
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
27 лютого 2018 року Чернігів Справа № 825/1182/18
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Кашпур О.В. перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Носівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області про зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом Носівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області про зобов'язання відповідача застосувати наслідки закінчення виконавчого провадження № 2484032 від 11.04.2011, а саме припинення розшуку автомобіля марки ЗИЛ, 4331 моделі, 1992 року випуску, реєстраційний номер - СВ 0992 АТ, шляхом винесення відповідної постанови та направлення її до ГУНП в Чернігівській області для виконання. Позивач в позовній заяві просить відстрочити йому сплату судового збору до винесення рішення у справі.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами (ч. 1 ст. 122 КАС України).
Згідно із ч. 1, 2 ст. 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як зазначає, позивач в позовній заяві про внесення відомостей щодо розшуку автомобіля у інформаційну систему «Відеоконтроль-Рубіж» позивачеві стало відомо у червні 2017 року, але лише 02.11.2017 стало відомо виконавче провадження та правові підстави оголошення автомобіля у розшук. До суду ОСОБА_1 звернувся 20.02.2018, про що свідчить відтиск штемпеля відділення поштового зв'язку на конверті. Отже, позивач звернувся до суду з порушенням десятиденного строку звернення до суду, що встановлений ст. 287 КАС України
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно із ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Поважними визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій. Такими обставинами є ті, що унеможливлюють вчасне звернення до суду з позовом.
Суд звертає увагу, що Встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків.
Як свідчать матеріали позовної заяви, позивач не просить поновити йому пропущений строк звернення до суду, вважає, що бездіяльність з нездійснення наслідків закінчення виконавчого провадження слід вважати триваючою, а тому позивач зазначає, що ним не пропущено шестимісячний строк звернення до суду, передбачений ч. 2 ст. 122 КАС України. Позивач, жодним чином не обґрунтовує поважність пропущення десятиденного строку звернення до суду та не зазначає обставин, що завадили йому звернутися до суду вчасно.
Крім того, згідно із п. 11 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначають власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з матеріалів позову, позивачем не зазначено в позовній заяві власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою необхідно сплатити судовий збір за ставкою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (704,80 грн.).
Як вбачається із матеріалів позовної заяви належного документа, який свідчив би про сплату судового збору в розмірі, встановленому ст. 4 Закону України «Про судовий збір» позивачем не надано. Клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по справі не підлягає задоволенню, оскільки ним не доведено, належним чином, наявність важкого матеріального становища.
Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а тому, згідно з ст. 169 КАС України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків шляхом подання власного письмового підтвердження, клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням причин такого пропуску, квитанції про сплату судового збору протягом 10 днів з моменту отримання ухвали.
На підставі наведеного та керуючись ст.160, 161, ч. 1, 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Носівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області про зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків протягом 10 днів з моменту отримання ухвали суду та роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Відповідно до ч.2 ст.256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно ст.294 КАС України оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Кашпур