
Справа № 342/58/18
Провадження № 3/342/56/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2018 року м. Городенка
Суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області Ничик Г.І., з участю прокурора Городенківського відділу Тисменицької місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який не працює, депутата Копачинецької сільської ради, що має вищу освіту, не одруженого, не судимого, до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, будучи депутатом Копачинецької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області, та відповідно до вимог п.п.б п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, який зобов'язаний був згідно вимог ч.1 ст.45 згаданого Закону у строк до 01 травня 2017 р. (відповідно до вимог Закону України від 23.03.2017 р. "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб") подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, у порушення даних вимог несвоєчасно без поважних причин подав декларацію за 2016 рік 17.05.2017 р., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що він є депутатом Копачинецької сільської ради. Про те, що слід подати декларацію за 2016 р. йому було повідомлено в сільській раді. Вину у вчиненні правопорушення визнав. Причину несвоєчасності подання декларації пояснив тим, що із технічних причин офіційний веб-сайт НАЗК не працював до 01.05.2017 р., однак із заявою по даному питанню в НАЗК він не звертався. З 4 по 6 травня 2017 р. він брав участь у міжнародному турнірі з петанку «Сакура-2017» в Ужгороді, а 7 та 8 травня 2017 р. брав участь у зборах національної чоловічої збірної України з петанку, які проходили в Ужгороді, на підтвердження чого подав лист. Декларацію подав 17.05.2017 р.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_2 є ознаки корупційного діяння, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а тому його слід визнати винним у вчиненні даного правопорушення та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши ОСОБА_2, прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Рішенням першої сесії сьомого демократичного скликання Копачинської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області № 1-1/2016 від 04.01.2016 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Копачинської сільської ради та Копачинського сільського голови» та Переліком депутатів Копачинської сільської ради, обраних на повторних виборах 20 грудня 2015 року стверджено, що ОСОБА_2 обрано депутатом Копачинської сільської ради Івано-Франківської області (а.с.21-23).
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК).
Згідно Рішення НАЗК від 10.06.2016 р. № 3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті І, підпункті б пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно). Відповідно до пункту 6 розділу II Закону України № 1975-VIII від 23.03.2017 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які подають таку декларацію вперше.
Таким чином, у ОСОБА_2 виник обов’язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік в термін до 01.05.2017 р.
Про те, що депутат ОСОБА_2 був ознайомлений з порядком та термінами подачі декларації про доходи за 2016 рік у електронному вигляді свідчить його підпис під текстом Розпорядження сільського голови Копачинецької сільської ради № 2 від 16.01.2017 р.
Вина ОСОБА_2 доводиться даними, що містяться в протоколі № 13 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 12.01.2018 р. (а.с.2-7), скріншоті декларації ОСОБА_2 (а.с.9-17), додатком до листа адміністративного департаменту НАЗК № 93-05/36848/17 від 17.10.2017 р. про дії, що вчинив користувач ОСОБА_2 в ІТС Реєстр, який зареєструвався у зазначеному реєстрі 16.05.2017 р. о 23:03 та подав декларацію 17.05.2017 р. о 10:06 (а.с.30-31).
Отже, в діях ОСОБА_2 наявні ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки він несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за 2016 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення на ОСОБА_2 суд, у відповідності з вимогами ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, оскільки обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.
До обставин, які пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення ОСОБА_2, відношу те, що він раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності, в тому числі за вчинення корупційних правопорушень, - не притягувався.
Враховуючи наведені обставини, характер та суспільну небезпеку вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_2, який позитивно характеризується по місцю проживання та по місцю роботи, вважаю, що на нього слід накласти стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 23, 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. 221, 276, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 до державного бюджету судовий збір в розмірі 352,40 грн. (стягувач: Державна судова адміністрація України; отримувач коштів: ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Городенківський районний суд.
Суддя: Ничик Г. І.