Постанова № 72518237, 28.02.2018, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2018
Номер справи
808/2333/17
Номер документу
72518237
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

28 лютого 2018 рокусправа № 808/2333/17

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючий суддя: Щербака А.А.

судді: Баранник Н.П. Малиш Н.І.

за участю секретаря судового засідання: Спірічев Я.В.

розглянувши у м. Дніпро у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Запорізької митниці ДФС на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2017р. (суддя Прасов О.О., м. Запоріжжя, постанова виготовлена в повному обсязі 13.10.2017) у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська дистибуційна компанія» до Запорізької митниці ДФС про скасування рішення про відмову у митному оформленні, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Українська дистибуційна компанія» звернулась з позовом до Запорізької митниці ДФС про скасування рішення про відмову у митному оформленні.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2017р. позов задоволено.

Суд постановив визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у митному оформленні (випуску) товарів, оформлене Карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA112080/2017/00203.

Відповідачем подана апеляційна скарга, просить постанову суду першої інстанції скасувати, в задоволенні позову відмовити.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права, не враховано положення Митного кодексу України за якими застосування митного режиму реімпорту можливе за умови можливості ідентифікації товарів, в той час як оформлена продукція в режимі експорту за митною декларацією від 22.03.2017 №UA112080/2017/005553 не містить даних, які б дали змогу однозначно ідентифікувати товари.

Крім того зазначено, що судом не було враховано обов'язку платника податків забезпечити маркування марками акцизного податку товару (алкогольних напоїв). Також зазначено про те, що позивачем було невірно зазначено код преференції 099, яка відповідає іншим товарам.

Представник відповідача Майстренко В.В. апеляційну скаргу підтримала.

Представник позивача Коваль О.В. проти задоволення апеляційної сарги заперечував.

Колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Як було встановлено судом першої інстанції, 22.03.2017 ТОВ «Українська дистрибуційна компанія» було здійснено митне оформлення експортованої продукції за митною декларацією №UA112080/2017/005553 (а.с.14-16, 57-58). Продукція вивезена за митну територію України до Республіки Польща на адресу імпортера Компанії FSWO Sр.z.о.о.

При митному оформленні товар задекларований позивачем як: Товар 1 «Розповсюдження рекламної продукції ТМ «Хортиця» у країні покупця. Горілка у скляних пляшках, міцн.40%, ємн.0,75л: особлива «Хортиця Де Люкс» - 17 пляшок; особлива «Хортиця Айс» - 2 пляшки; «Платинум» - 2 пляшки; міцн.40%, ємн.0,7л; «Хортиця-Класична» - 5 пляшок; особлива «Срібна прохолода» - 5 пляшок; «Хортиця Преміум» - 2 пляшки; міцн.40%, ємн.0,2л: особлива «Срібна прохолода» - 390 пляшок; міцн.40%, ємн.1,0л: особлива «Хортиця Айс» - 4 пляшки; «Хортиця-Класична» - 4 пляшки; «Платинум» - 4 пляшки; особлива «Срібна прохолода» - 4 пляшки. Країна виробництва - UА. Виробник: ТОВ «Українська дистрибуційна компанія»; Товар 2 «Розповсюдження рекламної продукції ТМ «Хортиця» у країні покупця. Настоянка у скляних пляшках, міцн.40%, ємн.0,75л: «Перцева з медом пекуча» - 2 пляшки. Країна виробництва - UА. Виробник: ТОВ «Українська дистрибуційна компанія» (графа 31 МД №UA112080/2017/005553 від 22.03.2017).

ТОВ «Українська дистрибуційна компанія» 09.06.2017 до митного посту «Запоріжжя-центральний» Запорізької митниці ДФС подано попередню митну декларацію №UA112080/2017/011989 (а.с.11-12, 49-50).

При митному оформленні товар задекларований позивачем як: Товар 1 «Повернення раніше експортованого товару для розповсюдження рекламної продукції ТМ «Хортиця» у країні покупця. Горілка у скляних пляшках, міцн.40%, ємн.0,75л: особлива «Хортиця Де Люкс» - 17 пляшок; особлива «Хортиця Айс» - 2 пляшки; «Платинум» - 2 пляшки; міцн.40%, ємн.0,7л; «Хортиця-Класична» - 5 пляшок; особлива «Срібна прохолода» - 5 пляшок; «Хортиця Преміум» - 2 пляшки; міцн.40%, ємн.0,2л: особлива «Срібна прохолода» - 390 пляшок; міцн.40%, ємн.1,0л: особлива «Хортиця Айс» - 4 пляшки; «Хортиця-Класична» - 4 пляшки; «Платинум» - 4 пляшки; особлива «Срібна прохолода» - 4 пляшки. Країна виробництва - UА. Виробник: ТОВ «Українська дистрибуційна компанія»; Товар 2 «Повернення раніше експортованого товару для розповсюдження рекламної продукції ТМ «Хортиця» у країні покупця. Настоянка у скляних пляшках, міцн.40%, ємн.0,75л: «Перцева з медом пекуча» - 2 пляшки. Країна виробництва - UА. Виробник: ТОВ «Українська дистрибуційна компанія» (графа 31 МД №UA112080/2017/011989 від 09.06.2017).

У графі 36 МД №UA112080/2017/011989 від 09.06.2017 «преференція» декларантом зазначено - 000099000.

У графі 47 «нарахування платежів» МД №UA112080/2017/011989 від 09.06.2017 зазначено стосовно Товару 1: вид - «028», основа нарахування - «13809,66», ставка - «20%», сума - «2761,93», СП («Спосіб платежу») - «32», стосовно Товару 2: вид - «028», основа нарахування - «125,52», ставка - «20%», сума - «25,10», СП («Спосіб платежу») - «32».

У Картці відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA112080/2017/00203 від 12.06.2017 Запорізькою митницею ДФС зазначено наступне: «… повідомляє про відмову у митному оформленні (випуску) товарів, … з таких причин: Декларацію подано з порушенням вимог п.1 ст.257 Митного кодексу України. Порушено вимоги наказу Мін.фін України від 30.05.2013 №651 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за №1372/21684, щодо заповнення гр.№36 другого підрозділу, гр.47 в частині заповнення нарахування акцизного податку. В гр.36 - невірно зазначено код преференції 099, тому що відповідно до класифікатора №1082 від 11.10.2012 ця преференція відповідає іншим товарам, щодо яких законодавством установлюються пільги в обкладенні митними платежами. Відповідно до положень ст.213.2.2. Податкового кодексу ввезення на митну територію України раніше експортованих підакцизних товарів (продукції), у яких виявлено недоліки, що перешкоджають реалізації цих товарів на митній території країни імпортера, для їх повернення експортеру. Такі підакцизні товари (продукція) ввозяться їх продавцем (експортером) без подальшої реалізації на митній території України. Також відповідно до ст.79 МКУ застосування митного режиму реімпорту можливе за умови можливості ідентифікації органом доходів і зборів товарів, заявлених у цей митний режим, як таких, що були раніше випущені за межі митної території України. Також відповідно до положень ст.226.11 Податкового кодексу ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняються. Від декларанта не надійшло відповідної заяви про проведення дій передбачених пп.33-36 ПКМУ №450 від 21.05.2012. Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності митниці здійснюється відповідно до гл.4 Митного кодексу …» (а.с.10, 48).

Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції зазначив, що картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA112080/2017/00203 від 12.06.2017, прийнята Запорізькою митницею ДФС не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є не правомірною і підлягає скасуванню.

Колегія суддів з висновками суду першої інстанції погоджується.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.70 Митного кодексу України, з метою застосування законодавства України з питань державної митної справи запроваджуються такі митні режими: реімпорт.

Як передбачено ч.1 ст.77 Митного кодексу України, реімпорт - це митний режим, відповідно до якого товари, що були вивезені або оформлені для вивезення за межі митної території України, випускаються у вільний обіг на митній території України зі звільненням від сплати митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з п.3 ч.2 ст.78 Митного кодексу України у митний режим реімпорту можуть бути поміщені товари, які: були поміщені у митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала, у зв'язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у митний режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору, якщо ці товари: а) повертаються на митну територію України у строк, що не перевищує шести місяців з дати вивезення їх за межі цієї території у митному режимі експорту; б) перебувають у такому самому стані, в якому вони оформлені у митний режим експорту, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якого були виявлені недоліки, що спричинили реімпорт товарів.

Застосування митного режиму реімпорту можливе за умови можливості ідентифікації органом доходів і зборів товарів, заявлених у цей митний режим, як таких, що були раніше випущені за межі митної території України (ч.1 ст.79 Митного кодексу України).

Відповідно до ч.3 ст.79 Митного кодексу України для забезпечення ідентифікації товарів, що реімпортуються, можуть застосовуватися засоби, передбачені частинами другою і третьою статті 326 цього Кодексу.

Як передбачено ч.2 ст.326 Митного кодексу України, забезпечення ідентифікації здійснюється шляхом накладення митних забезпечень: одноразових номерних запірно-пломбових пристроїв, печаток, голографічних міток, нанесення цифрового, літерного чи іншого маркування, ідентифікаційних знаків, проставляння штампів, взяття проб і зразків, складання опису товарів, транспортних засобів комерційного призначення, креслень, масштабних зображень, виготовлення фотографій, ілюстрацій, використання товаросупровідної документації тощо. При цьому накладення одноразових номерних запірно-пломбових пристроїв, печаток на транспортні засоби комерційного призначення може здійснюватися без проведення митного огляду товарів, що переміщуються зазначеними транспортними засобами через митний кордон України, про що робиться відповідна відмітка в товаросупровідних документах.

Згідно з ч.3 ст.326 Митного кодексу України крім засобів, визначених у частині другій цієї статті, для забезпечення ідентифікації товарів, що поміщуються у митний режим, можуть використовуватися маркування, у тому числі у вигляді мікро- або інших електронних пристроїв, або серійні номери, проставлені на товарах або їх частинах виробником, інші комерційні способи ідентифікації; експортні (імпортні) сертифікати; копії документів, на підставі яких органом доходів і зборів було здійснено випуск товарів у попередній митний режим і які дають можливість однозначно ідентифікувати товари; інші подібні документи.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що відповідачем документально не доведено використання засобів, передбачених ч.2, ч.3 ст.326 Митного кодексу України, вжиття будь-яких активних дій для забезпечення ідентифікації товарів, реімпортованих за МД №UA112080/2017/011989 від 09.06.2017. Вжиття заходів по забезпеченню ідентифікації товарів, що реімпортуються покладено ч.3 ст.79 Митного кодексу України саме на Запорізьку митницю ДФС як орган доходів і зборів, а не на суб'єкта господарювання.

Відповідно до п.25 ч.1 ст.4 Митного кодексу України у цьому Кодексі наведені нижче терміни і поняття вживаються в такому значенні: митний режим - це комплекс взаємопов'язаних правових норм, що відповідно до заявленої мети переміщення товарів через митний кордон України визначають митну процедуру щодо цих товарів, їх правовий статус, умови оподаткування і обумовлюють їх використання після митного оформлення;

Документального підтвердження порушення позивачем митного режиму реімпорту відповідач до суду - не надав.

Згідно з ч.1 ст.270 Митного кодексу України правила оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, митом, крім особливих видів мита, встановлюються цим Кодексом та міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Правила оподаткування особливими видами мита встановлюються законами України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту», «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту», «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну», окремим законом щодо встановлення додаткового імпортного збору.

Як передбачено ч.2 ст.270 Митного кодексу України, правила оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, іншими (крім мита) митними платежами встановлюються Податковим кодексом України з урахуванням особливостей, що визначаються цим Кодексом.

У ч.3 ст.270 Митного кодексу України зазначено, що особливості оподаткування митними платежами товарів, поміщених у відповідний митний режим, визначені у статті 286 та розділі V цього Кодексу, а також у розділах V і VI Податкового кодексу України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.283 Митного кодексу України за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених розділом V цього Кодексу, звільняються від оподаткування: ввізним митом, додатковим імпортним збором - товари, поміщені у митні режими реімпорту та відмови на користь держави.

Згідно з ч.2 ст.286 Митного кодексу України товари, поміщені у митний режим реімпорту, звільняються від оподаткування ввізним митом, якщо інше не передбачено законом, при дотриманні вимог та обмежень, встановлених главою 14 цього Кодексу.

Відповідно до пп.213.2.2 п.213.2. ст.213 Податкового кодексу України операції з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню: ввезення на митну територію України раніше експортованих підакцизних товарів (продукції), у яких виявлено недоліки, що перешкоджають реалізації цих товарів на митній території країни імпортера, для їх повернення експортеру. Такі підакцизні товари (продукція) ввозяться їх продавцем (експортером) без подальшої реалізації на митній території України.

Як передбачено пп.213.3.3 п.213.3 ст.213 Податкового кодексу України, операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування: ввезення підакцизних товарів (продукції) з-за меж митної території України на митну територію України, якщо при цьому згідно із законом не справляється податок на додану вартість у зв'язку з розміщенням товарів (продукції) у митних режимах: реімпорту, транзиту, тимчасового ввезення, митного складу, вільної митної зони, безмитної торгівлі, переробки на митній території, знищення або руйнування, відмови на користь держави. У разі порушення умов митних режимів, що передбачають повне або часткове звільнення від оподаткування, особа, відповідальна за дотримання режиму, зобов'язана обчислити та сплатити суму податкового зобов'язання. У разі коли в зазначених випадках митним законодавством України передбачається вимога щодо здійснення заходів гарантування, така вимога встановлюється і для цілей акцизного податку. Податок справляється, якщо в подальшому щодо таких товарів (продукції) виникають зобов'язання зі сплати податку на додану вартість.

Судом першої інстанції було вірно зазначено, що Податковий кодекс України не містить пільги зі сплати податку на додану вартість при реімпорті підакцизних товарів, раніше вивезених за межі митної території України, а, отже, застосування приписів пп.213.3.3 п.213 ст.213 Податкового кодексу України до спірної ситуації є необґрунтованим та свідчить про невірне тлумачення змісту операції відповідачем.

У разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару (п.226.1 ст.226 Податкового кодексу України).

Ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняються (п.226.11 ст.226 Податкового кодексу України).

Вірно судом першої інстанції було враховано те, що за матеріалами справи позивачем здійснювався реімпорт алкогольної продукції.

Відповідно до п.2 Розділу ІІ «Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа», затвердженого 30.05.2012 наказом Міністерства фінансів України №651, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за №1372/21684, поміщення товарів у митні режими імпорту, реімпорту, переробки на митній території України, тимчасового ввезення, знищення або руйнування, відмови на користь держави та поміщення іноземних товарів у митні режими митного складу, вільної митної зони, безмитної торгівлі (…) Графа 36 «Преференція» У графі зазначаються цифрові коди податкових пільг відповідно до класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, передбачених законодавством щодо товару, описаного в графі 31 МД та класифікованого в графі 33 МД. Коди формуються за такою схемою: МММАААППП, де: МММ - код пільги в обкладенні товару ввізним митом; ААА - код пільги в обкладенні товару акцизним податком; ППП - код пільги в обкладенні товару податком на додану вартість. В інших випадках у графі проставляється «000000000». (…) Графа 47 «Нарахування платежів» Графа заповнюється у разі сплати (необхідності застосування заходів забезпечення сплати відповідно до розділу Х Митного кодексу України) митних платежів та/або сплати за МД єдиного збору, що справляється в пунктах пропуску через державний кордон України (далі - єдиний збір), та/або сплати плати. У графі наводяться відомості про нарахування митних платежів. Якщо за МД нараховуються та справляються єдиний збір та/або плата, то відомості про їх нарахування наводяться у цій графі ЄАД. Якщо товар не є об'єктом оподаткування відповідним митним платежем, відомості про нараховування такого платежу в графі не наводяться. У першій колонці «Вид» зазначається код виду платежу відповідно до класифікатора видів надходжень бюджету, що контролюються митними органами. У другій колонці «Основа нарахування» зазначаються: при нарахуванні плати - кількість годин роботи посадової особи митного органу, витрачених на виконання митних формальностей поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, незалежно від кількості оформлених МД; при нарахуванні мита: за адвалорною ставкою - митна вартість товару, зазначена в графі 45 МД; за специфічною ставкою - кількість товару у відповідних одиницях вимірювання та обліку; при нарахуванні акцизного податку: у разі обчислення акцизного податку із застосуванням адвалорних ставок - відповідна база оподаткування (вартість товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію), які він імпортує, без податку на додану вартість та з урахуванням акцизного податку); у разі обчислення акцизного податку із застосуванням специфічних ставок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) - відповідна база оподаткування (величина, визначена в одиницях виміру ваги, об'єму, кількості товару (продукції), об'єму циліндрів двигуна автомобіля або в інших натуральних показниках); при нарахуванні податку на додану вартість: митна вартість товару, зазначена в графі 45 МД, збільшена на суму мита (для товарів, що підлягають обкладенню митом) та акцизного податку (для товарів, що підлягають обкладенню акцизним податком); фактурна вартість товару, зазначена в графі 42 МД, перерахована у валюту України за курсом, указаним у графі 23 МД, збільшена на суму мита (для товарів, що підлягають обкладенню митом) та акцизного податку (для товарів, що підлягають обкладенню акцизним податком), якщо митна вартість товару менша, ніж фактурна вартість; при нарахуванні єдиного збору - дані, на підставі яких здійснюється розрахунок суми єдиного збору (кількість залізничних вагонів, довжина маршруту тощо). (…) У третій колонці «Ставка» зазначаються: при нарахуванні мита - установлений законодавством розмір ставки мита; при нарахуванні акцизного податку - установлений законодавством розмір ставки акцизного податку; при нарахуванні податку на додану вартість - установлений законодавством розмір ставки податку на додану вартість; при нарахуванні плати - установлений законодавством розмір ставки плати; при нарахуванні єдиного збору - установлений законодавством розмір ставки цього збору. У четвертій колонці «Сума» зазначається нарахована сума відповідного митного платежу. Розмір плати визначається залежно від кількості зазначених у колонці «Основа нарахування» годин з урахуванням установленого законодавством розміру плати за одну годину. При декларуванні товарів з використанням комплектів додаткових аркушів права нижня частина графи 47 додаткових аркушів не заповнюється. У п'ятій колонці "Спосіб платежу" зазначається код способу розрахунку відповідно до класифікатора способів розрахунку. (…) При оформленні додаткової декларації, поданню якої передувало оформлення тимчасової МД зі сплатою митних платежів, попередньої МД для випуску або МД, заповненої у звичайному порядку, у визначених Митним кодексом України випадках, у разі якщо додатково надані відомості стали підставою для перерахунку митних платежів, відображення сум митних платежів здійснюється окремими рядками, а саме: митні платежі, нараховані за тимчасовою, попередньою МД для випуску або МД, заповненою у звичайному порядку; митні платежі, нараховані за додатковою декларацією; різниця між сумами платежів, нарахованих за тимчасовою, попередньою МД для випуску або МД, заповненою у звичайному порядку, та додатковою декларацією, що підлягає сплаті або поверненню. (…) Графа B «Подробиці розрахунків» Графа заповнюється у разі сплати (застосування заходів забезпечення сплати відповідно до розділу Х Митного кодексу України) митних платежів та/або сплати єдиного збору та/або сплати плати. У графі зазначаються: код виду платежу відповідно до класифікатора видів надходжень бюджету, що контролюються митними органами; загальна сума платежу за цим кодом, що включає в себе суми відповідного платежу за ЄАД і кожним додатковим аркушем МД, що підлягає перерахуванню до державного бюджету, або на яку надано забезпечення сплати митних платежів; якщо митним органом відкрито картку - особовий рахунок платника податків - код за ЄДРПОУ платника - юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи резидента або нерезидента, який має власний код за ЄДРПОУ), (…) Зазначені відомості заносяться посадовою особою митного органу до електронної копії МД. Якщо відомості про нарахування єдиного збору та/або плати в графі 47 МД зазначаються посадовою особою митного органу, то до графи B МД відомості про цей збір та/або плату також заносяться посадовою особою митного органу. У разі декларування товарів громадянами реквізити платіжного документа можуть заноситися до графи посадовою особою митного органу з подальшим внесенням цією особою таких відомостей до електронної копії МД (…).

Пунктом 1 Наказу Міністерства фінансів України №1011 від 20.09.2012 «Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій» затверджено, серед інших, класифікатор звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України.

Так, у Розділі ІІ «Класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України» зазначено код пільги - «099» для товару - «Інші товари, щодо яких законодавством установлюються пільги в обкладенні митними платежами» для звільнення від сплати: ввізного мита, акцизного податку, податку на додану вартість.

Саме цей код пільги «099» було зазначено позивачем при оформленні МД №UA112080/2017/011989 від 09.06.2017.

Доводи апеляційної скарги про те, що позивачем було невірно зазначено код преференції 099 є помилковими.

Судом першої інстанції вірно було враховано те, що застосовані позивачем при реімпорті товарів пільги передбачені пп.213.2.2 п.213.2. ст.213 Податкового кодексу України відсутні у Розділі V «Класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України», то використання коду пільги - « 099» для ввезення на митну територію України раніше експортованих підакцизних товарів (продукції), у яких виявлено недоліки, що перешкоджають реалізації цих товарів на митній території країни імпортера, для їх повернення експортеру, є правомірним.

Вірно судом першої інстанції було зазначено, що позивачем обґрунтовано у графі 47 МД №UA112080/2017/011989 від 09.06.2017 вид платежу зазначений - « 028», що відповідно до «Класифікатора видів надходжень бюджету, що контролюються митними органами" відповідає платежу - «Податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб'єктами господарювання (…)».

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Підстави для скасування постанови суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст. ст. 315, 316, 321, 322 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Запорізької митниці ДФС залишити без задоволення.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2017р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська дистибуційна компанія» до Запорізької митниці ДФС про скасування рішення про відмову у митному оформленні залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції в строк, передбачений ст. 329 КАС України.

Постанова у повному обсязі складена 01 березня 2018року.

Головуючий суддя: А.А. Щербак

Суддя: Н.П. Баранник

Суддя: Н.І. Малиш