
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 лютого 2018 р. Справа № 820/1231/18
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління ведення реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради, ОСОБА_3, третя особа - служба у справах дітей по Шевченківському району м. Харкова про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Управління ведення реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради, ОСОБА_3, третя особа - служба у справах дітей по Шевченківському району м. Харкова, в якому просить суд:
- скасувати рішення відділу реєстрації місця проживання у Шевченківському районі м. Харкова Управління ведення реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради від 27.09.2017 року, про відмову в знятті з реєстрації неповнолітнього ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 та неповнолітньої ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2;
- зобов'язати відділ реєстрації місця проживання у Шевченківському районі м. Харкова Управління ведення реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради зняти з реєстрації неповнолітніх ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 які зареєстровані АДРЕСА_1, без письмової згоди батька.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем визначено відповідачами Управління ведення реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради, ОСОБА_3, проте, позивачем позовні вимоги заявлено лише до Управління ведення реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради.
Пунктом 9 ч. 1 ст. 4 КАС України визначено, що відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Відповідно до п. 1, п. 5 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом.
Також суд звертає увагу, що відповідно до положень ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Таким чином, суд зазначає, що фізична особа може бути відповідачем по адміністративній справі лише у випадку, що передбачений п. 5 ч. 1 ст. 19 КАС України - за зверненням суб'єкта владних повноважень.
З огляду на викладене, фізична особа ОСОБА_3 не може бути відповідачем по вказаній категорії спору, проте може бути залучений в якості третьої особи до даній справі.
Таким чином, позов ОСОБА_1 до Харківська міська рада відділ реєстрації місця проживання у Шевченківському районі м. Харкова, Управління ведення реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради, ОСОБА_3, третя особа - служба у справах дітей по Шевченківському району м. Харкова про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, поданий з порушенням вимог ст. ст. 160, 161 КАС України.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. ст. 160, 161 КАС України та подати її до суду.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 248 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління ведення реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради, ОСОБА_3, третя особа - служба у справах дітей по Шевченківському району м. Харкова про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з моменту отримання ухвали.
Повідомити позивачу про необхідність виправити зазначені недоліки адміністративної позовної заяви. Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Мар'єнко Л.М.