Ухвала суду № 72465105, 27.02.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2018
Номер справи
812/957/16
Номер документу
72465105
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником

27 лютого 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/957/16

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Смішливої Т.В.,

при секретарі судового засідання: Бутенко К.В. ,

за участю:

представника позивача: Лещенко К.М., дов. № 863-111 від 28.12.2017,

представника ГУ ДФС у Луганській області - Борщової О.А., дов. № 3880/9/12-32-10-00-29 від 18.12.2017

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Офісу великих платників податків ДФС про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/957/16 за позовом публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У січні 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Офісу великих платників податків ДФС, у якій заявник просить суд замінити сторону у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа № 812/957/16, виданого Луганським окружним адміністративним судом 01.01.2018 з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на Головне управління ДФС у Луганській області.

В обґрунтування заяви зазначено, що 17.01.2018 заявник отримав від Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України постанову про відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом № 812/957/16, виданим Луганським окружним адміністративним судом про зобов'язання Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби подати до органу державної казначейської служби висновок про відшкодування Публічному акціонерному товариству "Луганськтепловоз" податку на додану вартість за податковою декларацією з податку на додану вартість за липень 2014 року у сумі 34271097,00 грн.

Заявник зазначив, що 16.05.2017 Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби було припинено, а публічне акціонерне товариство "Луганськтепловоз" з 01.01.2018 передано з обліку Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС на облік до ДПІ у м. Сєверодонецьку ГУ ДФС у Луганській області.

Враховуючи, що готувати висновки та подавати їх до казначейського органу належить до функцій ГУ ДФС у Луганській області заявник просив суд замінити сторону виконавчого провадження у справі № 812/957/16 з Офісу великих платників податків ДФС на ГУ ДФС у Луганській області.

У судове засідання представники заявника та третьої особи не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не відомі (а.с. 48,62).

Представник позивача у судовому засіданні заяву про заміну сторони виконавчого провадження підтримав, надав письмові пояснення своєї позиції (а.с. 60-61).

Представник ГУ ДФС у Луганській області проти задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження заперечував, надав до суду письмові заперечення (а.с. 50-54), а також зазначив, що на даний час законодавством не передбачено подання висновків до органів казначейства з метою відшкодування бюджетної заборгованості, натомість впроваджено відповідні реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Ведення таких реєстрів здійснюється ДФС України та Казначейством України, а тому у ГУ ДФС у Луганській області відсутні повноваження для виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду у справі № 812/957/16. Просив у задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження відмовити.

Згідно з частиною другою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Вислухавши пояснення представника позивача та представника ГУ ДФС у Луганській області, дослідивши наявні матеріали справи, суд приходить до такого.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду у справі № 812/957/16 від 20.09.2016 позовні вимоги публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" задоволено, зобов'язано Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби подати до органу державної казначейської служби висновок про відшкодування Публічному акціонерному товариству "Луганськтепловоз" податку на додану вартість за податковою декларацією з податку на додану вартість за липень 2014 року у сумі 34271097,00 грн. (а.с. 65-68)

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 23.11.2016 постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20.09.2016 у справі № 812/957/16 залишено без змін (а.с. 69-72).

Виконавчий лист на виконання зазначеної постанови суду видано 28.12.2016.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 30.05.2017 замінено первісного відповідача, який є боржником за виконавчим листом у справі № 812/957/16 Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби на Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (а.с. 73-74).

Ухвала суду від 30.05.2017 мотивована тим, що відповідно до витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 16.05.2017 за рішенням засновників припинено юридичну особу спеціалізовану Державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС (код ЄДРПОУ 39792704), що унеможливлює виконання боржником рішення суду за виконавчим листом у справі № 812/957/16.

На час винесення вищевказаної ухвали суду ПАТ "Луганськтепловоз" перебувало на обліку в Офісі великих платників податків ДФС (Харківське управління).

Згідно з наказом Державної фіскальної служби України від 26.09.2017 № 632 «Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2018 рік» ПАТ "Луганськтепловоз" не віднесено до переліку великих платників податків на 2018 рік, а тому вкеазане підприємство переведено на податковий облік до ДПІ у м. Сєвєродонецьк ГУ ДФС у Луганській області за місцезнаходжненням ПАТ "Луганськтепловоз" (а.с. 12-13).

Судом встановлено, що з січня 2018 року ПАТ "Луганськтепловоз" перебуває на обліку в ДПІ у м. Сєвєродонецську ГУ ДФС у Луганській області реєстраційна частина облікової справи ПАТ "Луганськтепловоз" також передана до ДПІ у м. Сєвєродонецську ГУ ДФС у Луганській області.

Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Частиною п'ятою статті 15 Закону № 1404 встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Згідно статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України

Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, статтею 19-1 визначено функції контролюючих органів, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу.

Згідно з підпунктом 19-1.1.6 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, а саме: здійснюють контроль за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Державні податкові інспекції, згідно з положеннями статті 19-3 Податкового кодексу України, здійснюють сервісне обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.

Суд критично оцінює посилання заявника на те, що переведення ПАТ "Луганськтепловоз" на облік до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецську ГУ ДФС у Луганській області виключає можливість виконання Офісом великих платників податків ДФС постанови суду у справі № 812/957/16 і таке виконання повинно здійснити ГУ ДФС у Луганській області.

Згідно витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 27.02.2018 Офіс великих платників податків ДФС є належним чином зареєстрованою юридичною особою, жодних рішень про припинення, ліквідацію вказаної юридичної особи не прийнято (а.с. 63-64).

Отже ні ДПІ у м. Сєвєродонецську ГУ ДФС у Луганській області, ні ГУ ДФС у Луганській області не є правонаступником Офісу великих платників податків ДФС.

Окрім того, суд вважає за необхідне зазначити, що зміна обліку платника податків не може бути підставою для заміни сторони виконавчого провадження, оскільки, як зазначено вище, боржник у виконавчому провадженні з виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду у справі № 812/957/16 - Офіс великих платників податків ДФС на даний час діє та не ліквідована.

Таким чином, враховуючи вищевикладене та те що ГУ ДФС у Луганській області не є правонаступником Офісу великих платників податків ДФС, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви Офісу великих платників податків ДФС про заміну сторони виконавчого провадження.

Керуючись статтями 241, 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Офісу великих платників податків ДФС про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/957/16 за позовом публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії відмовити за необґрунтованістю.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвалу суду в повному обсязі складено та підписано судом 27 лютого 2018 року.

СуддяТ.В. Смішлива