Ухвала суду № 72535764, 03.03.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.03.2018
Номер справи
805/1508/18-а
Номер документу
72535764
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

03 березня 2018 р. Справа №805/1508/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідач неправомірно не здійснив перерахунок пенсії, після отримання від ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Донецькій області довідки про грошове забезпечення. З посиланням на Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII, статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанову Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 №988, позивач просив:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Донецькій області, яка полягає у нездійсненні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ІПН НОМЕР_1, перерахунку пенсії за вислугу років починаючи з 01.01.2016 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ІПН НОМЕР_2, перерахунок пенсії за вислугу років та виплатити різницю у пенсії починаючи з 01.01.2016 року, а також в подальшому виплачувати її відповідно до Закону України Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 року №268» в порядку, передбаченому постановою Кабінету міністрів від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області №8389 від 30.06.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, та надбавок, доплат і премій в відсотковому розмірі, які були враховані при призначенні пенсії а саме - надбавка за особливо важливі завдання 45 %, надбавка за оперативно-розшукову діяльність 19 %, премія 24%, робота з таємними документами 15% від грошового забезпечення;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести індексацію донарахованих виплат призначеної ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ІПН НОМЕР_2, пенсії, з урахуванням довідки про розмір грошового забезпечення для порахунку пенсії, виданої Головою ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області №8389 від 30.06.2017 року, починаючи з 01 січня 2016 року.

З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 2 статті 132 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

За змістом вимог ч.1,2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».

Відповідно до абз. 1 ч.1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Згідно ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 цього Закону (в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) встановлені ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову, розмір яких залежить від характеру наданого позову. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» станом на 01.01.2018 року встановлено розмір прожиткового мінімуму працездатних осіб -1762 гривні.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Зі змісту позовних вимог судом з'ясовано, що в даному випадку останнім по суті заявлено три позовні вимоги немайнового, а саме: 1) про визнання протиправною бездіяльності відповідача яка полягає у нездійсненні перерахунку пенсії; 2) про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії за вислугу років та виплатити різницю у пенсії починаючи з 01.01.2016 року, а також в подальшому виплачувати її; 3) про зобов'язання відповідача провести індексацію донарахованих виплат призначеної позивачу пенсії, з урахуванням довідки про розмір грошового забезпечення для порахунку пенсії, виданої Головою ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області №8389 від 30.06.2017 року, починаючи з 01 січня 2016 року.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати не чинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії або утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дії чи бездіяльності, є однією вимогою, судом встановлено, що за подання до суду даної позовної заяви позивач повинен сплатити судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну вимогу немайнового характеру (1762 х 0,4 = 704,80грн. х 2 = 1409,60грн.).

Водночас, судом встановлено, що позивачем, у порушення вимог ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір", сплачено судовий збір лише у сумі 704,80грн., про що свідчить наявна у матеріалах справи банківська квитанція від 26.02.2018р. №0.0.974341141.1.

Отже, позивачем не дотриманні вимоги ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Наведене вище свідчить про те, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, що згідно частини 1 статті 169 цього Кодексу є підставою для постановлення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 4 ст. 169 КАС України у разі не усунення у визначений судом строк недоліків позовної заяви, яку залишено без руху позовна заява буде повернута заявникові.

Керуючись ст.ст. 160, 164, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, до Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Позивачу усунути недоліки позовної заяви в 7-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Буряк І. В.