Постанова № 72505131, 01.03.2018, Мирноградський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Димитровський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
01.03.2018
Номер справи
226/79/18
Номер документу
72505131
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 226/79/18

Провадження № 3/226/116/2018

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 березня 2018 року м.Мирноград

Суддя Димитровского міського суду Донецької області Редько Жанна Євгенівна, за участю прокурора Калька Р.Ю., розглянувши матеріал, який надійшов від управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, що має двох неповнолітніх дітей: доньку Анастасію, ІНФОРМАЦІЯ_4, сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого помічником командира взводу служби депресійних, газових і теплових знімань Десятого воєнізованого гірничорятувального загону, зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1, за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі за текстом КУпАП),

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді помічника командира взводу служби депресійних, газових і теплових знімань Десятого воєнізованого гірничорятувального загону (далі за текстом 10 ВГРЗ), будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до п.п.«и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», перебуваючи за місцем своєї роботи за адресою: пров.Робочий, 1, м.Мирноград Донецької області, несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, а саме: 11 травня 2017 року, зі строком подання до 1 травня 2017 року, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Прокурор у судовому засіданні, вбачаючи в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП, просив притягнути його до адміністративної відповідальності.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою провину у несвоєчасному поданні декларації за 2016 визнав повністю, пояснивши, що він намагався подати декларацію за два тиждня до закінчення строків її подачі. Коли в нього це не вийшло, він 07.05.2017 відправив запит до НАЗК, після чого дізнався, що перепоною було зазначення невірної електронної адреси. Після того, як він створив нову електронну пошту, через 2 дні йому прийшло підтвердження щодо можливості подачі декларації. Він визнає, що прострочив з наданням декларації. Його керівництво роз'яснювало йому як правильно подавати декларацію та до якого числа. Він не вважав за необхідним робити ключи заздалегіть, оскільки не було ще інформації про доходи за 2016 рік. Він не може пояснити, чому не став займатися цим питанням у березні 2017 року, коли ще не знав, що строк подачі декларації подовжать. У скоєному розкаюється.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, перевіривши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП з таких підстав.

Встановлено, що 10 ВГРЗ є професійним гірничорятувальним підрозділом Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості України та входить до складу ДВГРС, яка належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України; є юридичною особою; організаційно-правова форма господарювання 10 ВГРЗ – державна організація; його місцезнаходження: пров.Робочий, 1, м.Мирноград Донецької області,що підтверджується Положенням про 10 ВГРЗ, затвердженим наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 03.11.2014 № 772.

За наказом 10 ВГРЗ від 17.09.2001 № 86/к ОСОБА_1 призначено на посаду помічника командира взводу служби депресійних, газових і теплових знімань з 18.09.2001.

За змістом примітки до ст.172-6 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.1 ст.45 вказаного Закону обов’язок щодо подання щорічно до 1 квітня шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства вказаної декларації за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, покладається на осіб, зазначених, у тому числі, у п.1 ч.1 ст.3 цього Закону.

Згідно за п.п.«и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим.

У роз’ясненнях щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, під посадовими та службовими особами інших державних органів слід розуміти працівників державних органів, які здійснюють функції представників влади або обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.

Як вбачається з посадової інструкції помічника командира взводу служби депресійних, газових і теплових знімань, затвердженої наказом командира 10 ВГРЗ 19.06.2015 № 144, з якою ОСОБА_1 ознайомлений, що підтверджено останнім у суді, дана посада належить до категорії «керівники», а тому наділена організаційно-розпорядчими функціями, тобто обов'язками щодо здійснення керівництва загоном з метою виконання покладених на нього завдань щодо проведення аварійно-рятувальних робіт, ліквідації надзвичайних ситуацій, забезпечення готовності підрозділів до дій за призначенням тощо.

Законом України від 23.03.2017 № 1975-УШ продовжено строк подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до 01.05.2017 для осіб, які подають таку декларацію вперше.

Отже, з огляду на приведені норми законів та досліджені обставини, ОСОБА_1 є посадовою особою державного органу, що передбачено п.п.и) п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», яка відповідно до ч.1 ст.45 вказаного Закону повинна була подати до 1 травня 2017 року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, тобто є суб’єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Встановлено, що ОСОБА_1 під особистий підпис 23.08.2016 був ознайомлений з вимогами подання декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: зі ст.ст.45 - 52-1 Закону України «Про запобігання корупції», ст.172-6 КУпАП, ст.366-1 КК України.

За відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав дану декларацію за 2016 рік лише 11.05.2017.

Відповідно до інформації Національного агентства з питань запобігання корупції станом на 06.10.2017 при перевірці файлів легування дій користувачів ІТС Реєстр виявлено, що ОСОБА_1 зареєструвався в ІТС Реєстр 03.04.2017 о 14.17 год.; у додатку до листа Національного агентства вказана послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», з якого вбачається заповнення та подання декларації ОСОБА_1 11.05.2017.

За інформацією адміністратора ІТС Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» визначено періоди неналежного функціонування ІТС Реєстр у березні 2017 року, а саме: 03.03.2017 з 09:00 до 12:00; 12.03.2017 з 02:00 до 07:00; 15.03.2017 з 22:00 до 24:00; 16.03.2017 з 00:00 до 03:00 та з 07:00 до 08:00; 19.03.2017 з 08:00 до 11:00; 24.03.2017 з 06:00 до 08:00; 26.03.2017 з 12:00 до 24:00; 27.03.2017 з 00:00 до 08:00; 28.03.2017 з 01:00 до 10:00.

Наявність скоєного правопорушення, окрім наведених письмових документів та відомостей, також підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 726 від 11.12.2017, складений уповноваженою особою Національної поліції України.

Таким чином, аналіз досліджених доказів дає суду правові підстави для висновку про наявність в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до пп.и) п.1 ч.I ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», достовірно знаючи про необхідність подання декларації за 2016 рік, маючи реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у порушення вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», таку декларацію без поважних причин своєчасно не подав, чим скоїв адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Зазначена ОСОБА_1 причина несвоєчасної подачі декларації не може бути визнана поважною, оскільки Законом для її подання надається достатньо часу, а у випадку з ОСОБА_1, навіть, надано додатковий час, яким правопорушник раціонально не скористався, вперше зареєструвався у ІТС Реєстр 03.04.2017, вже після закінчення основного строку для подання декларації.

Визначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, щире каяття та наявність двох малолітніх дітей, як пом'якшуючі відповідальність обставини, інші обставини справи, зокрема те, що ОСОБА_1О вперше притягується до адміністративної відповідальності, а тому вважаю необхідним піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу у мінімальному розмірі.

Також, відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню на підставі ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 352 грн 40 коп.

На підставі Закону України «Про запобігання корупції», керуючись керуючись ст.ст.172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки якого НОМЕР_1, визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченогоч.1 ст.172-6 КУпАП, та піддати його адміністративному стягненню відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) грн 00 коп., який необхідно стягнути на розрахунковий рахунок: 31113106700034, отримувач Мирноградське УК (м. Мирноград), код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803436, банк отримувача Мирноградське УК (м.Мирноград) МФО 834016.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки якого НОМЕР_1, на користь держави судовий збір у сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн 40 коп., який необхідно стягнути на розрахунковий рахунок: 31215256700001, отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ, код платежу 22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, МФО 820019.

Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги і підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її прийняття.

Суддя Ж.Є.Редько