
490/801/18 16.02.2018
н\п 3/490/407/2018
Справа № 490/801/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 лютого 2018 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Гречана С.І. за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, розглянувши справу про притягнення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, офіційно не працюючого, номер облікової картки платника податків невідомий, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі –КУпАП),-
встановив:
27 січня 2018 року, близько 15 год. 30 хв., ОСОБА_1, рухаючись по пр. Богоявленському, в районі буд. 250, керував транспортним засобом Mercedes-Benz 308D, державний номерний знак НОМЕР_1, який підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройдено.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 31.3 "б" Правил дорожнього руху України, про що працівниками патрульної поліції 27.01.2018 був складений протокол серії БР №240879.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 не визнав факт вчинення ним правопорушення, суду пояснив, що не є власником вказаного транспортного засобу, працює водієм.
Проте вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного вище правопорушення підтверджується доказами, наявними в матеріалах адміністративної справи, у тому числі даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення.
Ставити під сумнів дані докази у суду немає підстав, оскільки вони отримані у відповідності до вимог закону.
Відповідно до ч.3 ст.121 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов`язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов. Передбачає адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу в розмірі від двадцяти до двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п.31.3 "б" Правил дорожнього руху України забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством, якщо вони не пройшли обов`язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).
Відповідно до ст. 29 Закону України "Про дорожній рух" до участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертифікат на відповідність цим вимогам, укомплектовані у встановленому порядку, а у разі, якщо транспортний засіб згідно з цим Законом підлягає обов'язковому технічному контролю, пройшов такий контроль.
В абз. 5 ч. 2 ст. 12 Закону України "Про дорожній рух" визначено, що посадові особи, які відповідають за експлуатацію і технічний стан транспортних засобів, зобов'язані не випускати на лінію транспортні засоби, технічний стан яких не відповідає вимогам державних стандартів, правил дорожнього руху, а також якщо вони не зареєстровані у встановленому порядку, переобладнані з порушенням вимог законодавства або не пройшли обов'язкового технічного контролю.
З матеріалів справи вбачається, що транспортний засіб належить ОСОБА_2, а ОСОБА_1, як водій, є відповідальним за утримання цього транспортного засобу. ОСОБА_1 мав пересвідчитися у технічному стані транспортного засобу до його експлуатації, однак цього не зробив, та допустив експлуатацію транспортного засобу рух якого Законом України "Про дорожній рух" заборонено.
Разом із цим, ОСОБА_1 протягом року повторно вчинив порушення правил керування транспортним засобом, що підлягає обовязковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, за що було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 121 КУпАП, тобто керування водієм транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, вчинене повторно протягом року.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
З урахуванням наведеного вище вважаю, що позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 місяці є необхідним і достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_1 зазначеного вище правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 22, ст. 283, п. 3 ч. 1, ч. 2 ст. 284 КУпАП, суд -
постановив:
За вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 (три) місяці.
На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 (сорок) коп., що підлягає перерахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31219206700006, ОКПО 37992781, банк ГУДКСУ в Миколаївській області МФО 826013, код 22030001.
Постанову протягом десяти днів з її дня винесення може бути оскаржено до Апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва прокурором.
Суддя С.І. Гречана