
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр.Волі, 54а, м.Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
про відкладення підготовчого засідання
"27" лютого 2018 р. Справа № 903/51/18 Суддя господарського суду Волинської області Костюк С. В., розглянувши матеріали по справі
за позовом Першого заступника керівника Луцької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі ОСОБА_1 обласної ради
до відповідача 1: ОСОБА_1 обласної інфекційної лікарні
відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю “Енсол Україна”
про визнання недійсною додаткової угоди № 1 від 28.12.2017р.
за участю представників-учасників справи:
від позивача: н/з;
від відповідача-1: ОСОБА_2, довіреність №181/01-09 від 26.02.2018 року;
від відповідача-2: ОСОБА_3, довіреність №1 від 21.02.2018 року, ОСОБА_4, посвідчення адвоката № 5221 від 29.08.2012 року, директор;
від 3-ї особи: н/з;
від прокуратури: ОСОБА_5, посвідчення №045088 від 29.11.2016 рок
Права та обов'язки учасникам судового процесу роз'яснені відповідно до ст. ст. 42, 46 ГПК України.
Відводу складу суду не заявлено.
Запис розгляду судової справи здійснюється за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу “Діловодство суду”.
в с т а н о в и в:
Суть: Прокурор звернувся з позовом в інтересах держави в особі ОСОБА_1 обласної ради до відповідачів ОСОБА_1 обласної інфекційної лікарні, ОСОБА_6 «Енсол Україна» про визнання недійсної додаткової угоди №1 від 28.12.2017 року до договору постачання від природного газу № ЕN-20 від 20.12.2017 року.
Ухвалою суду від 02.02.2018 року було відкрито провадження у справі, призначено підготовче засідання на 27.02.2018 року, залучено до участі у справі 3-ю особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Управління західного офісу Держаудитслужби у Волинській області.
При обґрунтуванні заявленої вимоги зазначає, що ОСОБА_1 обласною інфекційною лікарнею (відповідач-1) згідно інформації в електронній системі публічних документів «Prozzoro» було проведені відкриті торги по закупівлі природного газу, переможцем закупівлі визнано ОСОБА_6 «Енсол Україна», з яким 20.12.2017 року було укладено договір № EN-20 постачання природного газу, в договорі визначено обсяг поставки газу на 2018 рік, ціна договору 8 12000 грн. в т. ч. кошти орендарів 41790 грн., в тендерній пропозиції переможця аукціону ціна за одиницю товару ( 1 тис. м. куб. газу) – становила 7000 грн., що відповідає ціні договору 8 12000:116.
Однак, 28.12.2017 року до договору було укладено додаткову угоду, відповідно до якої ціна за 1 тис. м. куб. газу становила 9918 грн., що на 2918 грн/41,69%, перевищує ціну тендерної пропозиції переможця аукціону, підставою укладення додаткової угоди слугував лист ДП «Державний інформаційно- аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків» від 26.12.2017 року, наданий на запит ОСОБА_6 «Енсол України» (відповідача-2), в якому міститься інформація щодо ціни на природний газ за 1 тис. куб. м. в сумі 9600-10218 грн.; згідно інформації на сайті ПАТ «НАК» «Нафтогаз України» станом на 01.12.2017 року ціна природного газу становила 9918 грн., тобто беручи участь в тендері товариство володіло інформацією щодо дійсної ціни на газ, однак запропоновано найнижчу ціну; порушення вимог законодавства при укладені спірної угоди підтверджено листом №13-03-17-17/447 від 22.01.2018 року Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області.
При цьому зазначає норми ЗУ «Про публічні закупівлі», які регламентують порядок укладення договорів про закупівлю та внесення змін до істотних умов договору про закупівлю, а також норми ЦК України, на підставі яких ставиться вимога про визнання недійсною та розірвання додаткової угоди.
ОСОБА_1 обласна інфекційна лікарня (відповідач-1) згідно клопотання від 07.02.2017 року просить закрити провадження у справі в зв’язку з тим, що додатковою угодою від 29.01.2018 року скасовано оспорювану угоду, а тому відсутній предмет спору.
Відповідач ОСОБА_6 «Енсол України» у відзиві на позов вказує, що 29.01.2018 року між ОСОБА_6 «Енсол України» та ОСОБА_1 обласною інфекційною лікарнею було підписано додаткову угоду №2 до договору постачання природного газу №EN-20 від 20.12.2018 року, пунктом один додаткової угоди визнано недійсною оспорювану додаткову угоду №1 від 28.01.2018 року, а тому відсутній предмет спору і відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України справу слід закрити.
Також вказує, що позовна заява подана прокурором коли був відсутній предмет спору, тому зі сторони прокурора вбачається зловживання процесуальними правами, оскільки за ст. 23 ЗУ «Про прокуратуру» представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійснені процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадян або держави, у випадках та порядку встановлених законом.
Також зазначає, що п. 4.3 договору постачання природного газу №EN-20 від 20.12.2017 року, укладеного між ОСОБА_6 «Енсол України» та ОСОБА_1 обласною інфекційною лікарнею, передбачалось, що ціна та обсяги газу на кожний звітний місяць можуть коригуватися додатковими угодами, що є невід’ємною частиною даного договору; в оспорюваній угоді ціна договору та обсяг природного газу не змінювались, тому прокурором вказані неправдиві дані щодо ціни за одиницю товару та збільшення загальної ціни договору.
Посилання прокурора щодо співставлення цін на дані НАК «Нафтогаз України» є порушенням конкурентного законодавства, оскільки згідно Статуту метою діяльності даної компанії є одерження прибутку від господарської діяльності, в т. ч. постачання природного газу, а тому дана є також компанією на ринку газу, як і ОСОБА_6 «Енсол України».
Щодо тверджень прокурора в частині того, що під час тендеру товариство володіло інформацією ціни на газ, однак з метою визнання його переможцем торгів запропонувало найнижчу ціну, вказує, що пропозиції по тендерній процедурі подавалися з 15.11.2017 року по 30.11.2017 року, аукціон відбувся 01.12.2017 року, в якому взяло участь ще шість учасників, скарг по тендерній процедурі не надходило, і товариство «Енсол України» взявши участь в торгах та запропонувавши найнижчу ціну, розраховувало поставити лікарні природний газ закуплений ще в серпні 2017 року, однак в результаті зміни ринкових умов, плину часу з моменту оголошення торгів до моменту постачання – січень 2018 року це виявилося неможливим.
Судом продовжено строк подання відзиву та долучено його до матеріалів справи.
Третя особа в пояснені від 22.02.2018 року №13-03-13-07/970 зазначила, що додатковою угодою №1 від 28.12.2017 року було порушено вимоги п. 2 ч. 6 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі», а тому на адресу ОСОБА_1 обласної інфекційної лікарні направлено рекомендації про усунення порушень; також просить справу розглядати без участі її представника.
Прокурор в судовому засіданні зазначила, що пояснень відповідачів та третьої особи прокуратурою не було отримано, а тому надати відповідь на дані не було можливості.
Враховуючи зазначене та керуючись п. 3 ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
ухвалив:
1. Відкласти підготовче засідання на 13.03.2018 року на 15 год. 30 хв.
2. Прокурору, позивачу надати суду відповідь на відзив відповідачів та пояснення 3-ї особи.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Суддя С. В. Костюк