
Копія
Справа № 2270/4615/12
УХВАЛА
03 березня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши у письмовому провадженні заяву Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
28 лютого 2018 року Славутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області звернулося до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості. Зокрема, заявник просить замінити стягувача Управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині на стягувача - Головне управління ДФС у Хмельницькій області.
Відповідно до постанови КМУ від 21.12.2016 № 988 "Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" Управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині Хмельницькій області реорганізовано шляхом приєднання до Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області.
Представник заявника в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду заяви був повідомлений судом належним чином. Причини неявки до суду не повідомив.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений судом належним чином.
Представник державної виконавчої служби в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлений судом належним чином, причини неявки до суду не повідомив.
Представник Головного управління Державної фіскальної служби України в Хмельницькій області в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлений судом належним чином, причини неявки до суду не повідомив.
Згідно ч.2 ст. 379 КАС України, суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи, що заявник та відповідач були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду з урахуванням частини 2 ст. 379 КАС України, суд вважає за можливе розглядати заяву про заміну сторони виконавчого провадження без участі сторін в порядку письмового провадження.
Частиною 4 статті 229 КАС України встановлено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлено, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду у справі № 2270/4615/12 від 09.07.2012 року позов Управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - задоволено. Стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) заборгованість у сумі 1365 (одна тисяча триста шістдесят п'ять ) грн. 11 коп.
Постанова сторонами в апеляційному порядку не оскаржена і набрала законної сили.
08.08.2012 року Хмельницький окружний адміністративний суд видав виконавчий лист № 2270/4615/12, в якому стягувачем визначено Управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині.
На підставі вищезгаданого виконавчого листа постановою державного виконавця від 21.12.2017 року відкрито виконавче провадження ВП № 55425607.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, суд дійшов до висновку, що вказана заява не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 року № 2464-VI.
Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” від 04.07.2013 року № 406-VII внесено зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Згідно з частиною 4 статті 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (в редакції Закону №406-VII) порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно до пункту 31 частини 1 статті 1 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (в редакції Закону №406-VII) органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.
Відповідно до частини 3 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України” від 04.07.2013 року №404-VII (далі – Закон №404-VII) у зв’язку з проведенням адміністративної реформи.
Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України” набрав чинності 11.08.2013 року.
Відповідно до підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції Закону №404-VII) адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів) - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об’єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.
Частиною 5 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” встановлено, що суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Зважаючи на викладене, органи Пенсійного фонду закінчують усі наявні на день набрання чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” процедури: перевірки, узгодження їх результатів та вимог про сплату боргу, оскарження рішень про застосування пені та фінансових санкцій, стягнення недоїмки.
Тобто, Славутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області є органом, який відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” закінчує процедуру по стягненню заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 23.01.2018 року № 2а-6116/12/1370 (К/9901/1506/17).
За наведених вище обставин, суд вважає, що заява Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про заміну сторони виконавчого провадження не підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про заміну сторони виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа № 2270/4615/12 від 08.08.2012 року, виданого за постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.07.2012 у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - відмовити повністю.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя /підпис/ ОСОБА_2 "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_2