Постанова № 72472550, 26.02.2018, Попаснянський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
26.02.2018
Номер справи
423/352/18
Номер документу
72472550
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

423/352/18

3/423/167/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2018 року

Попаснянський районний суд Луганської області у складі головуючої судді Архипенко А.В., за участі секретаря судового засідання Іваненко С.П.

прокурора Грідіна К.С.

особи, яка притягається

до адміністративної відповідності, ОСОБА_1,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України , щодо

ОСОБА_1, громадянина України, який народився 01 січня 1953 року у с. Нижнє , м. Первомайська Луганської області, ІНФОРМАЦІЯ_1, Голова селищної ради Нижнєнської селищної ради Луганської області, ІНПП НОМЕР_1, проживає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

- за ч.1, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в :

В Попаснянський районний суд надійшли протоколи із письмовими матеріалами про скоєння адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ст.172-7 ч.1, ч.2 КУпАП відносно ОСОБА_1

Згідно наданих матеріалів, у протоколах № 51, 52, 53, 54, 55, 56 від 08.02.2018р. про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначено, що:

Відповідно до Рішення 57 сесії Нижнєнської селищної ради від 23.12.2016 року № 57/5 «Про умови оплати праці окремих категорій працівників» та доданного до нього списку поіменного голосування депутатів, пунктами 1.1., 2.1. данного рішення затверджено преміювання селищного голови ОСОБА_1 у розмірі 10% посадового окладу з врахуваннм надбавки за ранг, вислугу років та інших виплат відповідно до діючого законодавства та преміювання селищного голови ОСОБА_1 у розмірі 100% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг, вислугу років та інших виплат відповідно до чинного законодавства. По данному питанню проголосувало 16 депутатів «за», в тому числі і голова Нижнєнської селищної ради ОСОБА_1

В подальшому, на підставі рішення № 57/5, Нижнєнському селищному голові ОСОБА_1, згідно розрахунково-платіжної відомості заробітної плати за період з 01.12.2016 року по 31.12.2017 року нараховано та фактично сплачено премію за період з грудня 2016 року по липень 2017 року на загальну суму 29 281грн.44 коп.

Відповідно протоколу засідання 57 сесії Нижнєнської селищної ради від 23.12.2016 року ОСОБА_1 про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття участі у голосуванні по питанню його преміювання на даній сесії не повідомляв, такий запис до протоколу не вносився.

Таким чином, голова Нижнєнської селищної ради ОСОБА_1, будучи відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення ч.1 ст. 28, ст. 35 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та невідкладно не повідомив сесію Нижнєнської селищної ради Попаснянського району Луганської області та депутатів цієї ради про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час голосування на 57 сесії Нижнєнської селищної ради від 23.12.2016 року у рішенні № 57/5 про своє приміювання, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Таким чином, голова Нижнєнської селищної ради ОСОБА_1, будучі відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення ч.1 ст. 28, ст. 35 Закону, вчинив дії в умовах реального конфліктуінтересів під час голосування на 57 сесії Нижнєнської селищної ради Попаснянського району Луганської області від 23.12.2016 року у рішенні № 57/5 про своє приміювання, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Рішення 62 сесії Нижнєнської селищної ради від 23.06.2017 року № 62/2 «Про умови оплати праці окремих категорій працівників» та доданного до нього списку поіменного голосування депутатів, пунктом 1 данного рішення затверджено виплату надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важкої роботи селищному голові ОСОБА_1 у розмірі 50% посадового окладу з врахуваннм надбавки за ранг, вислугу років та інших виплат відповідно до діючого законодавства. По данному питанню проголосувало 15 депутатів «за», в тому числі і голова Нижнєнської селищної ради ОСОБА_1

В подальшому, на підставі рішення № 62/2, Нижнєнському селищному голові ОСОБА_1, згідно розрахунково-платіжної відомості заробітної плати за період з 01.12.2016 року по 31.12.2017 року нараховано та фактично сплачено надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важкої роботи за період з червня 2017 року по грудень 2017 року на загальну суму17 651грн.97 коп.

Відповідно протоколу засідання 62 сесії Нижнєнської селищної ради від 23.06.2017 року ОСОБА_1 про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття участі у голосуванні по питанню йому надбавки у розмірі 50% посадового окладу щомісячно на даній сесії не повідомляв, такий запис до протоколу не вносився.

Таким чином, голова Нижнєнської селищної ради ОСОБА_1, будучи відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення ч.1 ст. 28, ст. 35 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та невідкладно не повідомив сесію Нижнєнської селищної ради Попаснянського району Луганської області та депутатів цієї ради про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час голосування на 62 сесії Нижнєнської селищної ради від 23.06.2017 року у рішенні № 62/2 про виплату йому надбавки у розмірі 50% посадового окладу щомісячно, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Таким чином, голова Нижнєнської селищної ради ОСОБА_1, будучі відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення ч.1 ст. 28, ст. 35 Закону, вчинив дії в умовах реального конфліктуінтересів під час голосування на 62 сесії Нижнєнської селищної ради Попаснянського району Луганської області від 23.06.2017 року у рішенні № 62/2 про виплату йому надбавки у розмірі 50% посадового окладу щомісячно, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Рішення 64 сесії Нижнєнської селищної ради від 26.07.2017 року № 64/2 «Про умови оплати праці окремих категорій працівників» та доданного до нього списку поіменного голосування депутатів, пунктами 1.2, 2.1 данного рішення затверджено преміювання селищного голови ОСОБА_1 у розмірі 10% посадового окладу відповідно до дліючого законодавства та преміювання селищного голови ОСОБА_1 у розмірі 130% посадового окладу відповідно до діючого законодавства. По данному питанню проголосувало 13 депутатів «за», в тому числі і голова Нижнєнської селищної ради ОСОБА_1

В подальшому, на підставі рішення № 64/2, Нижнєнському селищному голові ОСОБА_1, згідно розрахунково-платіжної відомості заробітної плати за період з 01.12.2016 року по 31.12.2017 року нараховано та фактично сплачено премію за період з серпня 20ё17 року по грудень 2017 року на загальну суму 27 950 грн. 00 коп.

Відповідно протоколу засідання 64 сесії Нижнєнської селищної ради від 26.07.2017 року ОСОБА_1 про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття участі у голосуванні по питанню його преміювання на даній сесії не повідомляв, такий запис до протоколу не вносився.

Таким чином, голова Нижнєнської селищної ради ОСОБА_1, будучи відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення ч.1 ст. 28, ст. 35 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та невідкладно не повідомив сесію Нижнєнської селищної ради Попаснянського району Луганської області та депутатів цієї ради про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час голосування на 64 сесії Нижнєнської селищної ради від 26.07.2017 року у рішенні № 64/2 про своє преміювання, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Таким чином, голова Нижнєнської селищної ради ОСОБА_1, будучі відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення ч.1 ст. 28, ст. 35 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час голосування на 64 сесії Нижнєнської селищної ради Попаснянського району Луганської області від 26.07.2017 року у рішенні № 64/2 про своє преміювання, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

В протоколах про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 від 08.02.2018р., які розглядаються у дійсному судовому засіданні зазначено, що ОСОБА_1 в порушення вимог ст.28 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції» - вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, і тому має нести відповідальність за ст.172-7 ч.1,ч.2 КУпАП.

Предметом даного судового розгляду є дії посадової особи, яка вчиняла дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Підстави щодо відповідальності за вищезазначені дії особи в умовах реального конфлікту інтересів регулюється положеннями ЗУ «Про запобігання корупції» № 1700-УІІ від 14.10.2014 р.

У судовому засіданні прокурор підтримав поданий до суду протокол, посилаючись на його обґрунтованість, вважаючи, що ОСОБА_1 має бути притягнутий до відповідальності за вчинення адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ст.172-7 ч.1, ч.2 КУпАП.

При розгляді справи у судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинені правопорушень, передбачених ст.172-7 ч.1, ч. 2 КУпАП України визнав, пояснив, що ознайомився із діючим законодавством, розуміє, що порушив норми ЗУ «Про запобігання корупції», при цьому просив врахувати його сімейний та матеріальний стан та призначити йому мінімальний штраф.

Суд, вислухавши у судовому засіданні учасників, дослідивши письмові матеріали справи про адміністративні правопорушення, доходить висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу корупційних правопорушень, передбачених ст.172-7 ч.1, ч.2 КУпАП.

Так, вчинення ОСОБА_1 діянь, відповідальність за які передбачені ст.172-7 ч.1,ч.2 КУпАП, підтверджується дослідженими у судовому засіданні копіями рішень міської ради № 57/5 від 23.12.2016 року, № 62/2 від 23.06.2017 року, № 64/2 від 26.07.2017 року.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

При цьому суд враховує положення ст. 36 КУпАП, якою передбачено, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Так, ОСОБА_1 є головою Нижнєнської селищної ради Луганської області, до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягався, отримує постійний дохід у вигляді заробітної плати за місцем роботи.

Обставиною, що пом’якшує відповідальність порушника, відповідно до ст.34 КУпАП суд визнає щире каяття особи у вчиненому.

Обставин, які обтяжують відповідальність порушника, відновідно до ст.35 КУпАП суд не вбачає.

Отже, враховуючи зазначені обставини справи, особу правопорушника який працює, суд вважає, що для досягнення мети накладення адміністративного стягнення, запобігання вчиненню нових правопорушень - буде достатнім застосування щодо ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ст. 172-7 ч.2 КУпАП (в редакції станом на 15.04.2015) у мінімальному розмірі, в сумі 3400 грн..

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, ст.4 ч.2 п.5 Закону України “Про судовий збір”, разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи стягується судовий збіру розмірі, встановленому законом , тому з порушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 352-40 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-7 ч.2, 221, 284, 289 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати виним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-7 ч.1, ч.2 КУпАП (в редакції станом на 15.04.2015), та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів, у сумі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН - НОМЕР_1, проживає та зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, судовий збір на користь держави у розмірі 352 (триста п"ятдесят) гривень 40 копійок за наступними реквізитами :

Стягувач : Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: вул.Липська,18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795.

Реквізити для зарахування до державного бюджету :

Отримувач коштів:ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106код за ЄДРПОУ37993783банк отримувачаГоловне управління Державної казначейської служби України у м.Києвікод банку отримувача 820019 рахунок отримувача 31215256700001 код класифікації доходів бюджету22030106

Строк перед*явлення постанови до виконання : протягом трьох місяців.

Роз*яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання постанови із наданням відповідної квитанції про сплату штрафу до канцелярії суду, у разі несплати добровільного протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ст.308 ч.2 КУпАП, штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі .

На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Луганської області в строк 10 діб з дня винесення постанови через Попаснянський районний суд.

Суддя : А.В. Архипенко