
10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
27 лютого 2018 року СєвєродонецькСправа № ЗВ/812/7/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши матеріали заяви Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Луганській області про заміну сторони виконавчого провадження з примусового виконання вимоги № Ю-417У, виданої 03.08.2016 управлінням Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області, про стягнення заборгованості у сумі 5322,69 грн з Приватного підприємства «Іскра»,-
ВСТАНОВИВ:
20 лютого 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження з примусового виконання вимоги №Ю-417У, виданої 03.08.2016 управлінням Пенсійного фонду України у Троїцькому районі Луганської області, про стягнення заборгованості у сумі 5322,69 грн з Приватного підприємства «Іскра».
В обґрунтування заяви зазначено, що 03.08.2016 управлінням Пенсійного фонду України у Троїцькому районі Луганської області винесено вимогу № Ю - 417 У про стягнення заборгованості у сумі 5322,69 грн з Приватного підприємства «Іскра». 29.01.2018 року державним виконавцем ВДВС Троїцького районного управління юстиції винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 55634521. Зазначена вимога знаходиться на примусовому виконанні у Троїцькому ВДВС ГТУЮ в Луганській області. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року № 988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» управління Пенсійного фонду в Троїцькому районі Луганської області реорганізоване шляхом злиття та утворене Білокуракинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської В спірних відносинах з боржником правонаступником управління Пенсійного фонду України у Троїцькому районі Луганської області є Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області.
Представник заявника в судове засідання не прибув, через канцелярію суду надав клопотання про розгляд заяви без його участі (а.с.37).
Боржника в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
Згідно з частиною другою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до частини дев'ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки сторони про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути заяву у письмовому провадженні на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
УПФУ в Троїцькому районі винесено вимогу № Ю-417 У від 03.08.2016, згідно з якою з Приватного підприємства «Іскра» стягнуто недоїмку у розмірі 5322,69 грн (а.с.6).
29.01.2018 державним виконавцем Троїцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 55634521 з примусового виконання вимоги № Ю-417 У, виданої 03.08.2016 УПФУ в троїцькому районі, про стягнення недоїмки у розмірі 5322,69 грн
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року № 988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області реорганізоване в Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області шляхом злиття з управлінням Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області.
Згідно з частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1074, який визначає механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів, орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади. Орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Згідно з пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1074, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять:
у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття;
у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади;
у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу;
у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади;
у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 30.03.2017 за № 13641340000000478 внесено запис про утворення юридичної особи Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (а.с. 16-17).
Отже, в спірних правовідносинах належним стягувачем повинне бути Білокуракинського об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області, як правонаступник реорганізованого управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області.
Згідно з пунктом 7 частини першої статті 3 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII «Про виконавче провадження2 (далі - Закон № 1404) відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: рішень інших державних органів та рішень Національного банку України, які законом визнані виконавчими документами.
Частиною п'ятою статті 15 Закону № 1404 визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.
Суд враховує, що чинним законодавством не визначено юрисдикцію та предметну підсудність заяв про заміну сторони виконавчого провадження при виконанні рішення територіального органу Пенсійного фону України про застосування фінансових санкцій та нарахування пені, яке є виконавчим документом.
Разом з тим, частиною другою статті 74 Закону № 1404 визначено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Частиною першою статті 287 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною шостою статті 7 КАС України визначено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).
З огляду на вищевикладене, з урахуванням того, що чинним законодавством не встановлено іншого порядку заміни сторони виконавчого провадження при виконанні рішень інших державних органів та рішень Національного банку України, які законом визнані виконавчими документами, суд дійшов висновку, що вирішення таких питань належить до юрисдикції адміністративного суду.
Аналогічну за змістом правову позицію (щодо належності розгляду справ про заміну сторони виконавчого провадження при виконанні виконавчого напису нотаріуса) висловлено Верховним Судом України у постанові від 18 листопада 2015 року у справі № 6-2391ц15.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження - стягувача, з управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області на Білокуракинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області.
Керуючись статтями 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Луганській області про заміну сторони виконавчого провадження з примусового виконання вимоги № Ю-417У, виданої 03.08.2016 управлінням Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області, про стягнення заборгованості у сумі 5322,69 грн з Приватного підприємства «Іскра» задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому провадженні ВП № 55634521 з примусового виконання вимоги про сплату боргу від 03.08.2016 № Ю-417 У з Управління Пенсійного фонду України в Троїцькому районі Луганської області (ідентифікаційний код 21792658, місцезнаходження: 92100, Луганська обл., Троїцький район, селище міського типу Троїцьке, проспект Перемоги, будинок 77) на Білокуракинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області (ідентифікаційний код 41246789, місцезнаходження: 92200, Луганська область, Білокуракинський район, селище міського типу Білокуракине, вулиця історична, будинок 81).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяС.М. Чиркін