
01.03.2018
ЄУН №389/505/18
Провадження №3/389/186/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 березня 2018 року м.Знам’янка
Суддя Знам’янського міськрайонного суду Кіровоградської області Ткаченко Борис Борисович, розглянувши в приміщенні суду матеріали, що надійшли від Миколаївського зонального відділу Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, про притягнення до адміністративної відповідальностіОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого старшим такелажником першого такелажного взводу роти забезпечення військової частини А1201, солдат військової служби за контрактом, не одруженого, на утриманні осіб не маючого, до адміністративної відповідальності раніше не притягувався,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Солдат ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом та проходячи військову службу на посаді старшого такелажника першого такелажного взводу роти забезпечення військової частини А1201, яка дислокується в с.Богданівка Знам’янського району Кіровоградської області, виконуючи обов’язки військової служби у військовій частині А1201, діючи умисно, протиправно, в умовах особливого періоду, всупереч інтересам служби, 26.02.2018 приблизно о 07.45 год. перебував на території військової частини А1201 у нетверезому стані, чим порушив вимоги ст.ст.9, 11, 16, 127, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину визнав повністю та підтвердив обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Визначення особливого періоду надано в ст.1 Законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про оборону України».
Так, відповідно до ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Закону України «Про оборону України» особливий період – це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 №303/2014, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 №1126-VII, відповідно до п.п.1, 17, 20 ч.1 ст.106, ст.112 Конституції України та ст.ст.4, 11 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 №3543-XII, на території України оголошено про проведення часткової мобілізації.
Таким чином, з моменту прийняття Президентом України Указу від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» в Україні настав особливий період і Збройні Сили України переведені на функціонування в умовах особливого періоду, а у подальшому Указом Президента України від 15.01.2015 №113-VIII переведено національну економіку України на функціонування в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст.13 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України, військовослужбовець зобов’язаний додержуватися вимог безпеки, вживати заходів до запобігання захворюванню, травматизму, повсякденно підвищувати фізичну загартованість і тренованість, утримуватися від шкідливих звичок.
Вина особи, яка притягується до адміністративної відповідальності також підтверджується протоколом про військове адміністративне правопорушення серії ОДМ/РС/19 від 28.02.2018, висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість №3 від 26.02.2018, згідно з яким ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп’яніння – 1,1 проміле, письмовими поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, контрактом про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України від 16.11.2016, витягами з наказів командира військової частини А1201 №48-РС від 16.11.2016, №49-РС від 18.11.2016, №34-РС від 30.11.2017, №263 від 01.12.2017.
З урахуванням викладених обставин та досліджених матеріалів вважаю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, доведеною.
При накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, щире розкаяння як обставину, що пом’якшує відповідальність.
Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору стягувачем є Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного та керуючись ч.3 ст.172-20, ст.ст.40-1, 221, 283, 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в сумі 3655 (три тисячі шістсот п’ятдесят п’ять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу – Держава в особі Миколаївського зонального відділу Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, місцезнаходження: вул.Нікольська,30, м.Миколаїв, Україна, 54030. Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (код ЄДРПОУ) – 08220847.
Реквізити для сплати штрафу:
отримувач коштів:Знам’янське УДКСУ; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38011312; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області; код банку отримувача (МФО): 823016, рахунок отримувача: 31115106700010 (місто Знам'янка) або 31119106700180 (Знам'янський район), код класифікації доходів бюджету: 21081100, символ звітності: 106.
Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, Україна. Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (код ЄДРПОУ) – 26255795.
Реквізити для зарахування судового збору:
отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Кіровоградської області через Знам’янський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_5