Рішення № 72535462, 15.02.2018, Чорноморський міський суд Одеської області (до 25.04.2025 - Іллічівський міський суд Одеської області)

Дата ухвалення
15.02.2018
Номер справи
501/2637/17
Номер документу
72535462
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 15.02.2018

Справа № 501/2637/17

2-а/501/2/18

Рішення

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2018 року.

Іллічівський міський суд Одеської області.

Суддя Максимович Г.В..

Секретар Савулій В.О..

Справа №501/2637/17

Позивач: ОСОБА_1.

Відповідач: головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Вимоги позивача:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1, з урахуванням до складу грошового забезпечення, з якого обчислено пенсію, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, яка викладена в листі ГУ ПФУ від 17.11.2017р. №1697/Р-11;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок призначеної ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) пенсії, з урахуванням до складу грошового забезпечення, з якого обчислено пенсію, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірах з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських на період з 03 листопада 2016 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988, згідно довідки №1262 від 20.09.2017 р. з урахуванням індексації і з виплатою різниці між розмірами перерахованої та виплачуваної пенсії за минулий час за 12 місяців, з дня подання до ГУ ПФУ довідки №1291 від 25.09.2017 р., починаючи з 03.11.2016р.;

- встановити судовий контроль за виконання рішення суду шляхом зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати протягом п'ятнадцяти днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання рішення суду;

- стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 640,0 грн.

В С Т А Н О В И В:

Позиція позивача: відповідач неправомірно відмовив їй у перерахунку пенсії з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, чим порушив її право на соціальний захист, просила задовольнити позов.

Заперечення відповідача: надав суду письмовий відзив на позов (а.с.94-95) в якому вказав, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав. Всі складові грошового забезпечення, зазначені позивачем є одноразовими, не мають постійний характер і не входять до складу грошового забезпечення, передбаченого ч.3 ст.43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 Р, а тому не можуть бути враховані для здійснення перерахунку пенсії. Представник відповідача просив позовні вимоги, викладені в п.3 резолютивної частини адміністративного позову, про зобов'язання здійснити перерахунок за період з 03.11.2016р. залишити без розгляду в зв'язку з пропуском строків позовної давності.

Позивач надала відповідь на відзив (а.с.98-107) в якому вказала, що строк звернення до суду із вказаним позовом вона не пропустила, оскільки про порушення свого права на перерахунок раніше призначеної пенсії вона дізналась з листа відповідача 17.11.2017р., а з позовом звернулась 21.11.2017р. Відповідач посилається на рішення Конституційного суду України від 13.05.2015 р. №4-рп/2015 про те, що додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються при перерахунку пенсій, визначаються виключно законами України, а встановлений у положеннях першого речення частини третьої ст..63 Закону №2262-ХІІ ( в редакції до 01.01.2017 р.) перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який включає надбавки є вичерпним, тобто така виплата як «Допомога» законодавцем не включені до переліку щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який визначений у ч.3 ст.43 Закону №2262-ХІІ мають тимчасовий характер та внаслідок чого не можуть бути складовим грошового забезпечення. Однак брати до уваги вказане рішення Конституційного суду України не можна так як предметом його розгляду є тлумачення підстав перерахунку пенсії у зв'язку з введенням після її призначення нових додаткових видів грошового забезпечення, тоді як предметом розгляду в даній справі є законність рішення відповідача щодо відмови у включенні до складу грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, видів виплат, отриманих позивачем до її призначення.

Позивач на судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області в судове засідання не прибув, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутністю (а.с.95).

Суд, дослідивши та перевіривши докази встановив наступні обставини.

ОСОБА_1, на підставі наказу №226 о/с 26.04.2008 р. була звільнений з органів внутрішніх справ у відставку за віком з 30 квітня 2008р., з вислою років на день звільнення 25 років, 01 місяця, 26 днів у календарному обчислені(а.с.17).

Згідно пенсійного посвідчення (а.с.19), ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років.

Згідно грошового атестату №65, який виданий ОСОБА_1 Іллічівським МВ УМВС України в Одеській області(а.с.18-19) та протоколу за пенсійною справою (а.с.20), при призначені пенсії до грошового забезпечення, з якого обчислено пенсію, враховані наступні види грошового забезпечення:

-посадовий оклад -950,0 грн.;

-оклад за військовим (спеціальним) званням , підполковник міліції - 130,0 грн.;

-надбавка за вислугу років (40%) -432,0 грн.;

-середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням, в тому числі: надбавки за виконання особливо важких завдань 100% - 1512,0 грн., премії 3024,0 грн.

ОСОБА_1, Головним управлінням МВС України в Одеській області ліквідаційної комісії була надана довідка №1291 від 25.09.2017р. про нарахування та виплату матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових умов та одноразової допомоги при звільненні (а.с.23).

ОСОБА_1 звернулась до ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про перерахунок раніше призначеної їй пенсії у зв'язку з поданням додаткового документу довідки ліквідаційної комісії МВС України в Одеській області за вих.№1291 від 25.09.2017р. (а.с.24-28).

ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області, листом від 27.11.2017р. №1697/р-11 відмовило ОСОБА_1 у перерахунку пенсії. Освою відмову обґрунтував тим, що ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» не передбачено врахування до складу грошового забезпечення при обчисленні пенсій такого виду грошового забезпечення, як матеріальна допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та одноразова грошова допомоги при звільненні зі служби, для перерахунку пенсії підстави відсутні.

Ч.1 ст.122 КАС України передбачає, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншим законом.

Ч.2 ст. 122 КАС України передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Враховуючи, що позивач про порушення свого права дізнався 17.11.2017р. з листа ГУ ПФУ №1697/р-11, а з позовом звернувся до суду 28.11.2017р., то суд дійшов висновку, що встановлений КАС України шестимісячний строк для звернення до суду за захистом свого права ОСОБА_1 не пропустила.

Ч.2 ст.19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень у спосіб, що передбачені Конституції України.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» визначено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Ч.1 ст.9 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що до складу грошового забезпечення входить посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу , надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії), одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту працівників міліції та членів їх сімей на час звільнення позивача зі служби визначалися Законом України «Про міліцію».

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45).

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з пунктом 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" закріплено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Законом України №900-VIII від 23.12.2015 статтю 63 Закону №2262-XII доповнено новою частиною наступного змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Враховуючи, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, суд вважає, що таке збільшення є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988.

Пунктом 23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Статтею 23-1 цього Закону встановлювалося, що пенсійне забезпечення працівників міліції після звільнення їх зі служби в органах внутрішніх справ здійснюється в порядку та на умовах, встановлених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до статті 19 Закону України "Про міліцію" (в редакції, що була чинною на час звільнення позивача зі служби) форми і розміри грошового забезпечення працівників міліції встановлюються Кабінетом Міністрів України і повинні забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування якісного особового складу міліції, диференційовано враховувати характер і умови роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності і компенсувати їх фізичні та інтелектуальні затрати.

Пунктами 1 і 2 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» встановлено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Виплата грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством внутрішніх справ.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями осіб.

Умови, розмір та порядок виплати особам начальницького складу органів внутрішніх справ грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань визначені підпунктом 3 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України № 1294, а також підпунктами 2.17.1-2.17.4 пункту 2.17 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженої наказом МВС України від 31.12.2007 року № 499 (в редакції, що була чинною на час звільнення).

Грошова допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань особам начальницького складу підлягають виплаті у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Пунктом 10 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 передбачено виплату одноразової грошової допомоги при звільненні, та встановлено, що особам начальницького складу органів внутрішніх справ, які звільняються із служби за віком, за наявності вислуги 10 років і більше виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Отже, зазначені допомоги є додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ст. 19 Закону України "Про міліцію", п.п. 1-3, 5 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294, п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 відносяться до складу грошового забезпечення осіб начальницького складу органів внутрішніх справ.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 3 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія, такого правового висновку дійшов Верховного Суду України у справі №21-70а15 від 10 березня 2015 року.

Враховуючи, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія, то суд дійшов висновку, що відповідач безпідставно відмовив позивачу у здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням вищевказаних виплат.

Згідно частини 2 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам, які мають право на пенсію за цим Законом, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Частиною 2 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачає, що якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів.

Оскільки позивач з моменту призначення пенсії мав право на обчислення її розміру з урахуванням складових грошового забезпечення зазначених в довідці від 25.09.2017 р. №1291, а призначення пенсії в меншому розмірі відбулося не з вини позивача, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів, які були подані позивачем 03.11.2017 р., то суд дійшов висновку, що позов в частині перерахунку пенсії з 03.11.2016р. підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Позивачем під час подання позовної заяви було здійснено оплату судового збору в розмірі 640,00 грн. (а.с.1).

П.18 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» (в редакція, яка діяла на момент звернення позивача в позовом) передбачав, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: Пенсійний фонд України та його органи.

Ч.1 ст. 139 КАС України передбачає, що при задоволені позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Ч.4 ст.3 КАС України передбачає, що Закон, який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії.

Враховуючи, що на момент звернення ОСОБА_1 з позовом до ГУ ПФУ в Одеській області останній був звільнений від сплати судового збору, то суд дійшов висновку, що позов в частині стягнення з відповідача на користь позивача судового збору задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.5,,8,15, 246, 382 КАС України, суд,

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер:НОМЕР_1) з урахуванням до складу грошового забезпечення, з якого обчислено пенсію, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, яка викладена в листі ГУ ПФУ від 17.11.2017р. №1697/Р-11.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок призначеної ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) пенсії, з урахуванням до складу грошового забезпечення, з якого обчислено пенсію, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірах з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських на період з 03 листопада 2016 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988, згідно довідки №1262 від 20.09.2017 р. з урахуванням індексації і з виплатою різниці між розмірами перерахованої та виплачуваної пенсії за минулий час за 12 місяців, з дня подання до ГУ ПФУ довідки №1291 від 25.09.2017 р., починаючи з 03.11.2016р..

Встановити судовий контроль за виконання рішення суду шляхом зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати протягом п'ятнадцяти днів, з дня набрання рішенням законної сили, звіт про його виконання.

В іншій частині позову відмовити.

Рішення може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасника справи, якщо апеляцій скаргу не було подано.

Позивач: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, місцезнаходження: м.Одеса, вул..Канатна, буд.83.

Суддя: