
м. Лиман Справа № 236/298/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2018 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Міжрайонного відділу № 5 Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в с. Ямпіль Краснолиманського району Донецької області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, працюючого майстром шляху структурного підрозділу "Лиманська дистанція колії" регіональної філії "Донецька залізниця" ПАТ "Укрзалізниця", місце реєстрації та фактичного мешкання за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП - НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому роз"яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено, за участю прокурора Лиманського відділу Слов’янської місцевої прокуратури ОСОБА_3,
ВСТАНОВИЛА:
07.02.2018 до Краснолиманського міського суду Донецької області надійшли матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов*язаного з корупцією № 77 від 05.02.2018, складеного старшим оперуповноваженим МРВ № 5 Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_4, встановлено, що ОСОБА_2, працює на посаді майстра шляху структурного підрозділу "Лиманська дистанція колії" регіональної філії "Донецька залізниця" ПАТ "Укрзалізниця", та відповідно до п. 1, пп. "а", "в" п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб"єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов"язаного з корупцією. В порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, лише 05.05.2017, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов*язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 винним себе у вчиненні правопорушення за вказаних обставин визнав та погодився з викладеними в протоколі обставинами вчинення порушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП. Щиро розкаявся, просив суворо його не карати, пояснив, що повинен був в строк до 01.05.2017 подати електрону декларацію про доходи за 2016 рік на сайті НАЗК, але несвоєчасно подав електрону декларацію про доходи за 2016 рік, а саме 05.05.2017, у зв*язку з тим, що не міг зайти на сайт НАЗК, а потім, коли в нього вийшло зайти на сайт НАЗК, не вірно заповнив її, внаслідок чого електрона декларація не пройшла кінцевої реєстрації на сайті. Про зазначений факт він не повідомляв, на гарячу лінію НАЗК не дзвонив. Також пояснив, що раніше протягом 2015-2016 років, він щорічно в строк подавав декларацію про доходи до відділу кадрів структурного підрозділу "Лиманська дистанція колії".
Прокурор Виноградова К.О. в судовому засіданні зазначила, що вина ОСОБА_2 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, повністю підтверджується зібраними по справі доказами.
Суд, вислухавши пояснення учасників розгляду справи про адміністративне правопорушення, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, встановив наступне.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. В примітці до цієї статті зазначено, що суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_2, відповідно до наказу Краснолиманської дистанції колії ДП «Донецька залізниця» від 13.11.2012 року №173/ос займає посаду шляхового майстра, що відноситься до керівної категорії персоналу та відповідно до розділу 2 інструкції «Завдання та обов'язки» посадової інструкції від 17.12.2015 року на нього покладено здійснення організаційно-розпорядчих функцій. Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця», скорочене найменування ПАТ «Укрзалізниця» утворена Державою Україна в особі Кабінету Міністрів України. Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII дія Закону поширюється на посадових осіб юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті і тому ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 року № 200 «Про утворення ПАТ «Українська залізниця»», наказу ПАТ «Укрзалізниця» від 12.01.2017 року № 010 «Про внесення змін до Положення про регіональну філію «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»», наказу № 173-НЗ-1 від 03.02.2017 року «Про порядок виконання заходів щодо перейменування структурних підрозділів регіональної філії Донецька залізниця»» було затверджено нове положення про структурний підрозділ «Лиманська дистанція колії» регіональній філії «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п. 2 Розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Так, згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Зокрема, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», віднесено щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці. До другого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом. Крім цього, зазначена у пункті 1, 2 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляховий майстер - ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2016 рік лише 05.05.2017 року.
З пояснень ОСОБА_2 вбачається, що він був обізнаний про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та про строки, в які це необхідно зробити.
Крім того, вина ОСОБА_2 у вчинені ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов*язаного з корупцією № 77 від 05.02.2018, письмовими поясненнями ОСОБА_2, викладеними на окремих аркушах, висновком від 28.12.2017, скріншотом ЄДРД, іншими матеріалами перевірки.
Викладеними фактичними обставинами справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, враховую характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення - щире каяття, яке є обставиною, що пом*якшує відповідальність та відсутність обставин, які її обтяжують.
Тому, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків скоєного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Також відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст. 34, 35, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 245, 280, 283-284 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п*ятдесят грн. 00 коп.) гривень (Державний бюджет м. Красний Лиман, отримувач Краснолим.УК/отг м. Красний Лиман/21081100, р/р 31111106700564, ЄДРПОУ 37894853, МФО 834016, банк ГУ ДКСУ в Донецькій області).
Встановити ОСОБА_2 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу 15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.
У разі несплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в подвійному розмірі в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн.00 коп.) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (Отримувач коштів Краснолим.УК/отг м.Красний Лиман/ 22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37894853 , Банк отримувача ГУДКУСУ у Донецькій області, Код банку отримувача (МФО) 834016, Рахунок отримувача 31215206700564, Код класифікації доходів бюджету 22030101 "Судовий збір" (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 352,40 (триста п*ятдесят дві грн. 40 коп.) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя -