Постанова № 72500315, 01.03.2018, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2018
Номер справи
240/59/17
Номер документу
72500315
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2018 року справа № 240/59/17

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючого судді: Гайдара А.В., суддів: Василенко Л.А., Міронової Г.М., розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Комстрой 2014» на постанову Олександрівського районного суду Донецької області від 09 червня 2017 року у справі № 240/59/17 (головуючий І інстанції Щербак Ю.В.), складену в повному обсязі 14 червня 2017 року в смт. Олександрівка Донецької області за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Комстрой 2014» до Олександрівської селищної ради Олександрівського району Донецької області про визнання недійсними результатів конкурсу,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Комстрой 2014» (далі - позивач) звернулося до Олександрівського районного суду Донецької області з позовом до Олександрівської селищної ради Олександрівського району Донецької області (далі - відповідач), в якому, з урахуванням уточнень просило: визнати протиправними дії виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Донецької області щодо проведення конкурсу 9 листопада 2016 року з визначення особи на надання послуг зі збору та вивозу твердих і рідких побутових відходів на території Олександрівської селищної ради; визнати нечинними протокол засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу № 1 від 9 листопада 2016 року та рішення виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Донецької області № 78 від 10 листопада 2016 року «Про визначення виконавця послуг з вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що 9 листопада 2016 року Олександрівською селищною радою Донецької області проведено конкурс на визначення особи зі збору та вивозу твердих та рідких побутових відходів на території Олександрівської селищної ради. Відповідачем було опубліковано оголошення, яке всупереч п.8 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, не містить інформації, передбаченої п.п. 1-4, 7-9, 13 п. 5 цього Порядку, яка є обов'язковою в разі оголошення конкурсу. Позивач наполягав, що вказане порушення тягне за собою визнання недійсними результатів конкурсу, бо є грубим порушенням прав учасників конкурсу. Крім того, вказуючи, що не зазначенням в оголошенні обов'язкової для опублікування інформації було порушено права ТОВ «Комстрой 2014» як учасника конкурсу, бо звузило обсяг його прав. Крім того, в оголошенні не вказано час проведення конкурсу, а лише зазначено, що конкурс відбудеться 9 листопада 20016 року, і це також є грубим порушенням прав учасників конкурсу.

Постановою Олександрівського районного суду Донецької області від 09 червня 2017 року у справі № 240/59/17 в задоволенні позову було відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просив постанову місцевого суду скасувати та прийняти нову, якою задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до вимог частини 1 статті 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю - доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційних скарг, встановила наступне.

Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 21 Закону України «Про відходи» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами відноситься організація збирання і видалення побутових відходів.

За статтею 35-1 цього ж Закону, збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Відповідно до п. 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою КМУ від 16 листопада 2011 року № 1173, підготовка та проведення конкурсу забезпечуються виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або місцевою державною адміністрацією у разі делегування їй повноважень відповідними радами у порядку, встановленому законом.

Згідно п. 8 Порядку, організатор конкурсу публікує в офіційних друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про проведення конкурсу, яке повинне містити інформацію, передбачену підпунктами 1 - 4, 7 - 9, 13 пункту 5 цього Порядку, а також про способи і місце отримання конкурсної документації.

За вимогами п. 9 Порядку, кінцевий строк подання конкурсних пропозицій не може бути менший ніж 30 календарних днів з дати опублікування оголошення про проведення конкурсу.

6 жовтня 2016 року виконавчим комітетом Олександрівської селищної ради прийнято рішення № 73 «Про проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради», за яким конкурс призначено на 9 листопада 2016 року о 13 годині. Затверджено умови проведення конкурсу та склад конкурсної комісії (том 1, арк.справи 55-56).

Виконавчий комітет Олександрівської селищної ради розмістив оголошення в місцевій газеті «Вісті Олександрівщини» № 40 від 8 жовтня 2016 року про проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради. В оголошенні зазначено, що конкурс відбудеться 9 листопада 2016 року у приміщенні Олександрівської селищної ради за вказаною адресою. Визначений строк прийняття пропозицій протягом 30 днів з дня оприлюднення. Крім того, в оголошенні зазначений телефон керуючої справами виконкому - секретаря конкурсної комісії для отримання додаткової інформації про кваліфікаційні вимоги та критерії конкурсу (том 1, арк.справи 25).

За протоколом № 1 засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, рідких побутових відходів на території Олександрівської селищної ради від 9 листопада 2016 року ухвалено рішення про проведення розкриття конкурсної пропозиції, що надійшла від ФОП ОСОБА_1 (том. 1, арк.справи 59-60).

Рішенням виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Олександрівського району Донецької області від 10 листопада 2016 року № 78 «Про визначення виконавця послуг з вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради» затверджено Протокол засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, рідких побутових відходів на території Олександрівської селищної ради від 9 листопада 2016 року та визначено виконавця послуг із вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради строком на 1 рік (том 1, арк.справи 57-58).

Позивач посилається на відсутність в оголошенні інформації, передбаченої підпунктами 4,7-9,13 пункту 5 Порядку, а також не зазначено час проведення конкурсу, а визначено день.

Колегія суддів зазначає, що дійсно в оголошені відсутня інформація, передбачена підпунктами 4, 7 - 9, 13 пункту 5 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів.

Щодо місця та кінцевого строку подання конкурсних пропозицій в оголошенні зазначено: протягом 30 днів з дня оприлюднення оголошення у приміщенні Олександрівської селищної ради із зазначенням адреси.

Заява представника позивача на участь ТОВ «Комстрой 2014» у конкурсі з визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради на 2016-2017 роки була подана 8 листопада 2016 року, про що свідчить реєстрація вхідної кореспонденції за № 02-26/871 від 8 листопада 2016 року (том 1, арк.справи 24).

Позивачем не зазначено будь-яких підстав неможливості надання заяви про участь у конкурсі вчасно. Так, відповідачем надіслано позивачу лист із зазначенням про оголошення конкурсу за вих. № 02-27/899 від 16 жовтня 2016 року (арк.справи 158).

Опитаний в судовому засіданні суду першої інстанції свідок - секретар конкурсної комісії ОСОБА_2, пояснила, що представник позивача подав заяву на участь у конкурсі, але вона не розглядалась, як така, що надійшла поза межами встановленого строку. ТОВ «Комстрой 2014» не був учасником конкурсу і не надавав конкурсну пропозицію.

Таким чином, колегія суддів вважає неприйнятними доводи апеляційної скарги щодо порушення прав позивача ненаданням йому конкурсної документації відповідно до п. 10 Порядку, оскільки позивач не був учасником конкурсу.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що відсутні підстави для визнання нечинними протоколу засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу № 1 від 9 листопада 2016 року та рішення виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Донецької області № 78 від 10 листопада 2016 року «Про визначення виконавця послуг з вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради» .

З огляду на те, що допущені відповідачем порушення п. 8 Порядку та відсутність в оголошенні певної інформації не пов'язано з пропуском позивачем строку подання заяви про участь у конкурсі та не перешкоджало реєстрації позивача як учасника конкурсу, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позов задоволенню не підлягає.

Статтею 316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Зважаючи на наведене, судова колегія дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. У зв'язку з викладеним доводи апеляційної скарги не приймаються до уваги, тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

Керуючись статтями 23, 33, 292, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Комстрой 2014» на постанову Олександрівського районного суду Донецької області від 09 червня 2017 року у справі № 240/59/17 - залишити без задоволення.

Постанову Олександрівського районного суду Донецької області від 09 червня 2017 року у справі № 240/59/17 - залишити без змін.

Повне судове рішення складено 01 березня 2018 року.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому статтею 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя А.В. Гайдар

Судді Л.А. Василенко

Г.М. Міронова