їзду в Україну 16 червня 2011 року по даний час відповідач її територію не покидав. Вказаний факт підтверджується копією паспорта відповідача.

08 серпня 2017 року відносно відповідача посадовими особами Борщівського РС Управління ДМС України в Тернопільській області складено адміністративний протокол за ч.1 ст. 203 КУпАП, зокрема за те, що Конопка Славомір в’їхав на території України 16 червня 2011 року по паспортному документу серії АТ 6533994, виданому 10 листопада 2007 року, термін дії якого до 10 листопада 2017 року, і на момент виявлення продовжує перебувати на території України понад дозволений законом строк.

Відповідач не звертався до територіальних органів та підрозділів ДМС України з клопотанням щодо продовження строку тимчасового перебування на території України, порушуючи вимоги законодавства, яке визначає правовий статус іноземців та осіб без громадянства.

Постановою Державною міграційної служби України від 08 серпня 2017 року громадянина ОСОБА_4 Конопка Славомір притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 203 КУпАП та накладено штраф у розмірі 510,00 грн., який сплачено в повному обсязі, що підтверджується квитанцією від 08.08.2017 року.

08 серпня 2017 року Управлінням державної міграційної служби України в Тернопільській області прийнято рішення про примусове повернення з України громадянина ОСОБА_4 Конопка Славомір, яким зобов'язано останнього покинути територію України у термін до 05 вересня 2017 року. Крім того, заборонено в’їзд на території України строком на три роки.

Зазначене рішення особисто вручене відповідачу 08 серпня 2017 року, зобов'язано не пізніше 05 вересня 2017р. самостійно залишити територію України, а також попереджено про наслідки невиконання рішення про примусове повернення з України, що підтверджується розпискою, підписаною власноручно Конопка Славомір та визнається відповідачем в судовому засіданні.

Встановлено та відповідачем не заперечується, що по даний час рішення про примусове повернення із України ним не виконано.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового розгляду справи, оцінивши в сукупності зібрані по справі докази, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав.

Згідно з вимогами ч. 16 ст. 4 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства (далі - ОСОБА_2), іноземці та особи без громадянства, які в'їхали в Україну на інших законних підставах, вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах на період наданого візою дозволу на в'їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.

Між Україною та ОСОБА_4 діє безвізовий порядок в’їзду.

Положення ст. 9 вищевказаного Закону встановлено, що строк перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні встановлюється візою, законодавством України чи міжнародним договором України.

Вимогами підпункту 1 пункту 2 „Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012р. № 150 (далі - Порядок), зазначено, що Іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території не більше 90 днів протягом 180 днів у разі в’їзду іноземці, які є громадянами держав з безвізовим порядком в’їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.

Відповідно до положень ст. 1 Угоди між Урядом України і ОСОБА_4 про взаємні безвізові поїздки від 25.06.1996 року, громадяни держави однієї із Сторін, незалежно від місця постійного проживання, можуть без віз на підставі документів, дійсних для виїзду за кордон, виїжджати і перебувати строком до дев'яносто (90) днів з моменту перетину кордону на території держави іншої Сторони, виїжджати, а також прямувати транзитом.

В обґрунтованих випадках строк перебування на території іншої Сторони, зазначений у пункті 1 цієї Статті, може бути продовжений відповідними органами держави перебування на строк не більше, ніж тридцять (30) днів.

Згідно угоди одним із дійсних документів для виїзду за кордон для громадян ОСОБА_4 є паспорт.

Згідно з вимогами ст. 26 ЗУ „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що іноземець або особа без громадянства можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, з подальшим повідомленням протягом 24 годин прокурору про підстави прийняття такого рішення. Рішення про примусове повернення іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частині першій цієї статті, може супроводжуватися забороною щодо подальшого в'їзду в Україну строком на три роки. Строк заборони щодо подальшого в'їзду в Україну обчислюється з дня винесення такого рішення. Порядок виконання рішення про заборону щодо подальшого в'їзду в Україну визначає Кабінет Міністрів України.

В силу вимог ч.ч. 5, 6 ст. 26 вищевказаного Закону, іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення. Контроль за правильним і своєчасним виконанням рішення про примусове повернення іноземця або особи без громадянства здійснюється органом, що його прийняв.

Відповідно до роз’яснень викладених у п. 29 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду від 25.06.2009року № 1 ,,Про судову практику розгляду спорів щодо статусу біженця і особи, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов'язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні", примусовому видворенню іноземця чи особи без громадянства передують дві обставини:

1) прийняття рішення відповідним компетентним органом про примусове повернення;

2) ухилення від виїзду після прийняття рішення про повернення або наявність обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.

Згідно з вимогами ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, може лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що громадянин ОСОБА_4 Конопка Славомір в’їхав на територію України 16 червня 2011 року через КПП «Рава Руська» по паспортному документу серії АТ 6533994, виданому 10 листопада 2007 року, термін дії до 10 листопада 2017 року, з приватною метою.

Після в’їзду в Україні у 2011 році по даний час території України не покидав, чим порушив встановлені правила перебування іноземців та осіб без громадянства на території України понад встановлені строки.

08 серпня 2017 року Управлінням Державної міграційної служби України в Тернопільській області прийнято рішення про примусове повернення з України, яким відповідача зобов'язано покинути територію України у термін до 05 вересня 2017 року.

У встановлений строк без поважних причин відповідач не виконав рішення про примусове повернення з України .

Відповідач жодних заходів щодо виїзду за межі України у строк вказаний у рішенні про примусове повернення з України не вживав.

Зазначені обставини дають обґрунтовані підстави вважати, що відповідач ухиляється від добровільного виїзду за межі України на законних підставах.

Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановленні обставини справи, суд прийшов до висновку про порушення відповідачем громадянином ОСОБА_4 Конопка Славоміра, ІНФОРМАЦІЯ_1, законодавства України, яке визначає правовий статус іноземців та осіб без громадянства в Україні, що виражається в знаходженні на території України понад встановлений законом строк.

Відповідач не звертався із клопотанням про продовження строку перебування, не виконав в добровільному порядку рішення уповноваженого органу від 08 серпня 2017 року про залишення території України у встановлений термін та не оскаржував такого рішення.

Судом не встановлено обставин, які вказані в статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або статті 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», та унеможливлюють примусове видворення за межі України.

Також не встановлено обставин, відповідно до яких на відповідача поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

Крім того, відповідач не звертався до Управління Державної міграційної служби у Тернопільській області з заявою про надання йому статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.

Відповідачем не представлено суду жодних доказів на спростування доводів позивача та безпідставність позовних вимог.

Згідно з вимогами п. 3 ч. 2 ст.371 КАС України, суд, який ухвалив рішення за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Суд, приймаючи до уваги клопотання позивача про звернення рішення суду до негайного виконання та те, що відповідачем порушуються правила перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, враховуючи особу відповідача, який тривалий час ухиляється від виконання рішення про примусове повернення з України, продовжує знаходитись на території України без законних на те підстав, визнання ним позову в судовому засідання, з метою забезпечення реального виконання судового рішення, вважає за можливе звернути рішення суду до негайного виконання.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 73-77, 90, 241-246, 255, 288, 371 КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області ( бул.Шевченка,10 м.Тернопіль, код ЄДРПОУ 37839038, електронна адреса – te@dmsu.gov.ua) до громадянина ОСОБА_4 Конопка Славоміра, ІНФОРМАЦІЯ_1( Konopka Slawomir, паспорт серії АТ 6533994 від 10 листопада 2007 про примусове видворення за межі України задовольнити.

Примусово видворити за межі України громадянина ОСОБА_4 Конопка Славоміра, ІНФОРМАЦІЯ_1( Konopka Slawomir), паспорт серії АТ 6533994 від 10 листопада 2007.

Судові витрати віднести на рахунок держави.

Рішення суду звернути до негайного виконання.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, визначеному п.15.5 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України, до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду або через суд першої інстанції у 10 - денний строк з дня проголошення рішення суду .

Оскарження рішення не зупиняє його виконання.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі апеляційного оскарження – з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Головуючий