
Справа№ 640/2908/18
н/п 3/640/1001/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" лютого 2018 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Шаренко С.Л.,
при секретарі - Школі В.В.,
за участю представника Харківської митниці ДФС - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові матеріал № 1086/80700/17 про порушення митних правил у відношенні ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого поїздним електромеханіком ЛВЧД №1 м. Дніпро, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт громадянина України серії АЕ № 920334, виданий 24.12.1997 Індустріальним РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області, податковий номер: НОМЕР_1,
за ч.1 ст. ст.483 МК України, -
ВСТАНОВИВ:
11.10.2017 о 23 год. 35 хв. в зоні діяльності митного поста «Харків-пасажирський» Харківської митниці ДФС під час митного контролю пасажирів, які виїжджали з митної території України до Російської Федерації поїздом № 74, сполученням «Дніпро-Москва», у вагоні №5 було проведено усне та письмове декларування ОСОБА_2, що прямував на місці №35 цього вагону. ОСОБА_2 заявив органу доходів і зборів за встановленою формою про відсутність у нього предметів обмежених або заборонених до переміщення через митний кордон України. Після цього, в ході спільного прикордонно - митного огляду міжстельового простору купе №9 вказаного вагону, було виявлено товар: дверні ручки у кількості 22 штук та замки у кількості 10 штук, прихований від митного контролю ОСОБА_2, який таким чином намагався перемістити його через митний кордон України
11.10.2017 відносно ОСОБА_2 головним державним інспектором митного поста «Харків-Пасажирський» Харківської митниці ДФС ОСОБА_3 на підставі вимог п. 1 ч.1 ст. 490, ст. 494, п.1 ч.2 ст. 508 МК України було складено протокол про порушення митних правил № 1086/80700/17 за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України. Предмети правопорушення — дверні ручки у кількості 22 шт. та замки у кількості 10 шт., було вилучено згідно з вимогами ст. 511 МК України та передано для зберігання на склад Харківської митниці ДФС.
В судове засідання ОСОБА_2 не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, заяв або клопотань про відкладення розгляду справи від нього на адресу суду не надходило, про причини своєї неявки суд не повідомив, а тому, у відповідності до ст. 268 КУпАП, суд розглядає справу за його відсутності.
Представник Харківської митниці ДФС ОСОБА_1 в судовому засіданні викладені у висновку обставини підтримав, просив визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні інкримінованого йому правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості безпосередніх предметів порушення митних правил, а також, конфіскації товару – безпосереднього предмету порушення митних правил.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника Харківської митниці ДФС, приходить до висновку щодо наявності в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, та визнає його винним у вказаному адміністративному правопорушенні з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.483 МК України, відповідальність особи настає у разі переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги, або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Згідно ч. 1 ст. 198 МК України органу доходів і зборів в пункті пропуску через державний кордон України у відповідності до положень статті 335 цього Кодексу подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України.
У розумінні положень п. 57 ст. 4 МК України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Відповідно до ч. 2 ст. 335 МК України незалежно від виду транспорту, яким здійснюється переміщення товарів, під час прибуття товарів у пункт пропуску через державний кордон України надаються документи (відомості) або їх реквізити, у тому числі засобами інформаційних технологій (або у вигляді електронного документа), які підтверджують дотримання заборон та/або обмежень згідно із законами України щодо пропуску товарів через митний кордон України, крім тих, що необхідні виключно для поміщення товарів у митний режим.
Згідно вимог ст. 336 МК України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митного органу зокрема, шляхом, перевірки документів та відомостей, які відповідно до статті 335 цього Кодексу надаються органам доходів і зборів під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України; направлення запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, поданих органу доходів і зборів.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
З аналізу положень ч. 6 ст. 265 МК України, декларування товарів, що належать громадянам, може здійснюватися цими громадянами або іншими громадянами, уповноваженими на це власниками зазначених товарів нотаріально посвідченими дорученнями.
При цьому, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 266 МК України на вимогу органу доходів і зборів пред’явити товари для митного контролю і митного оформлення
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 11.10.2017 не заявив органу доходів і зборів про переміщення дверних ручок у кількості 22 шт. та замків у кількості 10 шт. за встановленою формою, в порядку встановленому вимогами ч.1 ст. 257 МК України.
11.10.2017 за фактом вчинення ОСОБА_2 порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України, головним державним інспектором митного поста «Харків-Пасажирський» Харківської митниці ДФС ОСОБА_3 на підставі вимог п. 1 ч.1 ст. 490, ст. 494, п.1 ч.2 ст. 508 МК України було складено протокол про порушення митних правил № 1086/80700/17. ОСОБА_2В особисто ознайомився зі своїми правами, передбаченими ст.ст. 494, 498 МК України, отримав копію протоколу та надав пояснення, відповідно до яких повідомив, що він дійсно приховав від митного контролю товар. Предмети правопорушення — дверні ручки у кількості 22 штук та замки у кількості 10 штук, було вилучено згідно з вимогами ст. 511 МК України.
Таким чином, в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 483 МК України, тобто переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, яке підтверджене зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил від 11.10.2017, доповідною запискою головним державним інспектором митного поста «Харків-Пасажирський» Харківської митниці ДФС ОСОБА_3 від 11.10.2017 №534/20-70-64/64, митною декларацією заповненою ОСОБА_2 11.10.2017, висновком Харківського управління з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС від 26.12.2017 №142005901-2390.
Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, суд застосовує до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.
У відповідності зі ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.
Керуючись ст. 42 Конституції України ст.483 ч.1 МК України, ст.ст.9, 283, 284 КУпАП, п. 5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд,–
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_2, податковий номер: НОМЕР_1, в порушенні митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товарів 65 256 грн. (шістдесят п’ять тисяч двісті п’ятдесят шість гривень) 38 коп. (Отримувач УДКСУ у м. Харкові Харківської області, розрахунковий рахунок №31112106705002, код ЕДРПОУ 37999649, МФО 851011, банк отримувача ГУ ДСКУ у Харківській області, призначення платежу "оплата штрафу за постановою суду по протоколу про порушення митних правил № 1086/80700/17 від 11.10.2017 від ОСОБА_2В.) та конфіскувати безпосередні предмети порушення митних правил, що знаходяться на зберіганні на складі Харківської митниці ДФС, а саме: дверні ручки у кількості 22 шт. та замки у кількості 10 шт.
Стягнути з ОСОБА_2, податковий номер: НОМЕР_1, в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача (МФО) 820019, Рахунок отримувача 31215256700001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з моменту її винесення.
Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: Шаренко С.Л.