Ухвала суду № 72545623, 03.03.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.03.2018
Номер справи
826/9784/16
Номер документу
72545623
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/9784/16

УХВАЛА

03 березня 2018 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська О.А., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 квітня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ

Позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 квітня 2017 року позов задоволено.

Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу.

Зазначена апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з таких підстав.

За правилами п. 1 ч. 5 ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції на час подання скарги), до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Проте, ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві до апеляційної скарги не додано документа про сплату судового збору.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції станом на дату подання апеляційної скарги) за подання апеляційної скарги на рішення суду судовий збір сплачується у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (чинного на момент подання позовної заяви) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2016 року складав 1378 грн.

Позивачем заявлено позовну вимогу про скасування податкового повідомлення-рішення від 11.06.2015 №2269-17, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем «транспортний податок з фізичних осіб» у сумі 25000 грн., відтак, в даному випадку заявлено майнову вимогу, а тому сума судового збору, яка підлягає сплаті з урахуванням ціни позову становить - 551,20 грн. (0,4*1378,00 грн.).

З огляду на наведені правові норми, сума судового збору, яка підлягає сплаті за подання апеляційної скарги у розглядуваному випадку становить: 551,20 х 150% = 826,80 грн.

Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг:

Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському р-ні; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897; Банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві; Код банку отримувача (МФО) 820019; Рахунок отримувача 31211206781007; Код класифікації доходів бюджету 22030101.

Окрім того, з 15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким викладено у новій редакції, зокрема, Кодекс адміністративного судочинства України.

Згідно з п. 14 розділу VII «Перехідні положення» КАС України від 03 жовтня 2017 року судові рішення, ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.

У відповідності до ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копію постанови суду від 11 квітня 2017 року представник відповідача отримав 18 травня 2017 року, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення.

ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві 26 травня 2017 року, тобто у межах встановленого строку, оскаржила вказане судове рішення в апеляційному порядку. Разом з тим, до апеляційної скарги не був приєднаний доказ сплати судового збору. У зв'язку з цим ухвалою суду від 08 червня 2017 року апеляційну скаргу відповідача залишено без руху та надано строк для усунення недоліків - 10 днів з дня отримання ухвали суду.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04 вересня 2017 року апеляційну скаргу ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві повернуто у зв'язку з невиконанням вимог ухвали про залишення апеляційної скарги без руху у встановлений судом строк.

ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві 16 лютого 2018 року повторно подала апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 квітня 2017 року. Однак, вказана апеляційна скарга подана після закінчення строку апеляційного оскарження, встановленого ч. 2 ст. 186 КАС України.

Як раніше зазначалося, копію оскаржуваної постанови представник відповідача отримав 18 травня 2017 року. Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України строк апеляційного оскарження вказаного судового рішення сплинув 29 травня 2017 року.

Дану апеляційну скаргу ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві подала до суду 16 лютого 2018 року, тобто майже через дев'ять місяців після закінчення строку апеляційного оскарження.

Разом з апеляційною скаргою відповідач подав клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження. Вказане клопотання обґрунтоване тим, що ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві не мала можливості сплатити судовий збір у зв'язку із недостатністю бюджетного фінансування.

Колегія суддів вважає вказане клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження необґрунтованим, оскільки відповідач не надав доказів відсутності фінансування витрат на оплату судового збору станом на дату звернення до суду із апеляційною скаргою від 26 травня 2017 року та на дату закінчення строку усунення недоліків апеляційної скарги, встановленого ухвалою суду від 08 червня 2017 року.

При цьому, посилання заявника на відсутність коштів для сплати судового збору є необґрунтованими з огляду на передбачені видатки для Державної фіскальної служби у Державному бюджеті України на 2017 рік, які залишились невикористаними на кінець звітного бюджетного року. Крім того, неможливість своєчасної сплати судового збору не звільняє відповідача від обов'язку дотримуватись процесуальних строків як сторони по справі.

Обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у неї коштів, призначених для сплати судового збору, не звільняють контролюючий орган від обов'язку своєчасної сплати судового збору.

Тобто з наведеного вбачається, що при повторному зверненні до суду апеляційної інстанції скаржником знов не сплачений судовий збір, а також не наведені жодні обґрунтовані підстави тривалого пропуску строку, встановленого на звернення до суду з апеляційною скаргою, з огляду на що колегія суддів вважає за необхідне надати скаржнику можливість вказати інші причини пропуску строку звернення до суду з апеляційною скаргою.

Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якою вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту встановлюється строк для усунення недоліків.

Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду апеляційної інстанції документа про сплату судового збору у розмірі 826,80 грн., а також зазначення інших підстав пропуску строку звернення з апеляційною скаргою.

Керуючись ст.ст. 169, 296, 298 КАС України, -

У Х В А Л И В

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 квітня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.

У разі неусунення недоліків у вищезазначений строк, до апеляційної скарги будуть застосовані наслідки визначені п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України.

Надати скаржникові строк на усунення недоліків протягом десяти днів з моменту отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.А. Губська

Головуючий суддя Губська О.А.