
Справа №705/3791/17
2-а/705/70/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2018 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючої – судді Ребриної К.Г.
при секретарі – Шевченко А.В.
з участю представника позивача – адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Відділу комунального майна Уманської міської ради про оскарження бездіяльності суб’єкта владних повноважень,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу комунального майна Уманської міської ради про оскарження бездіяльності суб’єкта владних повноважень, та просить суд визнати протиправними дії управління містобудування та архітектури Уманської міської ради, в частині ненадання дозволу для отримання містобудуваних умов та обмежень забудови земельної ділянки.
27.09.2017 року згідно ухвали судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області відкрито провадження по справі та призначено до розгляду за загальними правилами КАС України.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 адвокат ОСОБА_1 заявив клопотання про передачу вказаної адміністративної справи до Черкаського окружного адміністративного суду за предметною підсудністю, в зв’язку з набуттям чинності Законом України від 03.10.2017 року, яким КАС України викладено в новій редакції.
В судовому засіданні представник відповідача відділу комунального майна Уманської міської ради ОСОБА_3 покладається на думку суду відносно заявленого клопотання.
В судове засідання позивач ОСОБА_2 не з’явився, причини неявки невідомі, про час і місце розгляду справи повідомлений своєчасно.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання представника позивача підлягає до задоволення.
З 15.12.2017 року набув чинності Закон України від 03.10.2017 року, яким КАС України викладено в новій редакції.
Відповідно до ст. 20 КАС України в редакції Закону України від 03.10.2017 року, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до вимог ст. 318 КАС України рішення прийняте судом першої інстанції з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20,22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно п.3 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана ( ч.ч.1,2 ст. 30 КАС України).
Враховуючи наведене, Уманському міськрайонному суду Черкаської області, як місцевому загальному суду як адміністративному суду, не підсудна адміністративна справа за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Відділу комунального майна про оскарження бездіяльності суб’єкта владних повноважень, оскільки її розгляд за правилами розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів віднесено до підсудності окружного адміністративного суду.
Пунктом 3 ч.1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевикладене, наявні законні підстави щодо передання вказаної адміністративної справи за підсудністю до Черкаського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 248, 256, 294, 295 КАС України в редакції Закону України від 03.10.2017 року, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу № 705/3791/17, 2-а/705/70/18 за позовом ОСОБА_2 до Відділу комунального майна Уманської міської ради про оскарження бездіяльності суб’єкта владних повноважень, передати до Черкаського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 299 цього Кодексу.
Суддя К.Г. Ребрина