
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
ПОПЕРЕДНЬОГО ЗАСІДАННЯ
26.02.2018Справа № 910/20132/17
За заявоюГоловного управління Державної фіскальної служби у м. Києві До Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове місто" (ідентифікаційний код 30679271)Пробанкрутство Суддя Омельченко Л.В.
Представники:
Від заявникаПосвистак С.М. - представник за довіреністю від 28.07.2017 № 162/26-15-10-06 Від боржникане з'явився Арбітражний керуючий Пальшин Ю.І. (розпорядник майна особисто), Зубець М.П. - представник арбітражного керуючого Пальшина Ю.І. за довіреністю від 19.02.2018
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У листопаді 2017 року Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві звернулося до суду із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове місто" у зв'язку з неспроможністю останнього погасити прострочену заборгованість перед бюджетом, вказуючи на наявність безспірних грошових вимог до боржника у розмірі 3 782 811,91 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.11.2017 № 910/20132/17 заяву Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 29.11.2017, визначеного автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство арбітражного керуючого Пальшина Юрія Ігоровича зобов'язано подати заяву про участь у справі.
29.11.2017 винесено ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове місто" з відповідними процесуальними наслідками, якою, зокрема, визнано безспірні грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Пальшина Ю.І., визначено дату проведення попереднього засідання тощо.
29.12.2017 від Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві до суду надійшла заява про визнання кредитором на суму 4 159 787,38 грн. пені.
Ухвалою суду від 02.01.2018 Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві було повідомлено про недоліки поданої кредиторської заяви, строк їх усунення.
09.01.2018 розпорядник майна боржника подав до суду повідомлення про результати розгляду вимог кредиторів, витяг з державних реєстрів обтяжень, реєстр вимог кредиторів.
Ухвалою суду від 23.01.2018 прийнято кредиторську заяву Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві.
29.01.2018 від розпорядника майна боржника надійшло клопотання про долучення документів (матеріалів інвентаризації, відомостей про виявлення активів тощо).
06.02.2018 розпорядник майна боржника подав до суду клопотання про долучення документів до матеріалів справи (відповіді державних органів на запити, зроблені у процедурі розпорядження майном), в якому арбітражний керуючий Пальшин Ю.І. просить провести розгляд справи без його участі.
У попереднє судове засідання, призначене на 07.02.2018, боржник уповноваженого представника не направив, необхідні документи не подав, розпорядник майна боржника не з'явився.
У ході розгляду заявлених до боржника кредиторських вимог суд дійшов до висновку про доцільність відкладення розгляду справи для отримання від Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві обґрунтованого детального розрахунку заявлених кредиторських конкурсних (тобто, нарахованих до 29.11.2017) вимог та письмове нормативне обґрунтування підстав для нарахування боржникові пені з посиланням на прямі норми діючого законодавства. Необхідність отримання цих матеріалів зумовлена тим, що кредиторська заява Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві не містить ні розрахунку заявлених вимог, ні нормативного обґрунтування, ні доказів на підтвердження таких вимог.
Також, судом з'ясовано, що боржник не приймав участі у спільному з розпорядником майна розгляді заявлених у справі кредиторських вимог та не подав документи, визначені у п. 13 резолютивної частини ухвали про порушення провадження у справі № 910/20132/17.
Ухвалою суду від 07.02.2018 розгляд справи у попередньому засіданні було відкладено на 21.02.2018.
14.02.2018 розпорядник майна боржника подав до суду клопотання про долучення документів до матеріалів справи (лист Головного управління держпраці в Одеській області та лист Управління держпраці у Рівненській області).
21.02.2018 у попереднє судове засідання боржник уповноваженого представника не направив, необхідні документи не подав.
Представник розпорядника майна боржника та Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві надали суду письмові пояснення у справі.
21.02.2018 у судовому засіданні було винесено ухвали про внесення виправлень до ухвали про порушення провадження у справі та оголошено перерву у судовому засіданні до 26.02.2018.
26.02.2018 у попереднє засідання з'явилися представник ініціюючого кредитора, який не заперечив проти затвердження реєстру вимог кредиторів, складеного та поданого до суду розпорядником майна боржника. У судовому засіданні особисто був присутній розпорядник майна боржника та його представник, які підтримали складений реєстр.
Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон) у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
Згідно з ч. 6 ст. 23 Закону заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, у тому числі щодо яких є заперечення боржника чи інших кредиторів, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. За наслідками розгляду зазначених заяв господарський суд ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
У ч. 1 ст. 23 Закону встановлено, що конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Офіційне оприлюднення оголошення про відкриття справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове місто" відбулося 05.12.2018.
Як вказувалося вище, після публікації вказаного оголошення та у строк, встановлений ст. 23 Закону, до суду надійшла заява Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (без вихідного номеру і дати) про визнання кредитором з грошовими вимогами на суму 4 159 787,38 грн.
Згідно з поданою заявою, вказані грошові вимоги становлять залишок несплаченої пені та процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов'язань (податкового боргу).
На підтвердження заявлених вимог кредитором було долучено до заяви детальний розрахунок податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове місто" з податку на додану вартість, інтегровану картку платника податків, письмові пояснення про підстави та порядок нарахування боржникові пені.
До реєстру вимог кредиторів розпорядник майна включив грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, заявлені у порядку ст. 23 Закону як вимоги шостої черги задоволення.
Як слідує з пояснень представника податкового органу, пеня у розмірі 4 159 787,38 грн. була нарахована боржникові за періоди:
- з 26.08.2010 по 29.11.2017 відповідно до податкового повідомлення-рішення від 12.07.2010 № 0033481502 та від 10.08.2010 № 0001632310;
- з 22.09.2010 по 29.11.2017 на суму за деклараціями з податку на додану вартість від 21.09.2010 № 207480, від 21.09.2010 № 207483, від 21.09.2010 № 207413, від 21.09.2010 № 207427;
- з 26.11.2010 по 29.11.2017 відповідно до податкового повідомлення-рішення від 12.10.2010 № 0043211502;
- з 04.01.2011 по 29.11.2017 відповідно до податкового повідомлення-рішення від 01.12.2010 № 0054241502.
Мотивуючи свої вимоги, представник органу доходів і зборів зазначив, що їх заявлено на підставі даних інтегрованої картки платника, розрахованих згідно з Порядком ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 04.07.2016 № 422, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.03.2016 за № 751/28881.
Згідно з вказаним нормативним актом інтегрована картка платника - це форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Відповідно до п. 5 розділу VI вказаного Положення облік сум податкового боргу та заборгованості зі сплати єдиного внеску боржників, що перебувають у процедурах банкрутства, а також погашення таких сум, здійснюються з урахуванням особливостей, визначених законодавством з питань банкрутства.
Після надходження до органу ДФС відповідного рішення (ухвали, постанови) господарського суду (про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, про порушення провадження у справі про банкрутство і введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, про припинення провадження у справі про банкрутство, про введення процедури санації, про затвердження мирової угоди та припинення провадження у справі про банкрутство, про визнання мирової угоди недійсною та/або поновлення провадження у справі про банкрутство, про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури) дані судового рішення реєструються підрозділом судового оскарження у інформаційній системі органів ДФС, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, днем отримання від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції органу ДФС, або відповідальної особи, визначеної керівником органу ДФС для виконання таких функцій, із занесенням дати ухвали/постанови суду.
Після отримання від підрозділу судового оскарження відповідного рішення (ухвали/постанови) господарського суду підрозділ, до компетенції якого належить погашення заборгованостей, забезпечує відкриття в інформаційній системі органів ДФС справи банкрута шляхом внесення таких даних: податковий номер або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта); найменування платника податків; назва документа; номер та дата прийняття рішення (ухвали, постанови) господарського суду.
Станом на дату винесення ухвали суду про порушення провадження у справі про банкрутство і введення мораторію на задоволення вимог кредиторів в ІКП платника-банкрута здійснюється остаточний розрахунок суми податкового боргу (заборгованості з єдиного внеску), що складається із: суми несплачених зобов'язань; суми штрафних санкцій; суми пені; плати за податковий кредит, та відображаються облікові показники (операції), що фіксують (виділяють) суми боргу (заборгованості).
Отже, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість вимог Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві за його заявою до суду від 29.12.2017, які підлягають включенню до шостої черги реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове місто" у сумі 4 159 787,38 грн.
Станом на час проведення попереднього засідання інших заяв з грошовими вимогами до боржником до суду не надходило.
Згідно з даними розпорядника майна ним також не отримувалися інші заяви про вимоги до боржника, заявлені у порядку ч. 1 ст. 23 Закону.
З поданих розпорядником майна боржника документів судом встановлено, що до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове місто" включено грошові вимоги ініціюючого кредитора - Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві у сумі, яка відповідає ухвалі про відкриття провадження у справі № 910/20132/17, проте без урахування виправлення, внесеного згідно з ухвалою від 21.02.2018, а також судові витрати, понесені ініціюючим кредитором при зверненні до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство і конкурсні вимоги цієї ж особи.
Виходячи зі змісту ст. 25 Закону за результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначається розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені ч. 2 ст. 22 цього Закону.
У ст. 45 Закону встановлено черговість задоволення вимог кредиторів за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута.
Згідно з абз. 3 ч. 8 ст. 23 Закону розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру вимог кредиторів відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та/або даними обліку боржника.
Відповідно до абз. 2 ч. 8 ст. 23 Закону розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру вимог кредиторів вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за їх відсутності - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав.
Відомостей та доказів щодо наявності у боржника заборгованості з виплат, вказаних у абз. 2 і 3 ч. 8 ст. 23 Закону, суду подано не подано.
У строк, встановлений в ч. 1 ст. 23 Закону, до суду не надходило письмових звернень від осіб, чиї вимоги до боржника забезпечені заставою його рухомого чи нерухомого майна.
Таким чином, зважаючи на встановлені обставини справи, реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове місто" підлягає затвердженню у складі одного кредитора - Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, до складу вимог якого слід віднести його безспірні грошові вимоги у сумі 3 058 906,15 грн., визнані ухвалою суду про відкриття провадження у справі (у редакції ухвали про внесення виправлення від 21.02.2018), конкурсні вимоги у розмірі 4 159 787,38 грн. зі сплати пені та судові витрати у справі про банкрутство у сумі 16 000,00 грн.
Станом на 26.02.2018 заяв від кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, не надійшло.
Як слідує зі звіту розпорядника майна та зібраних ним матеріалів, фінансового потенціалу та підґрунтя для відновлення платоспроможності Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове місто" у період розпорядження майном не встановлено.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення присутніх у засіданні осіб, та розглянувши поданий розпорядником майна на затвердження реєстр вимог кредиторів, суд вважає за доцільне затвердити реєстр вимог кредиторів та закінчити попереднє засідання.
Керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 3, 12, 73, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Визнати конкурсним кредитором Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове місто" Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві на суму 7 234 695,53 грн. (16 000,00 грн. - перша черга, 3 058 906,15 грн. - третя черга, 4 159 787,38 грн. - шоста черга).
2. Затвердити реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове місто".
3. Зобов'язати розпорядника майна боржника провести не пізніше 05.03.2018 збори кредиторів боржника, повідомивши про дату, місце і час проведення зборів визнаного судом кредитора, уповноважену особу працівників та засновників (учасників) боржника не пізніше, ніж за три робочих дні до вказаної дати (докази чого надати суду).
4. Зобов'язати розпорядника майна боржника провести у строк не пізніше 12.03.2018 збори комітету кредиторів (докази чого надати суду).
5. Визначити дату підсумкового засідання суду у справі на 19.03.2018 о 12:15, яке відбуватиметься у приміщенні Господарського суду міста Києва у залі судових засідань № 7.
6. Зобов'язати розпорядника майна боржника у строк до 15.03.2018 надати суду протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів, а також протокол зборів комітету кредиторів про прийняття одного з рішень, передбачених ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвала набирає законної сили 26.02.2018 та може бути оскаржена у десятиденний строк в установленому законодавством порядку.
Повний текст складено 01.03.2018
Суддя Л.В. Омельченко