Постанова № 72466118, 28.02.2018, Кіровський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
28.02.2018
Номер справи
203/521/18
Номер документу
72466118
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 203/521/18

Провадження № 3/0203/393/2018

ПОСТАНОВА

іменем України

28.02.2018 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:

головуючого – судді Єдаменко С.В.,

при секретарі – Пилипенко А.С.,

за участю: прокурора Яковенко Ю.І.

особи, яка притягається до відповідальності – ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро матеріали протоколів про корупційне адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, м. Дніпропетровська, громадянки України, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючої, раніше до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення не притягалась,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. ст. 1726 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –

встановив:

ОСОБА_1, згідно наказу № 34-к від 19 листопада 2015 року була призначена на посаду завідувача сектору з питань кадрової роботи та державної служби управління Держгеокадастру у Дніпропетровському районі Дніпропетровської області, будучи згідно п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону), та відповідно до ст. 1 Закону суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, в порушення ст. 45 Закону, без поважних причин, своєчасно не подала на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування після звільнення 30 січня 2017 року, а також своєчасно не подала щорічну декларацію суб’єкта декларування за 2016 рік. Щорічна декларація суб’єкта декларування за 2016 рік, а також декларація особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування після звільнення, була подана ОСОБА_1 06 лютого 2018 року. Таким чином, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.

У зв’язку з викладеним стосовно ОСОБА_1 було складено протоколи № 487 та № 488 про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією від 13 лютого 2018 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в адміністративному правопорушенні визнала.

Вислухавши учасників судового розгляду, вивчивши надані матеріали, приходжу до наступного.

ОСОБА_1 відповідно до наказу Управління Держгеокадастру у Дніпропетровському районі Дніпропетровської області № 34-к від 19.11.2015, призначена на посаду завідувача сектору з питань кадрової роботи та державної служби. 27.06.2016 р. ОСОБА_1 ознайомлено її з посадовою інструкцією завідувача сектору з питань кадрової роботи та державної служби, про що свідчать її підпис. 23 червня 2016 року ОСОБА_1 під підпис попереджена про обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидію корупції». Наказом Управління Держгеокадастру у Дніпропетровському районі Дніпропетровської області № 7-к від 30.01.2017 року ОСОБА_1 звільнена з посади згідно п. 1 ст. 40 КЗпП України у зв’язку з ліквідацією установи Відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 працювала на посаді державного службовця, тобто була суб’єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

Згідно ч. 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені в пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняються діяльність, пов’язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а також щорічну декларацію за 2016 рік 06 лютого 2018 року.

У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року № 2 така система розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

– щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

– декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.

Суть корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена за ч.1 ст.1726 КУпАП, полягає у порушенні вимог фінансового контролю, яке полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч. 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» щорічна декларація суб’єкта декларування подається в строк до 01 квітня наступного року.

Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» не визначено строків, протягом яких особи, що припиняються діяльність, пов’язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, мають подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Не містить таких строків і рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року № 2, яке видане на підставі повноважень, визначених абз. 2 п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції». При цьому вказане рішення зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/2029088

Згідно роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функції відбулося з ініціативи роботодавця, декларування подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

В листі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22 травня 2017 року № 223-943/0/4-17 висловлено зауваження, що «для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 1726 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

Зазначимо, що в ч. 1 ст. 45 Закону визначено кінцевий термін (часові межі), коли уповноважені на те особи зобов’язані подати декларацію, зокрема вміщено формулювання «щорічно до 1 квітня». Разом з тим у випадках, передбачених ч. 2 ст. 45 Закону, тобто в разі припинення здійснення діяльності, цей термін не визначено взагалі. Відсутність законодавчо визначеного терміну подання декларації в разі припинення діяльності унеможливлює безумовну констатацію несвоєчасності такого подання» (абз. абз. 4 – 5 п. 2)

Разом з тим, оскільки ОСОБА_1 знала про свій обов’язок подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, і виконала цей обов’язок лише через рік, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч.1 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставини, які б перешкоджали ОСОБА_1 подати щорічну декларацію за 2016 рік в строк до 01 квітня 2017 року відсутні, у зв’язку з цим підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 ще одного адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч.1 КУпАП, а саме несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП України якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

У зв’язку з викладеним, провадження у справах № 203/393/18 та № 203/394/18 за протоколами № 487 та № 488 про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією від 13 лютого 2018 року, розглядаються одночасно в справі № 203/393/18.

При визначені виду і розміру стягнення враховую характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, яка раніше не притягалась до відповідальності за корупційні правопорушення, ступінь її вини, стан здоров'я, майновий стан, проте яка двічі вчинила одне й те саме правопорушення.

Обставиною, що пом’якшує відповідальність ОСОБА_1 згідно п. 1 ч. 1 ст. 34 КУпАП, є її щире каяття. Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлені.

З урахуванням викладеного, зважаючи на те, що ОСОБА_1 визнала свою вину, подала відповідні декларації, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 1 ст. 1726 КУпАП.

На підставі вищевикладеного та керуючись Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ст.ст. 36, 1726, 247, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд –

постановив:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстровану за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, визнати винною у вчиненні двох корупційних адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративне правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 коп.

Стягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь держави судовий збір в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.

Платіжні реквізити для перерахування судового збору – Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37993783; банк отримувача : Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача (МФО) : 820019; рахунок отримувача 31215256700001; Код класифікації доходів бюджету : 22030106

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська особою стосовно якої вона винесена, захисником такої особи або прокурором, у випадках визначених КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя С.В. Єдаменко

Постанова набрала чинності «___» __ 20__ року.